SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Pensilvanya Ankara Savaşı

Bu haber 18 Aralık 2013 - 0:01 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Rantiyeci ,takiyyeci,alevara,daleveracı AKP iktidarını üç dönemdir destekleyen GÜLEN Cemaati ’21. asrın en büyük firavunu’ olarak ilan ettiği Recep Tayyip ERDOĞAN ile nihayet köprüleri attı.

Başbakan ve avanesi dersaneler konusunda geri adım atmayınca, hatta daha da ileri giderek ışık evlerine varıncaya kadar bazı düzenlemelerden bahsedilmesi üzerine Fethullah GÜLEN ”Bazen ters gibi görünen bir kısım insafsız hâdiselerle zamanın önümüzü kestiği hatta bazılarımızın ruhî rabıtalarını sarstığı da olur ama gelip sinelerimize çarpan hortumlar, tayfunlar bizim mukavemet sistemimizi güçlendirir, geldikleri gibi gider ve bize biz olmanın hususiyetleriyle alâkalı ne armağanlar ne armağanlar bırakırlar” diyerek anlamlı bir gönderme yaptı.

Ama ne Başbakan , ne de AKP iktidarı geri adım atmadı. Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’,Devletin bütün kurum ve kuruluşları benim talimatım altında, hiç kimse bana bir şey yapamaz nasıl olsa” düşüncesini taşıyor.

Hatta köşeye sıkışınca, ” AKP iktidarını darbe ile devirmek istiyorlar” deyip askerleri, Gezi olaylarına katılan gençleri suçladıkları gibi Cemaatçıları da meşru Hükümeti devirmekle suçlayıp yargılama yoluna gidebilirler.
Bu sinsi oyunları ve tezgahları çok iyi bilen Cemaat AKP’nin kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmak için nihayet düğmeye bastı.Yani ”benim canımı yakanların da canı yansın.Zulme ve zalime asla boyun eğmeyeceğiz.Tahribe kilitlenmiş bu çılgın ruhlar hız kesimden yıkımlarını sürdürseler de,biz doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz’ diyor.

Ve ekliyor.

”Her zaman kinle, nefretle esen muhalif rüzgâr! Artık ne taraftan esersen es!.. Yakında sana da diyecektir o Kudret-i Kâhire: Yetişir ey küstâh, gayri hırıltını kes..!”

Görünen odur ki, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın şahsi egoları ve siyasi menfaati yüzünden Devletin ve Milletin içtimail bütünlüğü de tehlikeye düşmüştür.TOKİ açılışlarını siyasi arenaya çeviren Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ Bunlar insanlarımızı ayrıştrdı.Ötekileştirdi.Bunların yüzünden sırf şiir okuduğum için ben de hapis te yattım” diyerek duygu sömürüsü ve takiyye yapmakta aldatma ve kandırma politikalarından medet ummaktadır.

Oysa otuz etnik halktan bahseden,Oslo da PKK ile anlaşma yaptıran, Çözüm adı altında Milli birlik ve beraberliğimize kasteden bizatihi kendisidir.Yasama,Yürütme ,Yargı ve istihbarat birbirlerine düşmüşse bunun sebebi Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bizzat kendisidir.Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen Başbakan’ın artık siyasi ömrü bitmiş,AKP politikaları iflas etmiştir.

Hiç vakit geçirmeden erken seçim kararı alınıp Devleti Ali’yi yönetecek liyakatlı ve ehliyetli ellere teslim etmekten başka çare de yoktur.

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.