SON DAKİKA

CHP nereye?

KÖŞE YAZILARI

MHP OLMASAYDI..

KÖŞE YAZILARI

PKK’nin Dağ Keçisi Mi Oldun Kadir İnanır

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 9:46 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

İhanetin artistliğini oynayan Kadir İnanır, “Akil Adamları” eleştirirken kendi ismini “Keçili reklam filmi” üzerinden ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye cevap verirken “Ben barış savunucusuyum, savunmaya da devam edeceğim. Başka bir şey söylemeye gerek yok” demiş…

Kadir İnanır adeta PKK’nın dağ keçisi olmuş ve “barış” maskesi altında sürekli teröristbaşı Öcalan’ın ve terör örgütü PKK’nın güzellemelerini yapan birisidir.

“PKK, Kürt partisidir” ve  (AB)(D)ullah Öcalan “Özgürlük Savaşçısı” diyerek barışa nasıl katkı sağladığı da muammadır.

Asker, polis, sivil toplam 40 bini aşkın insanın ölümünden sorumlu bir teröristbaşı ve onun örgütünü barış adına savunduğunu nasıl iddia ediyor insanın aklı almıyor.

PKK’nın safında bulunup, iki haftada 20 şehit verdiğimiz şu günlerde “Ben barış savunucusuyum” demek nasıl bir alçaklıktır?

“Öcalan Kürt halkının önderidir” diyen Kadir İnanır, Bebek katili Öcalan’ın PKK’yı desteklemiyor diye Kürt kökenli vatandaşlarımıza yaptığı zulümleri nereye koyacaksın?

Bebek katili Öcalan’ın “HEP’e destek vermeyen Kürdün tavuğuna kadar öldürün”,” Otoritemizi kabul etmeyenlerin evdeki faresine kadar başını ezin, göçertin. O topraklarda tarafsız kimse olmaz, ya bizdendir ya da düşman” sözlerini nerenle anlamıştın?

Kadir İnanır hangi menfaat karşılığında önce AKP’ye ve sonra da PKK’ya satıldın?

Ne verdiler sana da onlar adına ikna oldun?

Yoksa sadece “Keçili reklam” filmine mi razı ettiler seni?

AKP ve PKK seni bu yola nasıl soktu, çık Türk milletine onları açıkla Kadir İnanır!

Her tarafından kan akan, Türkiye bölene kadar mücadelesini sürdüreceği bilinen terör örgütünün kucağına seni kim düşürdü?

Tehdit mi ediyorlar, onların elinde bir açığın mı var?

Barışı savunuyorsan, çık PKK’ya lanet, şehide rahmet okusana o halde?

PKK ve Öcalan kenesini Kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi haline getiren o alçak ifadelerinle barışa nasıl katkı sağlayacaksın Kadir İnanır?

Eşinin yanında komutanı şehit eden şerefsizlerle sen hangi barıştan bahsediyorsun?

Bir ihanet yoluna girdin, bari susta alçaklıkta bile sınırın olsun?

2007 yılında daha öncede hatırlattığım şu röportajı veren sen değil miydin Kadir İnanır?

2007 yılında Nokta dergisinde yapılan röportajında PKK’yı emperyalist güçlerin maşası gören sen değil miydin?

***

O röportajdaki soru ve cevaplara bakalım :

 

– Madem siyasete ısınıyorsunuz, Türkiye’nin yakıcı bazı meseleleri hakkında ne düşündüğünüz de ister istemez merak konusu oluyor. Hani her siyasetçinin cebelleşip altından kalkamadığı meseleler. Mesela Kürt meselesi, Ermeni soykırımı iddiaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

Türkiye’deki en büyük sorunlar onlar değil ki! Varolan gerçeklerden sorun yarattılar. Bunu sorun haline kim getirdi; dış güçler. Çünkü senin gelişmeni istemezler. Seni sürekli çatışma içinde tutup kendi istediği gibi yönlendirecekler. Onun için o güçlerin buradaki işbirlikçileri sorun yaratıyorlar. Hiç kimsenin böyle bir sorunu yok.

 

– Kürt sorunu yok mu yani?

 

Kürt sorunu var ama onu Kürtlere sorun bakalım, var mı yok mu diye.

 

– Kürtler “var” diyorlar ama…

 

İstanbul’da yaşayan Kürtlere sor bakalım, var mı yok mu?

 

– Kürtler eğitimde, yayıncılıkta dillerini kullanamıyorlar mesela?

 

Niye, Kürtçe yayın izni vermediler mi?

 

– Evet, yarım saat verdiler.

 

Var işte. Şimdi bundan sonra Lazlar, Çerkesler başlayacak. Yanlış anlaşılmasın, onlar da başlasınlar, ben bunlara karşı değilim ama bizim daha önce halletmemiz gereken temel hak ve özgürlükler var. Doğudaki insanların sorunları ekonomik değil mi?

 

– Kürt sorununu ekonomik bir sorun olarak mı görüyorsunuz?

 

Tabii. Ekonominin olmadığı yerde, kültürel etkinliğinizi de güçlendiremezsiniz. İnsanlar büyük şehirlere geldikleri zaman o kadar mutsuzlar ki… Ekonomi zayıf olduğu için, insanları yönlendirmek daha kolay oluyor. Bunlar da hep dıştaki güçlerin işi. Niye, çünkü gözle görülür bir gerçek var ki; çok geniş olan genç nüfusumuz kısa zamanda çağı yakalayacak. Türkiye’yi yakmak, yıkmak öyle kolay değil. Ama zayıf ve güçsüz, aç, sefil ve borç içinde bırakıp bir şey yapabilirler ancak. Ama işte kendi emperyalist düşüncelerini dille, kültürle, sinemayla yaymaya ve yozlaştırıp yok etmeye çalışıyorlar.

 

– Türkiye’yi bu konuda hiç eleştiriyor musunuz? Türkiye kendi vatandaşı olan Kürtlere, öbür etnik yapılara hiç haksızlıklar etmedi mi?

 

Haksızlıklar insanlığın tarihi boyunca vardır ama bu devlet haksızlıklara uğrayan insanların kurduğu bir devlettir. Etnik grupların beraber kurduğu bir cumhuriyettir. Bu cumhuriyetin oluşumunda bu ülkede yaşayan herkesin kanı var. Yani toplumun bir kesiminde haksızlık var da, öbüründe yok gibi bir durum yok. Şimdi yoksulluk doğu-güneydoğuda var da, Çorum’un, Kastamonu’nun köylerinde yok mu? Orada biraz daha fazla nüfus olduğu için oradaki sınırla coğrafi yapı orayı kurcalamaya daha müsait kılıyor.

 

***

2007 yılında PKK’yı dış güçlerin maşası gören ve olaylara bu şekilde bakan Kadir İnanır, nasıl oldu da AKP ve PKK’nın kucağında  “Öcalan Kürt halkının önderidir” noktasına gelmiştir.

Bu sorunun cevabı bulununca, Kadir İnanır belki PKK’ya dağ keçisi olmuş halinden kurtulacaktır.

YILDIRAY ÇİÇEK

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.