SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Söz konusu olan vatandır..

Bu haber 06 Haziran 2015 - 11:02 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

Yazının başlığı, yarın yapılacak seçimlerin özetidir. Bu her hangi bir seçim değildir. Kimin iktidar olacağı, hangi partinin ne kadar oy alacağı sadece bir teferruattır. Söz konusu olan vatandır.Ya 13 yıllık karanlık, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına yöneltilen ağır hücum, ülkenin bölünmez bütünlüğünün karşı karşıya kaldığı büyük tehdit, demokrasi ve hukukun rafa kaldırılması süreci artarak devam edecek; ya da bu millet silkinip ayağa kalkacak, devletine, milletine, Cumhuriyetine, hukukuna, demokrasisine sahip çıkacak. Ya zillet kazanacak, ya millet ayağa kalkacak.

SÖZ SIRASI MİLLETTE
Artık sözün bittiği yerdeyiz. Söylenecek her şey söylenmiştir. Söz sırası milletedir. Milletin bu hazin gidişe bir son vereceğine olan inancımız tamdır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mitinglerine gösterine büyük ilgi ümidimizi arttırmıştır. MHP bu ülkenin tek ve son şansıdır.Bugünkü yapının devam etmesi, “kaos” demektir.

 

 

Zira, millet son derece gergin, kızgın ve kırgındır. Derin ve büyük çöküş her kesimi etkilemiş, milli ve manevi değerlerin içi boşaltılmış, yoksulluk, yolsuzluk, yalan, talan, baskı, zulüm tek ve değişmez yöntem haline gelmiştir. Güzel ülkemiz dünyada yalnız, itibarsız, yorgun ve solgundur. Türkiye’ye güvenenler yanıltılmış ve yalnız bırakılmıştır.

 

Obama’nın sopayla ayar verdiği bir hükümetten, BOP yolunda gitmekle övünen bir anlayıştan, Washington tarafından halının altına süpürülmek yerine kullanılması için teminat verilmiş bir yapıdan bahsediyoruz.

BÖYLE DEVAM EDEMEZ
Bu böyle devam edemez. İktidar sahiplerinin her ne parasına olursa olsun, bu zulüm düzenini devam ettirme çabaları, tabloyu daha da ağırlaştırmaktan, tehlikeyi daha da yakınlaştırmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır.

 

 

Cumhurbaşkanı ve başbakanın seçim meydanlarındaki telaşlarını, bu telaşla yaptıkları ve söylediklerini bütün dünya hayretle ve şaşkınlıkla izlemektedir. Tek taraflı, haksız, adaletsiz, kuralsız bir seçim yapılmaktadır. Anayasa ayaklar altındadır.

 

 

Bu şartlarda elde edecekleri bir iktidardan hayır ve fayda beklemek beyhudedir. Zira, buna ne kul razı gelir, ne İlahi adalet müsaade eder. Dolayısyla neresinden bakılırsa bakılsın, AKP ile yola devam etmek demek, bu ülkenin sonu belirsiz, büyük, derin ve ağır bir sancıya saplanması demektir. Yolsuzluğun, yoksulluğun, hukuksuzluğun, talanın, yalanın, ihanetin onaylanmasıdır. Akıl, vicdan, iman sahibi, ülkesini ve milletini seven, “ezan, bayrak, vatan” diyen hiç kimsenin buna hakkı yoktur.

MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞI
Şimdiye kadarki seçimlerde ortalığa saçılan milli irade hırsızlıkları, bu seçimde de denenecektir. Neleri göze aldıklarına bakınca, neleri yapabileceklerini daha iyi anlıyoruz. Milletin gözü önünde bu kadar yalan söyleyen, gerçekleri bu kadar tersine çeviren, kural, kanun, Anayasa dinlemeyenlerin oy hırsızlığı yapılması çok sıradan bir iştir.

 

 

 

Dolayısı ile seçim güvenliği ve sandıklara sahip çıkmak hayati önemdedir. Böyle bir endişenin taşınması dahi, AKP’nin 13 yıldır ülkeyi ve toplumu ne hale getirdiğinin, devletin kurumların içinin nasıl boşaltıldığının acı veren ispatıdır. Dünyanın neresinde seçimden çok oyların çalınma ihtimali konuşulur ve bu konuda yaşanan endişeler her şeyin önüne geçer?

 

 

Sadece bu kadarı, AKP’ye yaşanan çürümenin, çöküşün, kaybın izahı için fazlasıyla yeterli değil midir? Ülkeyi bu hallere düşürenlerin milletten özür dilemek yerine, meydanlarda istismarı, yalanı, iftirayı tek ve değişmez yöntem olarak kullanmaya çabalamalarını, bu millet ibretle izlemektedir.

MİLLETTEN ONAY BEKLİYOR
Asla çaresiz değiliz. Milli, dürüst, donanımlı bir iktidar bütün bu sorunları çözer, ülkeyi yeniden ayağa kaldırır. Hukuku işletir, demokrasiyi rayına oturtur, Anayasayı üstün kılar. Milliyetçi Hareket Partisi, lideri, programı, kadroları, duruşu, ufku, dürüstlüğü, heyecanı ve iddiasıyla ülkeyi bu bunalımdan çıkaracak tek parti olduğunu net şekilde göstermiştir.

 

 

Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli, her iddianın cevabını vermiş, her iftirayı tersine çevirmiş, her meseleye çözüm getirmiş ve herkese ümit olmuştur. Açıklanan seçim beyannamesi toplumun bütün kesimlerinin derdine çare, beklentilerine cevaptır. MHP, her şeyiyle iktidara hazırdır ve milletten onay beklemektedir.

BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE
Türk milleti, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Bizimle Yürü Türkiye” çağrısına uyacağını seçim meydanlarında göstermiştir. Zira, bu yürüyüş korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Bu yürüyüş ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş talana ve yalana karşı ahlakın yürüyüşüdür.

 

 

Bu yürüyüş, hainlere, eli kanlı teröriste, onunla müzakere edenlere karşı milli bir yürüyüştür. Bu yürüyüş, en samimi ve saf duygularla mukaddesatımıza sahip çıkanların irfanlı ve inançlı bir yürüyüşüdür. Türk milleti bu şerefe dahil olacak ve tarihe damga vuracaktır. MHP’yle yürüyerek çoluğuna çocuğuna muhteşem bir anın hatırasını bırakacaktır.

VATAN GÖREVİ
Hırsıza, arsıza, namussuza, yağmacıya, düzenbaza, istismarcıya, işbirlikçiye, soyguncuya, israfa karşı bir olma, birlik olma zamanıdır. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. Daha mutlu ve huzurlu bir Türkiye’ye yol vermek zorundayız. Daha müreffeh, daha zengin, daha kaygısız bir hayata yönelmek hepimizin hakkıdır.

 

 

Ülkeye, millete, devlete, bayrağa, imana sahip çıkmak bir vatan görevi haline gelmiştir. Bu görev şimdi yerine getirilmeyecekse ne zaman getirilecek? Kaybedecek zaman kalmamıştır. Şimdi tam vaktidir. Bu karanlık bitmelidir.Herkesin sadece vicdanını, dinlemesi, imanını öne çıkarması yeterli olacaktır. Zira, vicdan da, iman da, ahlak da, siyaset de, MHP’den başka çare olmadığını söylüyor.

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.