Asikurtlar©

Şehit Cenazesine Yolcu Taşıyan Şoföre Ceza

Şehit Cenazesine Yolcu Taşıyan Şoföre Ceza
12 Ağustos 2015 - 9:30 'de eklendi ve 4311 kez görüntülendi.

Türkiye şehitlerine ağlarken, Sivas Belediyesi, şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak bir karara imza attı. Şehit cenazesine vatandaşı ücretsiz taşıyan halk otobüsü şoförlerine ceza yağdırdı.

Sivas Belediyesi, vatandaşları şehit cenazesine ücretsiz taşıyan halk otobüsü şoförlerine ceza yağdırdı. Utanç verici soruşturmada 1 şoför süresiz, 21 şoför ise 10 gün görevden men edildi. Vicdanlar sızladı…

CENAZEYE 10 BİN KİŞİ KATILDI

Türkiye şehitlerine ağlarken, Sivas Belediyesi, şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak bir karara imza attı. Geçen hafta Şırnak Silopi’de şehit düşen polis memuru Muhammet Onur Demir, 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanmıştı. Bu cenazeye araçları izinsiz olarak götürdükleri ve vatandaşları mezarlığa ücretsiz taşıdıkları gerekçesiyle 22 şoför hakkında yasal işlem yapıldı!

BAŞKANA TEŞEKKÜR ŞOFÖRE CEZA

Açılan soruşturmayı sosyal medyadan paylaşan şoför Atakan Bek’in (37), özel halk otobüslerinde çalışması süresiz olarak yasaklandı. Savunmaları alınan 21 şoföre de 10’ar gün araç kullanmama cezası verildi. 19 yıldan beri aynı işte çalışan Bek, “PKK’lılar bile kendi cenazelerine katılıyor. Biz kendi şehitlerimizin cenazesine katılamayacak mıyız? Cenazeye götürdüğümüz binlerce kişi belediye başkanına teşekkür etti ama biz ceza aldık. Neden?” diyerek, karara tepki gösterdi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER