Asikurtlar©

Tuğrul Türkeş Kendisiyle Beraber 2 MHP’liyi Daha Götürmek İstemiş

Tuğrul Türkeş Kendisiyle Beraber 2 MHP’liyi Daha Götürmek İstemiş
31 Ağustos 2015 - 10:52 'de eklendi ve 6113 kez görüntülendi.

Hürriyet Yazarı Şükrü Küçükşahin’den çarpıcı bir kulis bilgisi geldi. Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, kendisiyle beraber 2 MHP’liyi daha götürmek istemiş ama başaramamış…
Yeniçağa Ankara Temsilcisi Ahmet Takan’ın gündeme getirdiği iddia, daha yazının mürekkebi kurumadan gerçek oldu.

Ahmet Takan, AKP’nin ve Saray’ın 1 Kasım’daki erken genel seçimde hedefinin HDP değil de MHP olduğunu söylemişti. HDP’ye vurdukça oyunun artması üzerine AKP ve Saray’ın taktik değiştirip bu seçimlerde MHP üzerine oynayacağını iddia etmişti.

İddiası doğru çıktı. Bahçeli’nin Seçim Hükümeti için üye vermeyeceğiz açıklamasına ve “partili yoktur, dava adamı vardır, dava satılmaz” sözlerine rağmen, Tuğrul Türkeş’in Davutoğlu’nun bakanlık teklfini kabul etmesi gündeme bir anda bomba gibi düştü.

Hürriyet’ten Şükrü Küçükşahin’in iddiasına göre Türkeş yalnız da değilmiş. İki MHP’liyi da daha giderken götürmek istemiş ama muvaffak olamamış.

Öte yandan Ethem Sancak yönetimindeki Akşam’ın, Güneş’in bugünkü manşetlerine baktığınızda da AKP’de hedefin MHP olduğu açıkça görülüyor.

Anlaşılan AKP, Kürtlerden kaybettiği oyu milliyetçi oylarla toparlamaya çalışacak ya da “ÜTMEYE”…

İşte Şükrü Küçükşahin’in bugünkü yazısından ilgili bölüm;

“…

Erdoğan-MHP çatışması henüz bitmiş değil, başka adımlar gelebilir.

Çünkü, HDP’ye yüklenişin bu partiye zarar yerine oy sağladığı görülünce, ‘MHP’yi baraj altına itmek daha kolay’ düşüncesine varılmış olmasın?

Gördüğüm kadarıyla, ‘Tuğrul Türkeş üzerinden partimize operasyon yapılıyor’ anlayışı MHP’de kenetlenme yaratmış; o nedenle ki Türkeş, kendisiyle birlikte kabineye başka iki MHP’liyi daha çekme uğraşısında hüsran yaşadı, ‘tüy dahi’ koparamadı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER