SON DAKİKA

CHP nereye?

KÖŞE YAZILARI

MHP OLMASAYDI..

KÖŞE YAZILARI

PKK’yı bırakıp MHP’ye saldıran şerefsizler

Bu haber 06 Ağustos 2015 - 18:15 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

ERDOĞAN’ın sürekli ‘erken seçimi’ dillendirmesi eşliğinde AKP-CHP görüşmeleri yaşandı. Aynı anda da ülke teröre boğuldu. Dün Baykal- Erdoğan görüşmesinin meyvesi henüz görülmedi dedim. İddia odur ki, Baykal’ın mimarlığında koalisyon kurulması konuşulmuş. Nabız yoklanmış. O arada Baykal’ın meclis başkanlığı konuşulmuş vs.
Bunlar iddia. Muhtemeldir ki, ikilinin görüşmesi detaylansa bile orada ne konuştuklarını kimse bilemeyecek. Ortalığa saçılanlara inanmayacak. Haziranın ilk haftasından bugüne siyaset sürekli değişiyor. AKP-CHP koalisyonunu batı da destekliyor. PKK ise havada kapmaya hazır.
PKK saldırılarına karşı güvenlik sistemini devreye sokan, masayı deviren teröristlerle ‘açılıma devam edilecek’ saçmalığına giren iktidarın irtifa kaybı devam ediyor. PKK’nın devreye girmesiyla, yurt içinde mi, yurt dışında mı bizi kayba uğratacağı bugünden belli değil henüz.
İşin içinde stratejik ortak olduğundan, kime nerden bindireceğini kestirmek zor oluyor. ABD’den ‘PKK’ya silah bırak’ demiş. 11 Eylül sonrası Afganistan, Irak başta olmak üzere terörist avına çıkan Washington, Türkiye’nin başına çöreklendirdiği PKK’nın sona ermesini istiyorsa yapacağı hareket çok basit. ‘Desteğini çekmek.’
Terör gölgesinde koalisyon kuruyor gibi yapan, ezerek AKP yanına sığıntı yapacakları parti arayışına girilmesinden ülkeye zarar gelir elbette.

Gelelim, MHP liderinin sözlerini çarpıtanlara. Duyduklarını anlamayan ilgili, ilgisiz herkes konuşuyor. PKK uzantısı partiye oy atacaklarını seçim öncesi ilan eden, gerek liberal ve gerekse CHP içindeki bir kesimle HDP’ye baraj aştıran kesime kullanılıyor o kelime. Geri adım falanda yok söylediğimde. Kaldı ki, bu vatanı bölmeye azmetmiş kesimin vekili arkamızda PKK var diyorsa, millete havale bundan böyle.
Ülkeyi bölmeye azmetmiş PKK’nın uzantısına baraj aştırmak için reklam kumpanyası kuranlar, bugün PKK saldırırken çıkıp dese ki ‘Biz ne yaptık?’ Bak o zaman problem yok. Hem demiyorlar hem de PKK yardakçılığına devam ediyorlar. Hem de rezilce eleştirip, dalga geçiyorlar. Vatanı hainler, şebekler değil şehitler kurar, kurtarır bilmiyorlar.

HDP’ye bir şekilde kanmış ya da tehditle oy atmış sıradan seçmene denmiyor.’ ‘Şerefsiz’ kelimesi PKK ile kilitli vaziyette. MHP ne yapsın?

Sonra ne oldu? PKK uzantısı olduklarını her fırsatta söyleyen HDP’ye oy toplayanlara söylenmiş bir kelime ile ve MHP ile uğraşacaklarına, kahramanlarımıza tetik çeken PKK’ya ‘şerefsiz’ desin muhataplar. Bekliyoruz. Aziz vatanı bölmeye azmetmiş PKK’ya ‘şerefsiz’ kelimesi az gelir. ‘Yetmez ama evet.’

AKP iktidarından yılanlar, ‘MHP’ye oy atalım’ demek yerine bölücü, kan dökücü PKK’nın siyasal uzantısını işaret ettiyse ne densin onlara? Kendileri söylesin. Bekliyoruz.

Üstelik o soruyu, şehitlerimizin kanı kefenlerinden süzülürken soruyoruz.

Son bir haftada aslan gibi gencecik fidanlarımız kalleş PKK kurşunu ile şehit oluyorken, HDP ‘PKK terör örgütüdür’ demek yerine, ‘her iki tarafta çatışmayı kessin’ diyorsa, ‘şerefsiz’ kelimesi ‘şerefli’ kalmaz mı olup biten yanında?

Bazıları da diyor ki ‘siyaset çok gerildi.’ Bre utanmazlar, PKK Türk’ün vatanına göz dikmiş, Mehmetçikleri şehit ediyor. Oyun oynamıyoruz, vatan elden gidiyor diyoruz. Şimdi şerefli olma zamanı diyoruz. Titreyin kendinize gelin diyoruz. Daha ne diyelim? Kelimelerle oynamayı bırakın,PKK ile mücadele edin, diyoruz.

Hülâsa; Devlet Beyin arkasında dağ gibi yürüyoruz.

Not: Sosyal medya ahlâksızlığı ile ülkücüleri boğmaya çalışanlara bir hatırlatmam olacak. Sanal Dünyadan kafalarını kaldırıp gerçek Türkiye’ye baksınlar. PKK vatan istiyor. Demokratik tercih midir sizlerce?

***

GERÇEK ANKETLER ÖYLE DEMİYOR

Gezici anket şirketi 5 bine yakın vatandaşa sorduğunda, 7 Haziran seçimi için okunacak şu netice çıkmış. Öncelikle vatandaşın &64,5’luk dilimi, oluşan kaos ortamının erken seçimle ilgili olduğu düşüncesinde. Milletçe komplocu mu olduk, derseniz AKP iktidarı döneminde yaşandığı söylenen kumpaslar ilk ağızdan doğrulanınca başka yolu kalmıyor.
Sonuçlara bakılınca, tekrar kararsız bir seçmen kitlesi oluştuğu görülüyor. HDP’nin oyunun belirgin şekilde düştüğü anlaşılıyor. HDP’yi sıradan parti gibi gösteren, PKK’nın da bilhassa bölgede sandıkların tepesine baykuş gibi tünemesinin neticesine bakıp ‘Türkiye partisi oluyor’ aldatmacasının da sonu var elbette.
Erdoğan, Koalisyon kurulması önünde engel olarak görülmüş. Şöyle devam edeyim, %60’lık kitle, geçim sıkıntısında, Suriye’ye asker gönderilmesine karşı. %90’lık kesim ‘çözüm sürecini’ başarısız bulmuş.

Hâl böyle iken, sizce AKP erken seçime gider mi? Yok seçime giderse, irtifa kaybı siyasetin doğası gereği devam edecektir. Ülkede hükümet kurulmuyorsa vebal AKP’nindir. Bu arada CHP-HDP buluşmasının anlamı, erken seçim senaryosunda güç birliğine dönüşeceği iddiası mı doğru, PKK saldırırken sinen HDP’ye kol kanat germek mi demek oluyor?

Ankette anlaşılmaz olan, AKP’nin yürüttüğü stratejileri yanlış bulan %60’ın üzerindeki anket kitlesi, nasıl olup da AKP’yi aynı noktada tuttuğu. Mantıksız bir durum var.

Gerçek hayatta terör can alırken, AKP ve CHP’nin ‘açılım devam etmeli’ sözleri onlara puan kaybettirdi. Bu pazar seçim olsa AKP%35’lerde, CHP ise sadece kemik oyunu alabileceği noktada olduğu görülecek. Çarşıda, pazarda milletin nabzını tutuyor, gerçek insanlarla konuşuyorum. MHP’nin haklı çıktığını pişmanlıkla söyleyen insanlar gördüm.

PKK tehdidi ortadan kalksa, bölge başta olmak üzere hayat normalleşir. HDP %6’lara iner. İnerde PKK illetini milletin başına dert edenler de ödemeli bedelini değil mi? Niye hep tek taraflı bedel üzerinden yürüyor ki işler.

Çözüm denilen ‘verme-alma’ işlemini yürüten taraflar, millet önünde eşit olarak ödemeli bedeli. AKP ödemeye başladığı içindir ki öfkeli. PKK, almaya ara verildiği içindir ki saldırgan. Şerefsizler, PKK’ya verme durduğu içindir ki MHP’yi hedef alıyor.

Doğru yoldayız demektir bu.

NEVAL KAVCAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.