Asikurtlar©

Sırakaya; MHP’li Kadınları Kafes Filminde buluşturdu..

Sırakaya; MHP’li Kadınları Kafes Filminde buluşturdu..
08 Ekim 2015 - 22:36 'de eklendi ve 4490 kez görüntülendi.

MHP’li Kadınlar “Kafes” te Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili adayı Mezine Sırakaya, yaklaşık 60 kadını sinemaya götürdü.

 

Sinema salonunu kapatan kadınlar, yönetmenliğini Mahmut Kaptan’ın yaptığı, Turgay Atalay, Barış Küçükgüler, İsmail Hacıoğlu’nun başrollerini oynadığı 12 Eylül darbesi dönemini konu alan ve bu dönemde cezaevinde işkencelere maruz kalan gençlerin hayatını anlatan “Kafes” filmini izlediler.

mezineee kafes

MHP Gaziantep Kadın Kolları başkanı ve üyelerinin de katıldığı filmde duygulu anlar yaşandı. Film boyunca kadınlar oldukça hüzünlü anlar yaşarken, MHP Milletvekili adayı Mezine Sırakaya, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin sayfalarında kara bir leke olarak yer alan 12 Eylül darbesi döneminde insanların neler yaşadıklarını gözler önüne seren bir film izlediklerini söyledi.

 

 

Sırakaya, film boyunca kadınların oldukça hüzünlü anlar yaşadıklarını bazılarının ise gözyaşı döktüğünü ifade ederek,” Kadınlara yönelik sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz devam edecek. Yaklaşık 60 kadın arkadaşımızla birlikte o kara dönemi anlatan bir film izledik. Türkiye, böyle kara günleri hak etmiyor. Allah bir daha ülkemize böyle günler göstermesin” diye konuştu.

 

mezine sırakaa narkoz kafes

Sırakaya, Türkiye’de şu anda tek adamlık bir sistemin kurulmak istendiğini, ancak halkın tıpkı 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım’da da sandıkta tek adamlığa soyunanlara gereken dersi vereceğini sözlerine ekleyerek,” 12 Eylül darbesinde olduğu gibi şu anda da Türkiye’de AKP tek adam rejimini getirmek istiyor.

 
Türk halkı bunun farkına vararak 7 Haziran’da gereken cevabı verdi. Ama Cumhurbaşkanı ve AKP sandıktan çıkan sonucu kabullenemedi ve ülkeyi yeniden seçime götürme kararı aldı. 1 Kasım’da da bu millet bir kez daha AKP’ye dur diyecek ve demokrasiyi seçecek. Çünkü, milletin artık, terör örgütleri ile işbirliğine, yağmaya, talana ve yolsuzluğa sabrı kalmadı” diye konuştu.

mezine

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER