SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Sol’un Hurdalığı Akp

Bu haber 19 Nisan 2015 - 10:37 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

AKP yandaşı gazetelerde MHP’yi CHP’nin güdümüne girmekle suçlayan ve bu manada MHP’ye iftira atan haberleri ve köşe yazıları okuyunca, çevirdiği ihanetleri deşifre olduktan sonra Türkiye’den ayrılan Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Büyükelçi Karen Fogg’un 24 Temmuz 2001 tarihinde söylediği “Tayyip Erdoğan, Türkiye solunun boşluğunu dolduracak” sözleri aklıma geliyor.

Şöyle bir bakıyoruz da, Tayyip Erdoğan solun boşluğunu değil de, AKP’yi solcularla doldurmuştur.

Ertuğrul Günay ,Zafer Üskül, Haluk Özdalga, Ayşe Nur Bahçekapılı, Erdal Kalkan ve İbrahim Yiğit gibi Marksist,komünist,solcu kökenli birçok kişiyi AKP içinde bakan, milletvekili, grup başkanvekili yapmıştır.

AKP’nin solun hurdalığı olması için katkıda bulunan CHP eski Genel Sekreteri Ertuğrul Günay’ın AKP’ye katıldığı günlerde “Karşı Siyaset” isimli kitabını çıkarmıştı ve o kitapta AKP iktidarını “Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı vahim seçeneklerden biri.” olarak tarif ediyordu. Anlaşılan hurdalıkta herkes birbirini kullanıyor.

22 Temmuz 2007 seçimleri öncesi AKP yandaşı gazetelerden birinin manşetinde bu solcuların katılımı “AKP toplumu kucaklıyor” şeklinde sunulurken, MHP’ye üst düzey soldan hiçbir katılım olmadığı halde aynı gazetenin ikinci sayfasında “MHP solun hurdalığı oldu” şeklinde haberler yapılmıştı. Amaçları MHP tabanında fitne çıkarmak olan bir kara propaganda örneğidir bunlar…

AKP’nin yandaş medyası bu kurnazlığı hep yapmakta ve AKP ne zaman politik bir sıkışma yaşasa bu kurnazlığını devreye sokmaktadır.

Kendi bünyeleri Sol’un hurdalığı olsa da, toplumu Sol korkusu üzerinden terbiye etmeye çalışmaktadırlar. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Ankara’da bilboardlara Melih Gökçek tarafından astırıldığı iddia edilen “Sol gelecek,sağ gidecek” pankartları bu korkutmanın tirajı-komik halidir.

AKP ne zaman söyleyecek sözü olmasa,siyasi çöküş yaşasa hemen bu korku üzerinden propagandalara başlayarak siyasi gaflet ve ihanetlerini göz önünden kaldırmaya çalışmaktadır. Fakat ne tuhaftır AKP içinde sol kökenli kişilerin ağırlığı ve ön plana çıkmaları çok net görülmektedir.

Hangi televizyon kanalını açsak yukarıda isimlerini saydığımız kişilerin AKP’nin vitrinini süslediğini görüyoruz.AKP’nin konuşan ağızları, görünen yüzleri hep onlar…

AKP’nin geniş siyasi yelpazesine uygun bir şekilde CHP’nin eski genel sekreterini ve solcu-komünist kökenli diğer kişileri bünyesinde toplayıp “MHP’yi de solcularla işbirliği yapıyor” diye suçlamaya kalkması büyük bir yüzsüzlük ve pişkinlik örneği olmaktadır.

ertugrul_dansoz

 

AKP ne sağcıya,ne solcuya,ne İslamcıya hiç bir şeye benzememektedir.AKP’nin en net özelliği siyasi menfaatlerine giden yolda her şeyi ve herkesi kullanabilmesidir.

savci-sayan

http://www.asikurtlar.com/savci-sayan-akpyi-boyle-anlatmis-aldanmayin-yilanlar-da-gomlek-degistirir.html

(Bu noktada, AKP’nin bu kimliksizliğini geniş bir şekilde Kutlu Sesleniş Dergisi’nin çıkacak son sayısında “Sağcı olmayan Sağcılar, Solcu olmayan Solcular, Anadolu Neo-Conları” başlığı altında değerlendiren değerli Sanatçı-Yazar Ahmet Şafak’ın yazısını muhakkak okumanızı tavsiye ederim.)

Anayasa Değişikliği gündeminde AKP’nin propagandalarına bakın bu kimliksizlik üzerinden ürettikleri kirli oyunların hareketliliğini görürsünüz.

MHP bu oyunlara karşı kendi özgün duruşunu gösterirken, AKP’nin sanal olarak yarattığı ‘ sol gölgelemeli ‘ tezgahları ile muhatap edilmeye çalışılmaktadır.

AKP’nin yandaş ve tetikçi yazarları bu tezgahı etkili kılabilmek için MHP’nin tavrını CHP’ye yamamaya çalışmaktadır.

Sol kökenli kişileri vitrine koyan,solcu-komünist kökenli birçok yazarın akıl hocalığında kendi Anayasasını oluşturmaya çalışan AKP’nin oyunu sadece MHP üzerinde değil,tüm Türkiye üzerinde şekillenmektedir.MHP bu oyunlar karşısında hem kendini,hem Türkiye’yi korumaya çalışmaktadır.

 

ethemsancak

Türkiye’de herkesin uyanması gereken bir süreçteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını koruma noktasında hassasiyeti olan sağcı-solcu herkes AKP’nin şer ittifakı ve oyunları karşısında şuur potansiyeli oluşturmalıdır.

AKP’nin hedefe giden yolda her şeyi mübah gören anlayışı, bu potansiyel karşısında etkisiz kılınmalıdır.

Solun hurdalığı haline gelen AKP’nin Türkiye üzerindeki oyunları çözülmezse, çözülen Türkiye olacaktır.

AKP’nin siyasi yalanlarına,iftiralarına karşı direnmek Türkiye’yi korumaktır.

AKP Sol’a asla karşı değil,sadece Sol’un milli bir duruş göstermesine ve kendilerine destek olmamasına karşıdır.

Sol’a karşı olsa idi partiyi Sol’un hurdalığı yaparlar mıydı?

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.