Asikurtlar©

Taşdoğan uyardı: “FETÖ’nün tuzağına düşmeyin”

Taşdoğan uyardı: “FETÖ’nün tuzağına düşmeyin”
10 Aralık 2016 - 12:51 'de eklendi ve 4106 kez görüntülendi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne atanan Dr. Ömer Aykut’a başarılar dileyerek, önemli uyarılarda bulundu.

BİRİLERİNİN TALİMATIYLA İŞ YAPMAYIN
Gaziantep’in sağlık sistemindeki sorunlarına dikkat çeken ve kendisi de bir sağlıkçı olan Dr. Muhittin Taşdoğan, yeni Genel Sekreter Dr. Ömer Aykut’a önerilerde bulundu. Gaziantep’teki sağlık hizmetlerindeki sorunların büyük kısmının daha önceki Genel Sekreter Hayati Deniz döneminde FETÖ’den gözaltına alınan Sağlık Sen İl Başkanının referans ve talimatlarıyla hareket edilmesinden kaynaklandığını söyledi.

 

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sağlık Sen’in İl başkanının ve yetkililerinin referansları doğrultusunda görevlendirmeler yapıldığını savunan Dr. Muhittin Taşdoğan, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne atanan Dr. Ömer Aykut’a çağrı yaparak, artık Gaziantep’te sağlık hizmetlerinde liyakata dayalı bir yönetim yapılmasını istedi.

ARTIK LİYAKATI ESAS ALIN
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Aykut’a sorular yönelten Taşdoğan, “FETÖ’den gözaltına alınan Sağlık sen yetkililerinin referans ve talimatları doğrultusunda mı görev yapacaksınız?

 

Yoksa liyakata dayalı bir yöntem mi uygulayacaksınız? Biz bunun takipçisi olacağız. Geçmişteki gibi Sağlık Sen’in talimatlarıyla iş yaparsanız Gaziantep’te sağlık hizmetlerindeki sıkıntıları gideremezsiniz. Gaziantep’in sağlıktaki sıkıntıları gün geçtikçe artmaktadır.

 

Ben de bir sağlıkçı olarak bu durumdan fazlasıyla üzüntü duymaktayım. Sayın Genel Sekretere görevinde başarılar diliyorum. Kendisinden beklentimiz ve uyarımız şudur. Geçmişte FETÖ’den açığa alınacakların listesini birlikte yapanların yanlışına düşmeyin. FETÖ’nün tuzağına düşmeyin. Artık liyakatı esas alın” diye konuştu.

Kaynak: Haberyiva

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER