Asikurtlar©

Terörün hedefinde çocuklar var

Terörün hedefinde çocuklar var
24 Ocak 2016 - 1:26 'de eklendi ve 4110 kez görüntülendi.

 

Diyarbakır’da oturduğu mahallede son 6 ay içerisinde 9 çocuğun teröristler tarafından kandırılarak, dağa götürüldüğünü söyleyen bir anne, kendi çocuklarının da dağa götürülmek istendiğini ve kapısına gelen teröristler tarafından tehdit edildiğini vurguladı

 

Son 3 yıl içerisinde yaklaşık 2 bin çocuğu dağa kaçıran terör örgütü PKK, çocukların başına musallat olmaya devam ediyor.

 

Gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle darbe üstüne darbe vurulan örgüt, Diyarbakır’ın yoksul mahallelerinde oturan vatandaşları tehdit ederek, çocuklarını ellerinden almaya çalışıyor.

2 çocuğunu küçükken kaybeden, 1 çocuğu da cezaevinde bulunan 6 çocuk annesi M.E., terörün kıskacında olan çocuklarını kurtarmaya çalışıyor. Yaşadığı merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde son 5-6 ay içerisinde 9 çocuğun zorla dağa götürüldüğünü, kendi çocuklarının da götürülmek istendiğini anlatan M.E.’nin feryadı yürekleri dağladı.

Artık çocuk acısı yaşamak istemediğini belirten M.E., “Ben evlat acısı gördüm. Artık görmek istemiyorum. Çocuklarımı bunlardan uzak tutmak için hep mücadele ettim. Kaçırdım onları terörden. Yalova’ya, Kıbrıs’a götürdüm. Sırf terörist olmasınlar diye. Ahmet, Mehmet’i öldürmesin diye.

Diyarbakır’ın hali ortada. Ancak ne yaptıysam uzak tutamadım çocuklarımı. Geçen gün bir çocuğumun öğretmeni çağırdı beni. Bana, ‘Oğlun birkaç gündür okula gelmiyor’ dedi. Çocuğumu sıkıştırdım. Niye okula gitmediğini sordum.

Bana, ‘Anne mahallenin gençleri bizi gelip, tehdit ediyorlar.

Polise taş atacaksınız diye’ dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER