Asikurtlar©

TRT’ye Euro 2016’nın final maçında ‘şifre’ tepkisi

TRT’ye Euro 2016’nın final maçında ‘şifre’ tepkisi
11 Temmuz 2016 - 11:00 'de eklendi ve 4595 kez görüntülendi.

Fransa ile Portekiz arasında oynanan EURO 2016 finaline TRT’nin skandalı damga vurdu. TRT, Portekiz’in, Fransa’yı yenerek Avrupa şampiyonu olduğu final maçına şifre koydu. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Twitter’dan TRT’yi eleştirip, “Devlet kanalı TRT1, ne olursa olsun böyle bir final maçına şifre ko-ya-maz. Koyarsa da kimseye izah edemez” diye yazdı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Twitter’dan “Şifreli yayın ne Allah aşkına eyyy TRT?” diyerek tepki gösterdi. TRT maçın 58. dakikada geri adım atıp, şifreyi kaldırdı.

Fransa ile Portekiz arasında oynanan EURO 2016 finalinde TRT büyük bir skandala imza attı ve AKP’nin de tepkisi üzerine geri adım attı. TRT, Portekiz’in büyük bir sürprizle ev sahibi Fransa’yı yenerek Avrupa şampiyonu olduğu final maçına şifre koyuldu. Sosyal medya kullanıcıları “Vergi ödediğimiz TRT’de şifreli yayın yapıyorsunuz” diyerek devletin kanalına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Twitter hesabından TRT’yi eleştirerek “Devlet kanalı TRT1, ne olursa olsun böyle bir final maçına şifre ko-ya-maz. Koyarsa da kimseye izah edemez!” diye yazdı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Twitter’dan “Şifreli yayın ne Allah aşkına eyyy TRT?” diyerek TRT Genel Müdürü Şenol Göka’ya tepki gösterdi.

GERİ ADIM…

Yayıncı kuruluşları arasındaki sözleşme gereği EURO 2016 final müsabakasının uydu yayınına şifre koymak zorunda olduğunu belirten TRT, 58. Dakikada geri adım attı ve şifreyi kaldırdı. Konu ile ilgili maç öncesi açıklama yapan TRT yetkilileri “UEFA ve EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası yayıncı kuruluşları arasındaki sözleşme gereği EURO 2016 final müsabakasının uydu yayınına şifre koymak zorunda olduğumuzu bildirir, anlayışınız için teşekkür ederiz” demişti.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER