SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

Soyözürlüler Türk’ün Tarihini Bilemez

Bu haber 01 Aralık 2013 - 0:00 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Ertuğrul KALAFAT

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay’ın Bayburt’ta katıldığı panelde, “Türk dediğin bir sentezdir . Kaçımızın dedesi Orta Asya’dan gelmiş,Türk diye bir ırk zaten yoktur.” diyor….

Sayın Yasin Aktay prof. olmuş ama zahmet edip tarihi olayları araştırıp okumak fırsatı bulamamış olacak ki, kendi dedesinin bile nerden geldiğini bilmiyor.Kendi soy ve seceresi açısından haklı olabilir.Belki de onun dedeleri kendi ifadesiyle Orta Asya’dan gelmemiş,muhtamelen 1071’de Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu fethettikten sonra devşirilip dönüştürülen Bizans kalıntılarından birisi olabilir.

Hatta Ermeni veya Rum palikaryası,süryani,belki de kökü çok daha eskilere dayanan mezepotamya halklarına da mensup olabilir.Hiç kimseyi etnik kimliğinden veya mensubu olduğu Millet’ten dolayı hakir görmeyiz ve aşağılamayız.Ancak İnsanlık tarihi ile birlikte tarih sahnesine çıkan ve 16 büyük Türk Devleti kuran Türk Milletin aşağılamak isteyene de ve Türklüğü inkar edene de hiç kimse kusura bakmasın asla müsaade etmeyiz.

Sayın Yasin AKTAY’a Nuh peygamberin oğlu YAFES’ten olan TÜRK isimli oğlunun soy ve seceresini araştırmaya davet ediyorum. Türklerin böylece ne kadar köklü ve geniş bir Millet olduğunun farkına varabilir. Atatürk 1922′de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 130. toplantısının birinci oturumunda yaptığı konuşmada Türklerin kökeni hakkında şöyle diyordu:

”Efendiler, Bu insanlık dünyasında en az yüz milyonu aşkın nüfustan oluşan büyük bir Türk milleti vardır ve bu milletin yeryüzündeki genişliği oranında tarih alanında da bir derinliği vardır. Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam’ın oğlu Yâfes’in oğlu olan kişidir.”

Çok şükür ki, Tanrı bu lütfu Türklere vermiştir.Bu lütufla Atilla Batı Roma İmpartorluğuna diz çöktürmüş,bu lütufla FATİH SULTAN MEHMED HAN İstanbul’u fethederek Bizans İmpatorluğunu tarihten silmiştir.Bu lütufla Türk Milleti üç kıtaya yayılmış ve cihan imparatorlukları kurmuştur.

Bugün Türklüğü inkar edenler ve PKK terörü bitsin diyerek kürtçülüğe taviz verenler bilmelidir ki, ”Hayatta yegane fahrim Türklük’ten başka bir şey değildir.” diyen Gazi Mustafa Kemal ATATATÜRK’te Türklüğüyle iftihar eden ”Ne mutlu Türküm diyene” sözüyle tarihe kendisini altın harflerle yazdıran büyük bir Türk Milliyetçisidir.

Sayın Yasin AKTAY şayet kendisini TÜRK hissetmiyorsa, elbette ona bir itirazımız olamaz.Şairin ”İnatla girmeyin,soy sop faslına, Kurtsa Kurt,itse it, çeker aslına” dediği gibi,başkalarının kimlik ve etnik kökenleri bizi zerre kadar ilgilendirmez.Şayet yaradılan insan gibi yaşıyor,memleketine ve milletine ,bayrağına hainlik etmiyorsa,başımızın üstünde yeri vardır.

Türk’ün obasında Türk’ün sözü geçer.Türk’e saygı duymayan ve Türk’ü aşağılayanlara ise her zaman ve zeminde verilecek cevabımız vardır.

”Soyözürlüler Sizi tanıyoruz..”

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.