SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Perincek Cemaati Erdoğan’a Çalışıyor

Bu haber 08 Temmuz 2014 - 10:19 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Neval KAVCAR

Çatıya, BTP ve Haydar Baş dahil olduğunda, Yeni Mesaj gazetesinde yazan Sabahattin Önkibar ne yazacak diye merakla bekliyorum, yok oldu. En son 30 Haziran’da yazmış. Sonra jet hızı ile oraları terk eylemiş.

Tekrar Aydınlıka dönmüş. Hayret bir şey, ne çok oradan oraya zıpladı. O yüzden Makbul Paşa ile yaveri Saboş’u anlatacağım bugün. Çatı adaya verip veriştiriyor, velev ki haklı da Doğu Perincek gibi muhteremin gazetesinde bunu yapması insanı güldürüyor. Ona göre herkes heyhat, Perincek makbul paşa. Önkibar’da yaveri.

İstiklâl savaşı yıllarında cereyan eden hadiseler elbette dikkat çekici. Fakat kimse anası, babası, kardeşi, çoluk çocuğu, yani yakınları üzerinden suçlanamaz. Şimdi Sabahattin Önkibar’ın bir yakını melanet işlere bulaşmış olsaydı, bunda kendisinin suçu günahı var mıdır? Velev ki o melanete destek çıksın.

O bakımdan CNNTÜRK’de yayınlanan ilk program başarılıydı. Yayıncının dedesi, konuşmacının babası üzerinden eleştiri oku yöneltmiş ki, Önkibar hiç yakışmamış. Oysa bizzat Doğu Perincek, Öcalan aftan yaralanabilir diyor. Mensupları demiş ki toparlamak adına ‘yasa herkese eşit uygulanır.’ Yani makbul paşalarını aklamaya çabalıyorlar.

Önemli olan binlerce Türk vatandaşının katlinden birinci derece sorumlu bir katil için ‘affedilebilir düşüncesinin dillendirilmesi. Sadece katil de değil, Türkiye’yi bölüp üzerinde Kürdistan kurmaya niyetlenmiş biri PKK’nın ele başı o.

Her konuda ahkâm kesen Perincek eğer açılıma karşı ise demeliydi ki ‘Öcalan’a af gelmese iyi olur.’ Öyle demedi. Peki bu konuda Sabahattin Önkibar iki kelam edebildi mi? HAYIR. 1918’lere uzanıp, babası şunu şunu yapmış diye çatı adaya çatacağına hemen yanındaki Perincek’i yersin kalıbının adamıysa.

***

İHSANOĞLU ‘AKP KURULURKEN BENİ DE ÇAĞIRDILAR’ DİYE NİYE DER ACABA?

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun söylediği ‘AKP kurulurken beni de çağırdılar’ cümlesinin anlamını mı sökemiyor Önkibar? O cümlenin anlamı AKP’li mi demek, AKP seçmenine ‘sizin de adayınızım’ mı demek?

Bugünlerde bu muhteremlere cevap vermekle geçiyor vaktim. Cevap yazmaya değer mi derseniz, zaten bu satırları onlara değil de onların yazdıklarına mal bulmuş mağribi gibi sarılanlar, birde çatı aday için bu gibilere bakıp, ‘acaba’ diyenler için yazıyorum.

Ekmeleddin Beyi çevresindekiler ile suçluyorlar, kendisinin bir vukuatı var mı? Yok. O bakımdan, İP yolu ile CHP’yi çatlatmaya çalışıyorlar.

Hulki Cevizoğlu başta olmak üzere, televizyona çıkabilmek, iki satır yazabilmek için Perincek’in çevresine kamp kurmuş herkese söylüyorum. Bazıları sözde Türk Milliyetçisi, bazıları kendisini Atatürkçü olarak konumlandırıyor. Birazcık değerleri varsa kaybediyorlar.

Bu defa yanlış yerden vuruş yapıyorlar. Söylenilen her söz, yazılan her satır ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya’ya yaklaştırıyor. Farkında değiller mi? Bilerek yapıyorlar kanımca. Hepsinin saçı sakalı ağarmış, koca koca insanlar. Söyledikleri söz nereye gidiyor, kime ne getirisi olacak bilmemelerine imkan var mı?

İP’lilerin davranışı klasik cemaat davranışı. Uzun süredir tek amaçları vardı. Sürekli CHP’yi eleştirip, Türk siyasi hareketinde ondan boşalan yeri almak. Bir kısım eski CHP’lilere falan kucak açmaları da ondan.

Velhasıl Perincek cemaatine dahil olanlardan hayır ummayın. Perincek’in paralel yapısı sözde Tayyibe karşı gibi durup, onun Çankaya’ya çıkması için ellerinden geleni artlarına koymayacaklar. Çevresine yuvalanmış olanlar da aynı stratejiyi benimseyip, ulvi Tayyip davasına hizmet edecekler.

***

ANAYASA MAHKEMESİNDE ‘ÖCALAN’IN KİTABI BARIŞI SAVUNUYOR’ ANLAMINDA KARAR

Kitabın adı “”Kürdistan Devrim Manifestosu, Kürt Sorunu ve Demokratik Ulus Çözümü (Kültürel Soykırım Kıskacında Kürtleri Savunma)”

Basım aşamasında bazı nüshalarına el konulmuş. Mahkemelik olunmuş, sonunda AYM’nin kapısına dayanmış durum. Okuduklarını anlamadıkları için mi yoksa gidişatı görüp ‘uydum imama’ demek için mi o karar?

“El koyma kararında kitabın kapağında, “Irak, İran ve Türkiye topraklarında bir bölgenin ayrılmış ve içi yazılarla belirginleştirmiş olduğu” gerekçesine yer verilmiştir. Başvurucu (Öcalan), bu bölgenin Kürtlerin yaşadığı, “Kürdistan” coğrafyasını tanımladığını, resmedilen sınırların siyasi değil kültürel ve coğrafi sınırlar olduğunu, kitabın içeriğinde “Kürdistan” olarak tanımlanan bölgenin kültürel bir coğrafya olduğunun belirtildiğini ileri sürmüştür.” (Milliyet – 6 Temmuz 2014)

İşte hem kaypak, hem hâlâ Türkiye toprağından parça ayırıp Kürdistan kurmakla uğraşan bebek katili Öcalan var karşımızda. Dün devletini kurmak için kırk bin kişiyi katletmişti, bugünde 76 milyon vatandaşa ‘bölgede devletimiz kuracağım’ demeye devam ediyor.

İktidarın yaptığı müzakerede PKK’nın bittiği de yok. PKK’nın talebinin karşılanmasına terör bitti demek aldatmacadır sadece.

Nitekim AYM kararında karşı çıkan üç hakim şöyle diyor. “AYM kararı 3’e karşı 14 oyla alındı. Osman Paksüt, Zehra Ayla Perktaş ve Burhan Üstün, Öcalan’ın kitabının toplatılmasının ihlal olmadığını savunarak karara karşı çıktı. Paksüt, Öcalan’ın “Kürt sorunu” ile ilgili olarak kuvvete ve şiddete başvurmayı somut ve ciddi bir seçenek olarak değerlendirdiği ve ilgililere, “savaşa hazırlık” talimatı verdiğini belirtti.”

‘Açılım durursa savaş olur’ diyen-ler kim?

AYM’deki hakimler, hangi ülkede yaşıyor?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.