SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

RIZA ZELYUT’UN DOĞU PERİNÇEK ETKİLİ DEĞİŞİMİ!

Bu haber 27 Şubat 2016 - 10:48 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

“Cuma günü MHP Genel Merkezinde Sayın Devlet Bahçeli, Murat Büyükçelebi, Rıza Zelyut, Metin Özkan’dan oluşan Güneş Gazetesi ekibini kabul etti. Uzun sohbetimiz sonucunda anladım ki karşımızdaki insan bir siyasetçiden çok bir entelektüel…. Sorunlara; asla MHP’nin çıkarları açısından bakmıyor.
Bu yüzden de o tek dilli bir lider, Sakın bu tek dilliliği; “tek resmi dil” gibi anlamayın.
Bugün siyaset dünyamıza bakın; MHP Lideri’nin tek diline karşın 10 dili olan liderler olduğunu göreceksiniz.”
***
“Başbakan durdu durdu neden Devlet Bahçeli için “Soruşturun!” emri verdi?

Neden 2 yıl önceki bir konuşması şimdi gündeme getirildi? Neden o savcı şimdi dosya düzenleyip de “Bahçeli’nin dokunulmazlığını kaldırın!” dedi.

Sebep çok açık: Sayın Bahçeli “Çözüm süreci” denilen yıkım sürecine yiğitçe karşı çıkıyor.

Evirip çevirmeden, Türk milletinin sesini TBMM’den de meydanlardan da yükseltiyor. Bursa Mitingi hem hükümeti, hem PKK’yı hem Amerika’yı çok rahatsız etti. Bu cumartesi de İzmir’den seslenecek; milletin itirazını dile getirecek. AKP’ye oy vermiş olan namuslu, yurtsever, cumhuriyetçi vatandaşlarımız MHP’ye yönelecek… Bu yüzden de: Bir sebep imal etmeli… Bu Bahçeli’yi şu meşhur Silivri yargıçlarının huzuruna çıkarmalı.”
***
Ankara’daki çatışmaları; MHP’yi sıkıştırmak için yeni derin devlet yönlendiriyor. Yukarıdaki Bahçeli yazımı yeniden okuyun; belki uyanırsınız.
***
Ülkemizin etnik terör belası ile parçalanma aşamasına getirildiği bir süreçte; buna açıkça direnen MHP; cemaat çizgisine çekilir ise vay geldi Türkiye’nin başına…
Hem öyle bir MHP kimden oy alabilir Allah aşkına?
***
Güneş gazetesinde köşe yazarlığı yaparken, MHP’yi ve Lideri Devlet Bahçeli’yi böyle savunuyordu. Ama tarihi MHP-Ülkücü Hareket düşmanlığı ile şekillenen Doğu Perinçek’in Aydınlık gazetesine geçince düşünceleri değişikliğe uğradı. “Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim” halinin esiri oldu. Rıza Zelyut’tan bahsediyorum. Yukarıdaki düşüncelerin sahibi Rıza Zelyut şimdi ise Aydınlık’taki köşesinde “Bahçeli hemen çekilmelidir” diyor…
Türkiye’de ve bölgemizde olanlara ve olabileceklere karşı yılladır uyarılarda bulunan ve her uyarısında haklı çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi “Sayın Bahçeli; öyle bir kuşatılmış ve yönlendirilmiştir ki o, AKP politikalarına ve dolayısıyla da BOP’a uygun politikayı Türkiye’ye hizmet gibi görmekte ve bu işi de samimiyetle yapmaktadır.” Şeklinde suçlamaktadır.
Oysa MHP Lideri Devlet Bahçeli’de 1 Kasım seçimleri sonra hakkında yapılan eleştirilere “Kronik MHP hasımları hemen başını kaldırıyor. Bunların sicillerini kurcalasak hepsinde farklı ton ve renklerde Türk düşmanlığı çıkar. BOP’a evet desem, küresel ablukaya ses çıkarmasaydım benden iyisi olmazdı. Harama göz yumsam, hıyanete göz kırpsaydım baş tacı edilirdim. Ya da çözülme dediklerinde durmayın daha da çözün, bölün, Türklüğü yok edin, Türkiye’yi parçalayın deseydim el üstünde tutulurdum. Türk milletini 36’ya ayırdıklarında yetmez, ama evet; milliyetçiliği ayaklar altına aldıklarında hayaldi gerçek oldu deseydim mesele olmazdı.” şeklinde cevap vermişti.
Sayın Zelyut, siz kendiniz yazınızda diyorsunuz “büyük mitinglerle milleti uyardı, bu mitingler hem hükümeti, hem PKK’yı hem Amerika’yı çok rahatsız etti.” diye…
Şimdi Devlet Bahçeli milleti uyarıyor ve haklı çıkıyor, düşmanları rahatsız ediyor ama az oy alıyorsa bu nasıl BOP’a hizmet etmek oluyor? Haklılığı görüp oy vermeyenin de suçu yok mu? Mesela siz oyunuzu Doğu Perinçek’e mi yoksa MHP’ye mi verdniz?
“MHP’nin çok daha fazla oy alması için şu eksik ve yanlış yönlerini düzeltmeli” gibi bir sözünüz olsa anlarım da, BOP’a hizmet iftirası tam Aydınlıkçı olduğunuzun ispatı olmuştur.
Yazınız içindeki güler misin, ağlar mısın modeli şu cümlelerinize ne diyeceğiz? :
“Şimdi hemen 7 Haziran seçimlerinin sonrasına gidelim…
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu ve “Gel yeni bir hükümet kuralım, sen de başbakan ol!” dedi.
Eğer öyle bir hükümet kurulsaydı; bir çıkarlar koalisyonu olan AKP 6 ay içinde dağılacaktı. Oranın tabanı da büyük ölçüde MHP’ye gelecekti. Ve MHP açık ara birinci parti olacaktı.
Ama Devlet Bahçeli bu öneriyi reddettiği gibi CHP Lideri’ne de demediğini bırakmadı… Çünkü açmaza düşmüştü…”
***
Rıza bey, gerçekten siz bu ülkede mi yaşıyorsunuz yoksa uzaydan mı yazıyorsunuz bunları?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gel yeni bir hükümet kuralım, sen de başbakan ol!” demiş. Yahu Kemal Kılıçdaroğlu’na kim hükümet kurma yetkisi vermiş?
7 Haziran seçim akşamı ilk konuşan Ahmet Davutoğlu ve Burhan Kuzu erken seçim vurgusu yapmadı mı? Bu konuşmalar üzerine her türlü yol ve yöntemi göstererek bunlara rest çeken MHP Lideri Devlet Bahçeli olmadı mı?
Ertesi gün AKP’nin tüm gazeteleri “Tek çözüm, erken seçim ” manşetleri atmadı mı?
Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim dışında başka hiçbir şey düşünmediğini Ahmet Davutoğlu’na hükümet kurma görevi verdiği süreçte görmedik mi?
AKP, CHP ile 35 gün görüştü ne sonuç alındı?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu 35 gün sonrası yaptığı açıklama da “Bize koalisyon teklifi gelmemiştir. ” demedi mi?
Hal bu iken Kemal Kılıçdaroğlu, MHP ile hükümeti nasıl kuracaktı Rıza bey?
Kim kime hükümet kurma görevi vermiş de, Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanlık dağıtıyor?
Milletin zekâsıyla dalga geçmeye utanmıyor musunuz?
Hadi Recep Tayyip Erdoğan, CHP’ye hükümet kurma yetkisini verdi, MHP’de kabul etti diyelim.
HDP olmadan MHP-CHP hükümeti nasıl kurulacaktı?
Hadi yine MHP, HDP ile koalisyon kurma gafletine de düşüp “HDP’yi de yanımıza alalım kuralım, hükümeti kuralım” dedi. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş “Bizim MHP ile bir koalisyonda olma ihtimalimiz yoktur, dışarıdan destek verme ihtimalimiz de yoktur” demedi mi?
Hadi Selahattin Demirtaş da MHP ile koalisyonu kabul etseydi ve PKK’nın partisiyle beraber koalisyon kurulsaydı, şimdi Anadolu’nun dört bir yanına dağılan şehitlerin aziz ruhları ve şehit aileleri karşısında hangi yüzle durabilecekti?
HDP’yi saklayarak, gizleyerek kelime oyunu yapmaya gerek var mı Rıza bey?
Gerçi cezaevinden çıkar çıkmaz katıldığı bir televizyon programında “PKK’lılara genel af çıkarılsın, Öcalan da serbest bırakılsın” diyen Doğu Perinçek’in gazetesinde bu tür oyunlar çok normaldir?
Rıza Zelyut, yazınız içindeki her şey baştan sona tezat ve Doğu Perinçek zihniyeti memnun olsun diye kaleme alınmıştır.
MHP, Anayasa komisyonunda masada oturduysa Türklüğü korumak için oturdu. MHP Türklüğe aykırı hangi imzayı atmıştır?
MHP’de teşkilatların kapısına kilit vuruldu yalanına sizde sarılıyorsunuz. Yapılan görev değişikliğidir ve görevden alınan tüm il başkanları yerine yeni isimler atanmıştır.
Hepsine tek tek cevap vermek bile inanın zaman kaybıdır.
Ama sizin gibi milli yönü olduğuna inandığımız birine bu tür saptırmalar ve yönlendirmeler yakışmamaktadır. Bırakın bunları iftiracılar, yalancılar yapsın, siz girmeyin bu işlere…
Yıldıray Çiçek

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.