Asikurtlar©

PKK AÇILIMINA DESTEK VEREN TALEBE!…

PKK AÇILIMINA DESTEK VEREN TALEBE!…
16 Şubat 2016 - 16:30 'de eklendi ve 7960 kez görüntülendi.

Meral Akşener hanımefendinin “öğrencisi, danışmanı, akıl hocası Ali Serim” odaklı dört adet yazı yazdım. Son yazdığım Ali Serim yazılarından birisi birçok haber sitesine konu oldu. Bu Ali Serim ile ilgili öne çıkardığım konuların başında ise Meral Akşener’in ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile yaptığı toplantıya beraber katılmış olmasıydı. Bu dört yazı içinde “Meral Akşener, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile gizlice görüştü”, “Meral Akşener, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den habersiz, izinsiz görüşme gerçekleştirdi” gibi cümlelerim asla olmamıştır.

ali_serim5

Ama Meral Akşener, geçtiğimiz hafta sonu CNN Türk’te katıldığı bir programda, asıl tartışılan isim Ali Serim’i korumak için “Ben Sayın Bahçeli’nin talimatı olmadan, görevlendirmesi olmadan, Amerika dışişleri bakanıyla ya da başka biriyle görüştüğüm takdirde o partide bir daha görev yapmam mümkün olmaz. Bu görevlendirme sadece bana yapılmamıştır, genel başkan yardımcılarının ve grup başkanvekillerinin olduğu bir gruba yapılmıştır.” açıklamasını yaptı. Aklınca konuyu saptırma gayreti verdi. İyi de size “ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile niye görüştünüz?” diye soru soran yok ki Meral hanım…
Tüm sorular ve yorumlar bu Ali Serim’e olan yakınlığınız üzerinedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin makamına büyük övgülerle defalarca getirdiğiniz ve ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile yaptığınız toplantıya yanınızda götürecek kadar kıymet verdiğiniz bu kişinin, Ülkücülere hakaret etmesi, PKK açılımlarını övmesi ve Recep Tayyip Erdoğan’a adeta tapan bir AKP’li olmasıdır. Meselemiz o yüzden üzerinde durduğumuz Ali Serim’dir…
Biz diyoruz ki; Ülkücü delegeye 1 Kasım seçimlerinden 10 gün sonra “MHP’de 1242, CHP’de 1216 delege Türkiye’nin önünü tıkıyor. Kapasitesiz 2458 kişi muhalefetin halinin sorumlusudur. İsimleri ifşa edilsin!” twitini atan Ali Serim kimdir?

ali_serim4

Biz diyoruz ki; PKK’lı sözde sanatçı Şivan Perver için “Başbakanın yaklaşımını kutluyorum. Büyük sanatçı Şivan Perwer’e hoşgeldin diyorum.” Twiti atan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; “İyi iktidar kadar iyi muhalefette lazım. Bahçeli ve Kılıçtaroğlu bıraksın ve gitsin. Hakaret etmekten başka ne yapıyorlar? Utanmazlar!” Twiti atan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; “Seçim sonucundan memnun olmayan vatandaşlarıma çağrım: MHP ve CHP’de değişimi zorlayınız! Demokratlara çağrım: sonuçlara saygı gösteriniz!” Twiti atan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; Meral Akşener’in MHP’de “Değişim” isteyen twitlerini paylaşan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; AKP’den milletvekili adayı olan Ali Serim kimdir?

Biz diyoruz ki; Recep Tayyip Erdoğan’ı Atatürk’ten dahi büyük gören “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çok büyük hayranıyım. Bence politika tarihimizin en büyük engelli koşucusudur o… Önüne çıkan engelleri aşmayı bilen, dev bir karizma ve bugün geldiğimiz noktada Atatürk’ü geçmek üzeredir. Hele bir Barış Süreci dediğimiz konuyu da başarıyla noktalayıp arzu ettiğimiz toplumsal huzuru yakalarsak, zannederim Atatürk’ü tartışmasız geçmiştir Sayın Recep Tayyip Erdoğan diyebiliriz.” cümlelerinin sahibi Ali Serim kimdir?

Biz diyoruz ki; Taraf gazetesinde “AÇILIM SÜRECİ VE ZOR SORULAR” başlıklı bir köşe yazısı yazıp “Hükümetin terör sorununu çözmek için yürüttüğü çalışmalara neden muhalefet destek vermiyor? Bir sorun 30 yıl askerî metotlarla çözülmeye çalışılmış ve çözülememişse, ezber bozan metotlarla bu soruna yaklaşmak gerekliliği bariz değil mi?” (19 Nisan 2013) şeklinde tespit ve çağrılarda bulunan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; “Kurd Daily” adı verilen ve hizmet felsefesini “Kürdistan’dan en güvenilir haberler için… Dünya’ya özel bir pencereden bakarken, amacımız Kürdistan’da özgürlüğü, demokrasiyi ve insan haklarını desteklemektir.” ifadeleriyle sunan haber-analiz sitesinde PKK açılımlarını, AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı öven Ali Serim kimdir?

Biz diyoruz ki; web sayfasını ve sosyal medya sayfalarını kapatıp ortadan kaybolan Ali Serim kimdir?
Biz diyoruz ki; “Kurd Daily” isimli sözde Kürdistan haber sitesinde “Türkiye’nin en ilerici olmayan (yani en gerici) partisi MHP’dir” yazıları yazan Ali Serim kimdir?
Tüm bu soruların karşısında MHP’de “Genel Başkanlık” hayali kuran Meral Akşener CNN Türk ekranlarında yine Ali Serim’i korudu ve övdü.

Ali Serim hakkında övgü dolu şu sözleri söyledi:
“Sayın Ortadoğu yazarları, öyle yazıp duruyor. Ali Serim benim bir öğrencimdir. Sevilen bir gençtir. ANAP çizgisinden geliyor. İyi bir ailenin oğludur. Yazık olan benim talebe oldu. Bu işlerle alakası olmayan kişidir.”
Gören ve duyanda bizim anlattığımız Ali Serim ile Meral Akşener hanımefendinin anlattığı Ali Serim farklı kişiler sanacak. Oysa aynı kişiden bahsediyoruz.
Meral Akşener hanımefendi, Ali Serim gibi sizin yetiştirdiğiniz, sevilen ve iyi aile çocukları (!) Ülkücülere “Kapasitesiz” diye hakaret mi ediyor hep?
AKP’yi savunmak için MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Utanmazlar” diye hakaret mi ediyor hep?
Sözde Kürdistan’ın haber sitelerinde yazarlık mı yapıyor hep?
PKK’lı sözde sanatçı Şivan Perver gibilere “Büyük sanatçı” diye övgülerde mi bulunuyor hep?
Taraf gazetesine “PKK açılımını” öven yazılar mı yazıyor hep?
Recep Tayyip Erdoğan’ı Atatürk’ten daha büyük lider olarak mı görüyor hep?
Kaldı ki Ali Serim ile ilişkiniz sadece okul-ders arasında kalmamış…

Onu ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile yaptığınız toplantıya götürmüşsünüz, onu MHP Genel Merkezine ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin huzuruna büyük övgülerle defalarca getirmişsiniz, onu kendinize danışman ve akıl hocası yapmışsınız! Bu işte bir terslik yok mu Meral Hanım?
Sözde Kürdistan’ın haber sitelerinde yazarlık yapan, PKK açılımlarını öven, “Abdullah Öcalan barış ve özgürlük savaşçısıdır. Terörist değildir. Terörist olan Türkiye Devleti’dir. İnanın bana terörist olan onlardır” diyen Şivan Perver’e övgüler dizen Ali Serim’in, tarihteki “Düşmanlar, Teşkilat-ı Milliye’den bin kere daha iyidir” (23 Nisan 1920) “İdam, idam, idam! Mustafa Kemal cezasını bulacak!” (25 Nisan 1920) sözlerinin sahibi vatan haini Ali Kemal’den farkı nedir?

ali_serim3

Onun Ülkücülere ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye ettiği hakaretler adına, Ülkücü Hareketten özür dileme yerine, hala “Ali Serim öğrencimdir. İyi aile çocuğudur. Yazık oldu ona” demenin manası nedir?
Biz bu kadar somut belge ve bilgi ortaya koyup, Ali Serim üzerinden sorular sorarken bizlere “Kim genel başkan adayı olursa bu arkadaşlar aynı davranışlarda bulunuyorlar.” demenizi herhalde “Ben ne söylüyorum, tamburam ne çalıyor” sözüyle izah etmemiz mümkündür.

Meral Akşener hanımefendi, hangi genel başkan adayı ise buyursun “Yıldıray Çiçek bana şu iftirayı attı, bana yönelik şu yalanı yazdı” desin ben bugün yazarlığı ve görevimi bırakacağım. Ben kaynaksız, delilsiz hiçbir şey yazmam. Bu konularla ilgili de uzun uzun belgeli, dökümanlı yazılar yazdım. Hatta o bahsettiğiniz yazılardan birinin kaynağının şuan sizi destekleyen Yeniçağ gazetesi olduğunu tarihi, sayfası ve kupürünü ortaya koyarak ispat ettim. Onları da biraz okuyun da, konuları lütfen saptırmayın…
Bu Ali Serim hakkında da yazdığımız her şey ispatlı ve belgelidir.
Siz ona “Ali Serim öğrencimdir. İyi aile çocuğudur. Yazık oldu ona” diyerek, o size “Meral Akşener üniversite yıllarında hocam oldu. Çok beğenirim kendisini.” Diyerek birbirinizi koruyor, övüyor, destekliyorsunuz da, bu sorularımıza kim cevap verecek?

AKP’nin yeni oluşum günlerinde “Eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım” sözü ağzınızdan çıkmış sizinle, Ülkücüye hakaret eden, PKK açılımcısı AKP’li Ali Serim’i yanyana getiren nedir?
Ana sorumuz budur. Her şey bu sorunun cevabında yatmaktadır.

YILDIRAY ÇİÇEK

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER