Asikurtlar©

Nurcular Sezgin Tanrıkulu’na sahip çıktı

Nurcular Sezgin Tanrıkulu’na sahip çıktı
20 Ekim 2016 - 10:00 'de eklendi ve 4385 kez görüntülendi.

Nur Cemaatinin gazetesi Yeni Asya, CHP’li Tanrıkulu’na sahip çıkarak “Niye rahatsız oldunuz?” manşetini attı.

Nur cemaatinin yayın organı Yeni Asya gazetesi, geçtiğimiz günlerde CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun Said Nursi’yle ilgili sözlerini manşetine taşımıştı. Tanrıkulu’ya gelen tepkilere Yeni Asya manşetinden yanıt verdi ve “Niye rahatsız oldunuz?” başlığını kullandı.

“BİRİKİMLERİNDEN YAPICI BİR BİÇİMDE YARARLANMAK LAZIM”

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu katıldığı bir panelde kendisine sorulan Said Nursi ile ilgili soruya “Doğru zamanda doğru şeyler söylemiş birçok alim var. Bunların birikimlerinden yapıcı bir biçimde yararlanmak lazım. Yol gösterici olması bakımından bu önemli bir husus” diye cevap vermişti. Tanrıkulu’nun bu cevabını Yeni Asya manşetine taşıdı.

“MAHCUP VE REZİL OLUR”

Tanrıkulu’nun Said Nursi’yle ilgili sözleri tepki çekti. Yeni Asya da bugünkü manşetinde “Niye rahatsız oldunuz?” başlığı altında “Said Nursi çözümüne dikkat çeken manşetimiz ve özellikle Tanrıkulu’nun sözleri çok ses getirdi” ifadelerini kullandı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Kazım Güleçyüz “Ezberlerle saldıranlar mahcup ve rezil olur. Said Nursi gerçeği anlaşılmadan Türkiye anlaşılamaz ve sorunlar çözülemez” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER