Asikurtlar©

POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI HASAN KARAL’IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI HASAN KARAL’IN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
22 Aralık 2015 - 1:01 'de eklendi ve 4460 kez görüntülendi.

Mevlid Kandili, İki cihan serveri,ümmeti Muhammedin rahmet elçisi, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın yeryüzünü şereflendirişinin yıl dönümünüdür.

Yalan, haram, ahde vefasızlık, adaletsizlik gibi kavramların altın çağını yaşadığı İslâm tarihinin karanlık bir dönemi olan cahiliye devri, tüm cihan, beşeriyet ve tüm mahlukat Peygamberimizin nurunda ve tebliğinde ümitleniyor ve hak yolunu buluyor. Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)’in bizlere sunduğu değerleri, öğütleri, âhlak ve fazileti anlama ve yaşama bakımından çok önemlidir.

Ülkemizin sıkıntılı günler geçirdiği bu dönemde Peygamber efendimizin ahlakı, davranış biçimi, birlik ve beraberliğe verdiği önem daha iyi şekilde anlaşılmalı ve idrak edilmelidir.
Bu manevi hissiyat ve değerlerin yaşanması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasında bizlere önemli görevler düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerimle Türk-İslam Âleminin mübarek kandilini kutlar, Ülkemizin ve Milletimizin birlik ve dirliğine, insanlık âleminin barış ve huzuruna vesile olmasını, Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.
HASAN KARAL / POLATLI ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER