SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

MHP’de Değişim Fitnesini Körükleyen Medya!

Bu haber 02 Temmuz 2016 - 8:00 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Bu süreçte en çok göze batan, bazı medya organlarının MHP’de Değişim Operasyonuna yoğun destek vermesi olmuştur. Hayatlarında MHP’de oy vermemiş, hayatları boyunca MHP’nin lehine olacak bir kalem oynatmamışlar ama MHP’de değişim gerçekleştirmek için 1 Kasım sonrası adeta hepsi seferberlik başlatmışlardır. Doğan medyası, Cumhuriyet, Sözcü, Aydınlık, cemaat medyası bunların başını çekmiştir.

Bunlar içinde en çok şaşırdığım ise bir dönem DYP, Tansu Çiller ve Meral Akşener ile kanlı bıçaklı olan Aydın Doğan’ın medyasının MHP’deki Değişim operasyonuna özel ilgi duyması olmuştur.

Geçtiğimiz gün, gazetemiz yazarlarından Kadir Yıldız kardeşimde bu konuyu yaşanan örnekleriyle kaleme almıştı. Aydın Doğan medyası, MHP’de değişim çığırtkanlığının başını çeken Meral Akşener ile ilgili geçmişte en ağır, en seviyesiz yazıları kaleme alıyor ve Meral Akşener’i yüklü miktarda tazminata mahkûm ettiriyordu. Ama şimdi hiçbir şey olmamış gibi Meral Akşener cilası yapıyorlar ve MHP’deki değişim fitnesini körüklüyorlar. Aydın Doğan medyasına da, Meral Akşener’e de sormak lazım, sizi şimdi yanyana getiren güç nedir?

Bu konuyu daha öncede kaleme aldım. Ama hiç oralı olmadılar. İşin ilginç yanı Doğan medyasında yazan Akif Beki ve Abdülkadir Selvi gibi AKP’liler bile kendilerini Meral Akşener’e sahip çıkma mecburiyetinde hissediyor olmalarıdır. Doğan medyasında nasıl bir büyü atmosferi var onu bilmiyoruz.

Geçen günlerde Hürriyet gazetesi yine Meral Akşener’i kurtarmaya yönelik bir habere imza attı. MHP Genel Merkezi’nin hazırladığı “Oyun Bozulacak Neden” başlıklı kitabın içeriğinden yola çıkarak Tansu Çiller’e kadar uzanmışlar. Ama asıl iddianın sahibi olan Nurettin Veren’e iddiasını sormayı akıl edememişler.

Nurettin Veren’in “Fethullah Gülen Tansu Çiller’e tavsiyede bulundu. Meral Akşener’i İç İşleri Bakanı olarak tavsiye etti. Fethullah Gülen’in tavsiyesini Tansu Çiller’e ileten kişi benim” sözünü köşe yazılarımda bende işlemiştim, MHP Genel Merkezi hazırladığı “Oyun Bozulacak Neden” isimli kitapçıkta da bu konuyu değerlendirmiş. Muhatapları bu konuyu o günlerde hiç yalanlamamıştı. Nurettin Veren’de çıktığı her televizyon programında sözlerinin arkasında durmuştu.

Tansu Çiller’den “Ben bu konuda birşey söylemiş miyim? Hayır. Meral Hanım, bizden sonra farklı partilerde uzun zaman siyaset yaptı. O zamanları ben bilmem. Ancak, bizim dönemimizle ilgili konuşabilirim. Ben hiçkimse ile ilgili bir referans almadım. Hele bakanlık meselesi hiç öyle işlemez. Kimseyle temas kurulmaz, kurdurtmadım zaten. Adımın başka partilerin iç meselelerine karıştırılmasını doğru bulmuyorum. Benim üzerimden kimse siyaset yapmasın.” Şeklinde görüş alan Hürriyet gazetesi, niçin iddianın asıl sahibi Nurettin Veren’den görüş almamıştır?

Nurettin Veren, “Meral Akşener, Fethullah Gülen’in tavsiyesi ile İçişleri Bakanı yapıldı” iddiasını ortaya koyuyor. Meral Akşener ise Hürriyet’teki açıklamasında siyasete nasıl girdiğini anlatıyor.

Tansu Çiller belli ki, kendi iradesini tartışmaya açacak konunun üzerini Hürriyet’in yardımı ile böyle kapatmaya çalışıyor. Ama Tansu Çiller ve Meral Akşener arasında yaşanan seviyesiz kavgalarda arşivlerdedir. Bir zamanlar aynı bu Hürriyet gazetesi “DYP Genel Merkezi kitapçıklar, broşürler basarak, Meral Akşener’e Genelev Patroniçesinden rüşvet aldı suçlamasında bulundu” haberlerine de imza atıyordu.

Doğan medyası MHP’deki değişim fitnesini niçin bu kadar körüklüyor, yetkililerinin çıkıp bu konuyu çok net izah etmesini bekliyoruz.

Dün kanlı bıçaklı oldukları Tansu Çiller ve Meral Akşener üzerinden yapılan hamlelerin arka planında neler vardır?

MHP’deki Değişim sizi niçin bu kadar çok ilgilendiriyor ki, her yandan seferber oldunuz?

YILDIRAY ÇİÇEK

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.