Asikurtlar©

 MHP’den CHP’ye  Sert Uyarı

 MHP’den CHP’ye  Sert Uyarı
15 Ocak 2017 - 16:26 'de eklendi ve 2550 kez görüntülendi.

CHP’nin anayasa değişikliğinde Ülkücülere çengel atma girişimi MHP’de rahatsızlık yarattı. CHP’lilerin her fırsatta Ülkücüler ile MHP yönetimi arasında görüş birliği bulunmadığı ididasına MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta sert tepki gösterdi. CHP’yi Meclis kürsüsünden uyaran Usta, “Tabanımızla, seçmenimizle aramıza girmeye çalışmayın” dedi.

 

Erhan Usta, CHP’lilerin MHP tabanına karşı dönük ilgisinin göz yaşartıcı hal aldığını söyledi. CHP’nin tabanını unutarak her fırsatta MHP’lilere çağrı yapmasının siyasi ahlaka uymadığını ifade eden Usta, şunları söyledi:

Yani hakikaten bizim gözümüz yaşarıyor, yani bizi o kadar çok düşünüyorlar ki, efendim bizim tabanımızla ilgili kaygılarınız bizim gözümüzü yaşartıyor. Yani bırakın, bu kadar çok kaygılanmayın, ayrı partilerde siyaset yapıyoruz.Bu, siyaseten çok yakışık almıyor. bunlar siyaset yapma yani bunlar yakışık alan siyaset yapma tarzları değil.”

 

MHP’DE FETÖCÜ BARINAMAZ

Erhan Usta, konuşmasında CHP’lilerin “Her Parti’de FETÖ’cü var” ithamlarını da eleştirdi. Usta, MHP’nin başından bu yana FETÖ’ye uzak durduğunu ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bu konuda tolerans göstermediğini anımsattı. FETÖ’nün MHP’ye sızma girişimlerine karşı çok önceden önlem alındığını vurgulayan Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

Milliyetçi Hareket Partisinin tarihin hiçbir evresinde, bunlar ne cemaatken ne Muhterem Hoca Efendi’yken ne paralelken ne FETÖ’yken Milliyetçi Hareket Partisinin bu hareketle -bunlar kimse işte- bu FETÖ’yle hiçbir alakası olmamıştır. Sayın Engin Altay hani istatistiksel olarak bir şey söyledi: “Bizde 5’se sizde 25.” Bunu asla kabul etmek mümkün değildir. Sizde ne kadar olduğunu ben bilmiyorum ama bizde yok, onu bilin. Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde FETÖ’cü yoktur, barınamaz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER