SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Tekzip Talebi

Bu haber 16 Ağustos 2015 - 12:15 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Yukarıda adlarını vermiş olduğum haber sitesi, blog ya da kanalların ” oyumu HDP’ye verdiğimle” ilgili bilgiye nasıl ve ne şekilde ulaştıkları hususunu kendilerine sormak istiyorum. Kime, ne zaman ve ne şekilde hangi partiye oy verdiğimi deklere etmişim. Haber kaynaklarınız nedir? Bu hususlara cevap verilmesini bekliyorum. Yoksa ben bu haberi yapan haber sitesi, blog ya da kanallarda şahsımla ilgili yalan yanlış maksatlı şekilde haber yapan şahıslara Sayın Cumhurbaşkanımız’ın iddiasını ispatlayamayanlarla ilgili sözlerini hatırlatmak istiyorum.

Bu haberlerin yapılmasının ardından haberin hızla sosyal medyada yayılması ile birlikte ve bu hususta facebook ve twiter adlı sitelerde Bengütürk TV genel yayın müdürü Murat İde’ ye şahsımla ilgili sorular sorulması ve yapılan haberlerde Murat İde’ye yönelik saldırı ve suçlayıcı ibarelere yer verilmesi sebebiyle Sayın Murat İde tarafından facebook ve twiterda adım geçirilerek hakaret ve iftira içerikli yalan yanlış açıklamalar yapılmıştır.

Zira hakkımda Habererk.com” imtiyaz sahibi İsmail Türk tarafından yazılan makalede, yapılan haberlerde ya da Bengütürk TV Genel Yayın Müdürü Murat İde tarafından yapılan açıklamalarda belirtildiği gibi “Ne Bengütürk TV’ de çalışıyorum, ne Sayın Devlet Bahçeli’nin HDP’ye oy verenler şerefsizdir şeklindeki açıklamalarından rahatsızlık duyarak istifa ettim, ne de bu TV den ihanet ettiğim gerekçesiyle herhangi biri tarafından kovuldum. Sadece Bengütürk Tv’de 3 yıl önce 2 Ay gibi kısa bir süre çalıştıktan sonra daha iyi bir iş bulmam sebebiyle kanaldaki bütün arkadaşlarım ve o dönemki müdürüm olan Murat İde ile helalleşerek -ayrılmam istenmemesine rağmen- istifa ederek ilk önce TRT’ye oradan da başka bir televizyon kanalına geçiş yaptım.

Tüm açıklamalarımı tekrarlamakla birlikte “kötü söz sahibine aittir” düsturunu edinmiş birisi olarak hakkımda maksatlı şekilde yalan yanlış haber yapan, yazı yazan, kötü söz söyleyen, yapılan haberler ve açıklamalar neticesinde hedef olarak gösterilmeme ve hakaret boyutuna ulaşan sözlere muhatap kılınmama neden olan, iftira atan ve mağdur olmama neden olan herkesi kınıyor, her türlü maddi ve manevi tazminat haklarım ile hukuki ve cezai her türlü yasal yola başvuru hakkım saklı olmak kaydıyla Yüce Türk Halkının ve Tüm Kamuoyunun vicdanına sevk ediyorum. Saygılarımla…

Ülkesini ve dil, din, Irk ayırt etmeksizin bütün vatandaşlarını insan olduğu için seven

Ayça OKATAN

Yukarıda belirtmiş olduğum tekzip talebi başlıklı yazımda belirtmiş olduğum gibi asikurtlar.com adlı internet sitenizde
http://www.asikurtlar.com/murat-ideden-hdp-calisan-aciklamasi.html
başlığı ve linki ile yer alan haberde hakkımda yanlış ve eksik bilgiye dayanılarak haber yapılmıştır. Bu haberlerde çalınan facebook sayfamda bulunan yazı ve fotoğraflarım kullanılarak özel hayatımın gizliliği ihlal edilmiş, kişilik haklarıma saldırıda bulunulacak şekilde hakaret, tehdit ve iftiralarda bulunulmuş, bir gruba şahsım hedef gösterilerek benimle ilgili halk kin ve düşmanlığa sevk edilmiştir. Bunun neticesinde yayınlanan haberin altında yapılan yorumlarda da şahsıma ve aileme hakaret ve tehdit içerikli yazılar yazılmıştır. Yapılan bu haber ve yayın Türk Ceza Kanunu’nun 106/1-1. cümledeki Tehdit suçunu, 125/1, 125/2, 125/3-b maddesinde yer alan Hakaret suçunu, 134, 135, 136, 137/2 maddelerinde belirtilen Özel Hayatın Gizliliğini İhlal, Kişisel Verileri Kaydedilmesi, Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme ve Ele Geçirme suçlarını oluşturmaktadır.

Açıklanan nedenlerle 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun İçeriğin yayından çıkarılması ve erişimin engellenmesi başlıklı9’uncu maddesi gereğince en geç 24 saat içerisinde hakkımda yapılmış haberin altında yer alan yorumlarla birlikte kaldırılmasını, yine 5187 Sayılı Basın Kanunun Düzeltme ve Cevap Hakkı başlıklı 14’üncü maddesi gereğince yukarıda belirtmiş olduğum “TEKZİP TALEBİ” başlıklı yazının yayınlanması, aksi halde avukatım vasıtasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılacak suç duyuruları ile birlikte bu taleplerimin yerine getirtilmesi amacıylaİstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuruda bulunacağım hususu tarafınıza ihtar olunur.

Ayça OKATAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.