Asikurtlar©

Soylu: “Türkiye son 300 yılının en güçlü dönemindedir”

Soylu: “Türkiye son 300 yılının en güçlü dönemindedir”
04 Ocak 2017 - 13:00 'de eklendi ve 41253 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu’nda kendisi hakkında verilen gensoru önergesine ilişkin yaptığı konuşmada, terör olaylarına rağmen siyasi istikrarın korunacağını söyledi.

Terörün Türkiye’nin gelişimini engellemek yanında bir arada yaşama kültürünü de bozmak amacında olduğunu söyleyen Soylu, şunları kaydetti:

“1699 Karlofça, bizim gerilemeye başladığımız dönemdir. 2002 yılından itibaren de Türkiye bu tarihini ters yüz etmiştir. Birçok saldırıyla karşı karşıyayız ama Türkiye, Karlofça’dan itibaren son 300 yılının en güçlü dönemindedir, en güçlü anındadır ve en güçlü zeminindedir. Ekonomisi güçlenmiştir, siyasi istikrarı ve iradesi güçlenmiştir, demokrasisi güçlenmiştir, güvenlik kapasitesi ve teknolojisi de güçlenmiştir.”

Artık, patlayan bombalar ve günübirlik kur hareketleriyle siyasi istikrarı sarsılan, koalisyonlarla felç edilen bir Türkiye olmadığını söyleyen Soylu, “Türkiye, 21’inci asrın vebası olan terörle mücadelesinde bugün, hiç olmadığı kadar kararlıdır, güçlüdür ve sona yaklaşmıştır” görüşünü dile getirdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER