SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

TSK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ?

Bu haber 10 Ocak 2012 - 13:51 'de eklendi ve 44 kez görüntülendi.

Ben AKP’nin İlker Başbuğ’u Terör Örgütü Başı olarak görmesinden daha normal bir şey olmadığını düşünüyorum.
Şimdilik söyleyemiyorlar ama yakında Terör Örgütünün kurucu başı Mustafa Kemal dir. Dolayısıyla onun itibarını da sıfırlamak için gereken yapılacaktır.

AKP nin önce emeklileri, ardında da muvazzafları birer ikişer kodese tıkıp hepsini de Terör Örgütü mensubu diye ilan ettiği ilk günleri hatırlayın. İnsanlar önce çok şaşırmıştı fakat yavaş yavaş alıştırıldılar. Şimdi sokakta, kahvede, tutuklu generallerin ne büyük terörist oldukları konuşulmakta. Çünkü filmlerle, dizilerle, hükümet yetkililerinin demeçleriyle insanların şuuraltına hükmedildi. Sonuç ortada.

Dikkat edin, PKK nın meclisteki uzantıları bir şehit eşini sorguladı, azarladı, aşağıladı. Hiç kimseden ses çıkmadı. Hiç kimse o elleri öpülesi şehit eşi kadar erkek olup da ulan sen kim oluyorsun da şehit eşini azarlıyorsun diyemedi, demedi.

O yüzden ben AKP nin Eski Genel Kurmay başkanı İlker Başbuğ a Terör Örgütü Başı muamelesi yapmasını normal karşılıyorum. Çünkü AKP ye göre TSK aslında bir terör örgütüdür. Eh, İlker Başbuğ da bu Terör Örgütünün(!) bir dönem başı olduğuna göre?

Kısa adı TSK olan bu Terör örgütünün(!) öteki başları nolacak derseniz?

Ben Hilmi Özkök ve Yaşar Büyükanıt ın bu işlerden muaf tutulacağını düşünüyorum. Niye derseniz, AKP nin iktidarı için az ter dökmediler de ondan. 27 Nisan e-muhtırası, AKP nin Büyükanıt a üstün hizmet madalyası vermesine yeter de artar bile. Öteki hizmetleri bir yana,Askerinin başına çuval geçirilen tek Genel Kurmay Başkanı unvanını elinde bulundurmak da Hilmi Özkök ün muaf olmasına yetmektedir.

Dersim meselesini hatırlayın. Taa Mareşal Çakmak tan bu yana görev yapan tüm paşaların adı Terör ve Darbe ile anılırken bu iki paşanın adının hiç anılmaması boşuna mı sanıyorsunuz?

Bakın İlker Başbuğ un Terör Örgütü Başı(!) olduğu ülkede şimdiki Genel Kurmay Başkanına göre PKK lılar Terörist değil. Ya ne? Kandırılmış Vatandaşlar.

Ne kadar masumane değil mi? İşte bu mantıktaki bir Genel Kurmay Başkanı ile, İlker Başbuğ a Terörist Başı muamelesi yapan AKP hükümeti terörle mücadeleyi lütfen çimlere basmayınız mantığının dışında yapabileceğini mi sanıyorsunuz?

İnsanlarımız hala şunu anlayamadı.

AKP, 1995-2002 arasında PKK ile mücadele edenlerden intikam almaktadır.

İlk aşamada, PKK ile kahramanca mücadele eden üniformalıların ve bürokratların işini bitirdi. Yakında, 1995-2002 arasında görev yapan hükümet yetkililerine de sıra gelecek, göreceksiniz.

AKP eğer PKK nın canına ot tıkanan 1995-2002 arasının intikamını almayı başarırsa, 1071 ve 1923 ün rövanşını Türklerden almak vazifesini de rahatça başaracak. Çünkü AKP, BOP projesinin Eşbaşkanıdır ve BOP un nihai hedefi Türkleri Anadolu dan sürmektir.
***

Diğer yandan milleti bu işlerle oyalarken, Türk ün Türkiye üzerindeki egemenlik haklarına son verecek anayasayı da bir gecede çıkartıp Türk mürk yok kardeşim, 36 etnik var derlerse hiç şaşırmayın.

Çünkü AKP+CHP+DTP(PKK) meclisin üçte ikisinden fazla ediyor ve bu üçü de yeni Anayasa içeriği konusunda hemfikir.
***

Türk Milleti nin gücünün sadece meclisteki 69 MHPli vekilden ibaret sanıyorlar.

Öyle mi değil mi hep beraber göreceğiz.

Not: Yasalarımıza göre suçlu olan cezasını elbette çekmelidir. Fakat AKP 10 senede bölücülüğe ve ihanete öyle çok zemin hazırladı ki, yaptığı her icraata, bir Türk olarak şüpheyle bakmaktan başka yol bulamıyorum.

Suleyman Celiksbs@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.