SON DAKİKA

Sarmalı İhanet

Bu haber 27 Mart 2014 - 0:00 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Ertuğrul KALAFAT

Öyle bir ihanet ki, kendi yazdıkları seneryo’yu sahneye koyarak toplum mühendisliği yapılmakta ve kaosu ve kargaşayı organize eden AKP-PKK ve İstihabarat örgütleri siyaseten AKP’nin ömrünü uzatabilmek için her türlü çılgınlığı yapmaktadır.

Kamuoyuna kaset ve ortaya çıkan ses kayırlarının bilinçli olarak Cemaat tarafından yayıldığı algısı verilerek dikkatler başka tarafa çekilmekte ve Öcalan-AKP arasındaki Özerklik anlaşmasının temelleri yavaş yavaş atılmaktadır. AKP içerisindeki milliyetçi kanadın tasfiyesini isteyen İmralı Canisi Abdullah Öcalan sık sık Devletin kendisine verdiği sözleri yerine getirmesini talep etmektedir.

Peki Devlet Öcalan’a hangi sözü vermiştir de, mutabakat sürecinde bazı sıkıntılar yaşanmaktadır.AKP İktidarı adına görüşmelere katılan MİT yetkilileri PKK’nın siyasallaşması yolunda hangi resmi adımları attıklarını bir bir açıklamalıdırlar.Mesele sadece OSLO görüşmeleriyle sınırlı değildir.Ortada bir ihanet sarmalı vardır.

MİT, Emniyet ve Jandarma istihbaratlarının telefon dinleme yetkisini elinde bulunduran Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ (TİB) nın yaptığı usulsüz teknik takip ve telefon dinlemeleri mutlaka kamuoyuna açıklanması gerekmektedir.Bu bir Devlet sırrı değil,kişi hak ve hürriyetlerinin gasbı demekdir.

PKK/KCK Operasyonu kapsamına elde edilen bilgi ve belgelere göre MİT in kandl ve kırsal daki terörist faaliyetlere yardımcı olduğu,Apo nun ev hapsine çıkarılması için örgütle müzakere ettiği,ele geçirilen mutabakat metinlerine göre Anayasa’da Özerk Kürdistan’a imkan tanınması ve çıkacak bir iç kargaşa da Birleşmiş Milletlerin bölgeye müdahalesini de kapsayan planlardan bahsedilmektedir.

Allahaşkına bu ne gaflet,bu ne delalet ve ihanettir.Deniz Baykal,MHP ye yapılan kaset kompları da dahil olmak üzere yasal olmayan bütün teknik takiplerin altında PKK-MİT ve AKP nin kirli işbirliği bulunmaktadır.PKK terör örgütü AKP ile bir taraftan gizli anlaşmalar yapmakta ,bir taraftanda T.C Devletini esmi olarak masaya oturtabilmek adına bu gizli görüşmeleri bizzat kendisi deşifre etmektedir.

Dikkat edecek olursanız BDP lideri Selahattin DEMİRTAŞ ta yaptığı bir konuşmada,PKK ile yapılan müzakerelrin Meclis kayıtlarına geçmesini istemiştir.Türkiye AKP iktidarında PKK ve MİT işbirliği ile yeniden dizayn edimekte ve buna karşı çıkanlar da ya tasfiye edilmekte ya da yok edilmektedir. Son yolsuzluk operasyonundan sonra oylarının düşeceğini ve siyaseten yolun sonua geleceği endişesini taşıyan Recep Tayyip ERDOĞAN’da seçim arefesinde Süleyman ŞAH Türbesini bahane ederek son kozunu oynayabilir.

Yani taşeron islamcı örgütleri bizzat kendisi devreye sokarak Süleyman Şah türbesindeki bayrağı indirtip sonra da Türk askerini bölgeye gönderebilir.Tabi bu olağanüstü durumda AKP nin seçimi ertelemesine vesile olabilir.Temenni ederiz ki Sayın Başbakan böyle bir oyuna tevessül etmez.

Zira bu oyunun neticesinde kendisi de rahat nefes alamayacaktır bu Ülke’de…
.

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.