Asikurtlar©

“Tel Abyad’da Kürt Devletinin Kurulmasının Yolu Açılıyor”

“Tel Abyad’da Kürt Devletinin Kurulmasının Yolu Açılıyor”
18 Haziran 2015 - 14:53 'de eklendi ve 4279 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Tel Abyad’a YPG’nin girmesiyle burada bir Kürt devletinin kurulmasının yolunu açıldığını ifade etti.
Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen sığınmacı sayısının her geçen gün arttığına değinen MHP Milletvekili Ümit Özdağ, 7 Haziran seçimleri öncesi yaptığı tespitlerin oluşmaya başladığını ve uyarılarının dikkate alınması gerektiğini söyledi. Özdağ, seçim öncesi Gaziantep’te gündeme gelen 50 bin konutun yaşanacak göç dalgasına hazırlık olduğunu dile getirirken, “Bizim yaklaşık 1 ay önce tespit ettiğimiz ve gündeme getirdiğimiz göç dalgasının ilk etabı Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden geldi. Şimdi, kuzeyde Kilis sınırına yakın Azez ve çevresinde çatışmalar yoğunlaşmış durumda. Bu da bize yeni bir göç dalgasının geleceğini gösteriyor.” dedi.

Tel Abyad’a YPG’nin girmesiyle burada bir Kürt devletinin kurulmasının yolunu açıldığını savunan Özdağ, “ABD’nin Suriye’de sadece YPG’ye destek sağlayan bir askeri operasyon yürütmesi derdinin ne IŞİD, ne El Kaide ne de Esad yönetimi olduğunu, sadece Irak’takine benzer bir Kürt bölgesi oluşturmak ve bunu tahkim etmek olduğunu ortaya koymaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER