SON DAKİKA

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Tecavüz

Bu haber 03 Şubat 2016 - 19:51 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

Bir insan haklı olan eleştirisini haksız konuma getirebilir mi? Evet öyle bir getirir ki, öyle bir dille kendini ifade etmeye çelışır ki, birden bire ofsayt pozisyonuna düşer. Mehmet Şevket Eygi televizyon yayınlarının, medyanın ahlaksızlığının önemini anlatacağı yerde tecavüzcünün kınanması gerekir; ancak onu tahrik edenler de aynı şiddette kınanmalıdır demiş. Şimdi bu adamın daha önceki yazılarına ve Müslüman camiadaki yerine, ona duyulan saygıya bakarak, bu adamın görüşlerini Müslümanlığın görüşü olarak mı kabul edeceğiz? Kesinlikle hayır; fakat her zaman aportta bekleyenler vasıtasıyla bu adam ve benzerlerinin açıklamalarını İslammış gibi kabul eden bir sorumsuz, kifayetsiz cenah kapısını aralamış her türlü gerçek İslamın anlatılmasına rağmen aportta, sotede bekliyor.
Eygi yazısında, ‘Siyasal İslam yükselirken maalesef dindarlık ve ahlak geriliyor. Bu da inkar edilemez bir gerçektir.’ demiş. Doğru bir tespit. Lakin bunu yaparken, neden böyle oluyor der gibi bir havası var. Sayın Eygi bunun asıl nedeni sizin ve sizin gibilerin gerçek desteği dindalığa vereceği yerde ‘Siyasal İslamcılar’a vermiş olmanızdan kaynaklanmasın. Kendini Müslüman olarak tanıtan, herkesten daha çok Müslüman gören bu ‘Siyasal İslamcılar’ın dinimizi yanlış anlatmalarından, bunlar Müslümansa ben Müslüman değilim anlayışını yanlışda olsa millete kabul ettirmelerinden kaynaklamasın?
Tecavüzcüyü tahrik etti ondan tecavüz mağduru oldu demek ne kadar İslami kurallara uymaktadır? Bir insanın giyimi kuşamı sizi iman ettiklerinize karşı yanlış yaptırıyorsa, haram böylesine çılgınca işlenirken, bir Müslüman haram ymek benim helal yememi engelliyor diyebilir mi? Dinimizin koyduğu kurallar, Amentümüz, imanımızdan kaynaklanan ahlakımız, haram-helal anlayışımız, imanımız gerği vatan sevgimizin başlı başına hiç mi önemi yok?
O zaman bize ters gelen her şeyi inkar edelim, karşı koyalım. O zaman bir Yahudi’ye göre İslam terstir diye Yahudiler İslam’ı karalasın. Ya ada tersten alırsak İslami kurallar bir Yahudi’yi durdursun, bu mümkün mü? Tecavüz eyleminin bırakın dini olmamasını, insani olmamasını zihninize yerleştirmediyseniz o zaman tecavüz edilerek mağdur olanın giysilerinde kabahat armanız gayet normaldir. Yaptığınız tek taraflı hayvani bir olaya giysilerinden dolayı mağdur ettiğiniz kişiyi de ortak etmekten başka bir şey değildir. Hele beni tahrik etti, önce saldırdım tecavüz ettim, sonra öldürdüm, parçalara ayırdım sizin nazarınızda hafifletici bir neden oluyorsa sizin imanınızdan da, insanlığınızdan da, hele Müslümanlığınızdan da şüphe ettirir.
Tecavüzcüye destek olmak, onu haklı çıkarmaya çalışmanın İslam’la hiçbir alakası yoktur. Çalıyor; ama çalışıyorlar, aldatmacası sizleri teccavüz etmek suç; ama kadın da öyle giyinmeseydi demekle aynı kafanın ürünüdür.
PKK’nın saldırıları sosyal manada tecavüzdür. Bunu haklı çıkarmak için yapılan her türlü açılım haysiyetsizliktir, ölüme kılıf aramaktır. Yani sizin anlayacağınız tecavüzü kınayalım ama demek, PKK’nın eylemlerini haklı görenler gibi, sizi de tecavüzcüyü haklı konumda görenlerden yapar.
Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.