SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

“Pamuk İpliğine Bağlı Ekonomiye Günah Keçisi Aranıyor!…”

Bu haber 02 Mayıs 2016 - 20:17 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Sabah, CNN ekonomi haberlerini izliyorum. Akif Beki, “MHP de ki gelişmeler nasıl olursa ekonomiye nasıl yansır?” sorusunu soruyor ve “ekonomi ile uzaktan yakından alakası olmayan” MHP üzerine çok yönlü gelişmelerden bahsederek , gözlerin Yargıtayın vereceği karara çevrildiğini, MHP içerisinde bir kısım “ağır topların” bu hafta içinde çok önemli çıkışlar yapacağını, bunların başında da Balıkesir Milletvekili İsmail Ok benzeri bir açıklama hazırlığında olan Oktay Vural ı “sıkı” takip edeceğini söylüyor!..
Ben açıkça söylüyorum, “hukuk nasıl karar verirse versin” saygı duymakla beraber, Lider Devlet Bahçeli nin vereceği karar her ne olursa olsun yanında duracağım.
Bu duruşumu bozmam mümkün olmamakla birlikte, daha düne kadar “MHP yi “yavru muhalefet” “Etkisiz Eleman” şeklinde tefsir eden bütün cihetlerin, aslında MHP nin ne kadar önemli bir siyasi organizasyon olduğunu yeni keşfetmelerine de ağzım bir karış açık bakıyorum.

MHP bu ülkede o Kadar önemliymiş ki, Türkiye ekonomsinin “gidişatını” menfi veya müspet yönde etkileyebilecek,sanki de “çok düzgün giden Türk Ekonomisi” MHP de ki “yeni şekillenmeye” göre “şekil alacakmış!..”

Tabi bütün bu ifadeler dile getirilirken yargıtayın vereceği kararın “Olağanüstü Kurultay yapılsın” şeklinde tezahür etmesi içinde adeta “dua ediyorlar!..” velev ki bu şekilde tezahür etti peki Ekonomide açık bir düzelme olmadığı taktirde, Velev ki bu şekilde tezahür etti MHP “Türkiye ekonomisini” düzeltirken 47 yıllık “varlık sebepleri ile Paradigma Değişim” sürecine sokulduğu taktirde bu işin sonucundan MHP liler, Ülkücüler ne elde edecekler?

MHP nin içinde bulunduğu durum ve “çıkış yolu” olarak piyasa ettirilen “Devlet Bahçeli siz bir MHP” her türlü “Çözümün” anahtar cümlesi oluyor, “Devlet Bahçeli nin gitmesi, ekonomiden, siyasete hemen her şeyi stabil hale getiriyor” ifadesinde gizlenmiş esas niyetleri okuyanlar ise bu talebe karşı olağanüstü bir mücadele veriyor ki, onların “stabil” dedikleri şeyin “MHP de kaos” olduğunu okuyamamak zır cahilliğin de ötesinde bir haldir.

Hatırlayın, CHP genel başkanı Kılıçtaroğlu “% 60 lık blok” olarak ortaya attığı ve HDP+CHP+MHP kanadının “güç birliği” yapmasını en fazla dile getirenlerin başında Doğan Medya grubu idi…Hatta Sayın Kılıçtaroğlu na bir ara öyle bir “Gaz verdiler ki” MHP lideri Devlet Bahçeli yi bu % 60 lık blokun “BAŞBAKANI” olarak kabul edebileceklerini dahi dile getirdiler.Devlet Bahçeli MHP ve Ülkücü hareketin temel ilke ve ülkülerine göre hareket edip “Bu % 60 lık blok kavramının bir kanadının PKK uzantısı bir yapı ve teklifin garabet bir teklif olduğunu” belirtip kökünden reddetmesi karşısında AKP ve ihanetlerini bir başka “ihanet” ile temizleme projesinde yer almayınca adı “HAYIRCIYA” çıkarılmış, “AKP nin koltuk değneği olmakla suçlanmış” adeta bütün kronik garabet iktidar manyaklarının hedef tahtası haline getirilmiştir.

Öte yandan TBMM başkanlığı sürecinde bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından “belirlenen” CHP adayı Deniz Baykal MHP tarafından “desteklenmedi, başkanlığı AKP ye kaptırdı” diyenler Devlet Bahçeli nin ilkeli, namuslu, şerefli duruşunu dahi analiz edemediler ki bunların kahir çoğunluğu ise bizzat MHP saflarında siyaset yapan “beyin travmasına “uğramış bir takım hilkat garibeleri idi. Oysa MHP kendi adayını desteklemişti. Kaldı ki Kemal Kılıçtaroğlu nun dahi “gıkını çıkaramadığı” Deniz Baykal tıpkı 2011 seçimlerinde “kaset skandalları” sebebi ile MHP den istifa etmek zorunda kalan şahıslarla aynı konumda idi. Adama sormazlar mı, “elin kasetçisi, senin kasetçinden daha mı namuslu, dahamı değerliydi!.” Kaldı ki MHP nin çıkarttığı başkan adayı gerisinde hiçbir “pislik ve muvaazalı” amel bırakmamış bir şahsiyetti. Neden CHP MHP nin adayını desteklemedi? Neden içimizden çıkan garabet halli şahsiyetler Bu soruyu CHP ye sormadılar da dönüp kendi partilerine ve liderlerine sordular?

NEDEN?

Şimdi Türkiye ekonomisinin geleceğini MHP de meydana gelecek değişiklik veya değişmemezlikle “paralel olacağını” söyleyenlerin hali, yukarıda ifade etmeye çalıştığımız hallerle aynıdır. Şahıslar aynıdır, gruplar aynıdır, hedefleri aynıdır…

MHP ve Devlet bahçeli olduğu müddetçe,

1-Başkanlık hayali kuranlar asla muvaffak olamayacaklardır.

2-Çözüm sürecini “Dondurucuya” koyanlar onu oradan asla çıkaramayacaklardır.

3-10 yıl bu ülkeyi AKP ile “Koalisyon olarak yöneten” Fetullah Gülen örgütü amacına ulaşamayacaktır.

4-Küresel güçlerin ve onları yerli işbirlikçilerinin dünyanın bir çok bölgesinde ve özellikle Ortadoğu da hayata geçirdikleri “PARADİGMA DEĞİŞİM” süreci dedikleri bölüp parçalayıp “işleirne geldiği gibi devletçiklerin “ bu vatan topraklarında hayata geçirmeleri mümkün olmayacaktır.

5-Kendilerini her türlü hesap vermekten uzak tutan, bu manada bu ülkeyi kan gölüne çevirmeyi dahi göze alanlardan mutlaka hesap sorulacaktır.

6-Anayasa üzerinde planlanan garabet talep ve hayaller dumura uğratılacak, mağmaya gömülecek ve asla hiç kimse bu ülkenin “Üniter Milli dokusuna” “Laik” yapısına dokunamayacaktır.

7-Türkiye ve Türk Milleti kendi planlarını uygulayacak, yabancı mahfillerde oluşturulan planlarda “figüran” olmayacaktır.

Devlet Bahçeli ve omurgalı, ilke ve ülküsüne sadakatle bağlı MHP mecrasından saptırılıp bu ülkede meydana gelen ve gelecek olan her türlü vebalini MHP ve Liderine yıkma planlarının arkasında yatan sebepler bunlardır.Bu güne kadar bu ülkeyi yönetenler MHP de oluşturulan “PARADİGMA DEĞİŞİM” rüzgarını kendi ihanetlerine, kendi gafletlerine, kendi necis icraatlarına TURNUSOL KAĞIDI olarak kullanma iradesi karşısında Ülkücü irade dimdik karşı duracak partisine ve liderine sonuna kadar sahip çıkacaktır.
Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Rauf AYDEMİR
.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.