Asikurtlar©

MHP’de dar alanda kısa hesaplar

MHP’de dar alanda kısa hesaplar
20 Haziran 2016 - 20:29 'de eklendi ve 4956 kez görüntülendi.

 

MHP’nin Yargı kararıyla yapılan Olağanüstü Tüzük Kurultayı, muhalefetin hesaplarını alt üst etti. Adaylardan Meral Akşener, muhalefetin tek patronu olduğunu ilan ederken, hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hem de adaylardan Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Ogan yeni arayışlara girişti.

AKŞENER DELEGE AVINDA

Kurultayda Divan Başkanı olarak Musavvat Dervişoğlu’nu seçtiren Meral Akşener, öz güven patlaması yaşadı. 500 dolayında delegeyi kontrol eden Akşener, Hasan Hüseyin Türkoğlu’nun 170 imza ile   Divan Başkanlığı’na aday gösterilmesi ve ardından delegenin baskısıyla geri çekilmesini kendine yonttu. Türkoğlu’na imza veren delegelerin kolayca fikir değiştirmesinin  önemli olduğunu vurgulayan Akşener, yakın çevresine yaptığı değerlendirmede 10 Temmuz’da yapılması planlanan Seçimli Olağan Kurultay’a kadar  il gezilerini sürdüreceğini açıkladı. Akşener’in yeni dönemde  Tüzük Kurultayı’na  katılmayan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli yanlılarından çok Özdağ, Aydın ve Ogan’ı   destekleyen delegelerin kapısını çalmayı  hedeflediği öğrenildi.

BAHÇELİ’DEN SİNYAL BEKLENTİSİ

Öte yandan Akşener’in  patronluk dayatmaları Özdağ, Aydın ve Ogan’ı rahatsız etti. İki arada kalan isimler, bir yandan Akşener ile pazarlık zemini ararlarken  diğer yandan da MHP Genel Başkanı Bahçeli’den gelebilecek olumlu  mesaja kulaklarını açtı. Üç ismin, Akşener’in pazarlık masasına oturmaması halinde Bahçeli ile diyaloga girme seçeneğini de göz ardı etmedikleri öğrenildi.

Adaylardan özellikle Ümit Özdağ, kurmayları ile yaptığı değerlendirme toplantılarında iki tarafla da pazarlık masasına oturmaya açık olduğunu belirtirken, “ Hem Bahçeli’nin hem de Akşener’in delegelerinde ikinci tercih benim. Meral hanım katı tutumundan vazgeçmeli. Delegenin mesajını iyi okumalı. Yeni bir değerlendirme yapmalı” diye konuştuğu öğrenildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER