Asikurtlar©

Militan sevkiyatına da göz yumulmuş

Militan sevkiyatına da göz yumulmuş
26 Ocak 2016 - 8:35 'de eklendi ve 4306 kez görüntülendi.

Sadece silah depolanmasına değil, militan sevkiyatına da göz yumulmuş

 

 

Diyarbakır’da öldürülen Cüneyt Y’nin sabıka kaydı bölgenin PKK’ya nasıl terk edildiğini ortaya koydu. Kandil’den suikast için yollanan terörist, geçen yıl tutuklanmış ve ‘Açılım bozulmasın’ diye bırakılmış.

 

AKP’nin 5 yıl önce başlattğı çözüm süreci 7 Haziran seçimleri sonrası rafa kalktı. PKK bu dönem içinde Doğu ve Güneydoğu’da güçlendi. Dağdan inen teröristler şehirlerde hakimiyet kurdu. Kritik noktalara silah ve bombalar depoladı… Hainler aylardır özellikle, Diyarbakır Sur, Şırnak, Silopi, Cizre, Nusaybin’de saldırılar gerçekleştiriyor. Çatışmalar yüzünden bölgeden her gün şehit haberleri geliyor… Güvenlik güçlerimiz terörü durdurmak için gece gündüz operasyonlar düzenliyor… 24 Aralık 2015 günü Diyarbakır’ın Şehitlik semtinde PKK ve polisler arasında bir çatışma yaşandı. O çatışmada 3 terörist öldürüldü. Hainlerin üzerinden önemli notlar çıktı. Ölü ele geçirilen teröristen birinin Mervan kod adlı Cüneyt Y. olduğu anlaşıldı. Cüneyt Y.’nin Kobani eylemlerinden sonra Kandil’den Diyarbakır’a gelerek hakim, savcı ve güvenlik güçlerine suikast tarzı eylem hazırlığında iken yakalanıp tutuklanmıştı. Teröristin bir yıl önce “Suikast’’ düzenleme hazırlığındayken tutuklandığı ancak “Çözüm süreci’’ aşaması başlayınca serbest bırakıldığı belirlendi.

 

 

BARAN’IN KATİL ZANLISI

 

Cezaevinden tahliye edilmesi tartışmalara neden olan Cüneyt Y.’nin üzerinden, bazı askerlerin isimleri, oturdukları adres, kapı numaraları ve askeri lojmanlar olarak değerlendirilen iç ofis krokisi ile Yunus Timleri’nin yemek yerken çelik yelek giymediklerine ilişkin keşif notları çıktı

Aynı çatışmada öldürülen Sezgin D’nin de haziran ayında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’ın katil zanlısı olduğu öne sürüldü. Üçüncü terörist olan Şoreş M.’nin de Kobani’den Türkiye’ye geldiği tespit edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER