Asikurtlar©

MHP’li Mehmet Aslan’dan AKP’li Milletvekili Hakkında Suç Duyurusu

MHP’li Mehmet Aslan’dan AKP’li Milletvekili Hakkında Suç Duyurusu
20 Ekim 2015 - 0:00 'de eklendi ve 5500 kez görüntülendi.

MHP milletvekili adayı Mehmet Aslan AKP Mardin milletvekili Orhan Miroğlu’nun “PKK terör örgütü değil, kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir” sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında alınan yakalama kararı konuşuldu. Programa katılan konuklardan MHP milletvekili adayı Mehmet Aslan AKP Mardin milletvekili Orhan Miroğlu’nun da ‘PKK terör örgütü değildir’ dediğini söyledi.

Aslan, canlı yayında Orhan Miroğlu’nun ses kaydını dinletti. Aslan, Miroğlu’nun bu sözleri nedeniyle savcıların harekete geçmesini belirterek suç duyurusunda bulundu.
Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında “PKK Terör örgütü değildir” sözleri nedeniyle yakalama kararı çıkarılmasının tartışıldı.
Tartışmanın bir bölümünde araya giren MHP Milletvekili adayı Mehmet Aslan izleyicilerden gelen bir videoyu gündeme getirdi. Aslan’ın dinlettiği videoda AKP Mardin milletvekili Orhan Miroğlu’nun Ülke TV’deki Bıçak Sırtı programında “PKK terör örgütü değil, kendi topraklarında belli bir siyasi programı hayata geçirmeye çalışan bir politik harekettir” sözlerini dinletti.

Mehmet Aslan, Miroğlu’nun sözleri nedeniyle savcıların bir an önce harekete geçmesi gerektiğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER