Asikurtlar©

MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan 10 Kasım Mesajı..

MHP İl Başkanı Taşdoğan’dan 10 Kasım Mesajı..
10 Kasım 2016 - 6:00 'de eklendi ve 3855 kez görüntülendi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yokluğunu daha çok hissettikleri şu günlerde, onun fikirlerine her zamankinden daha da fazla ihtiyaç duyduklarını ifade eden Taşdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:
Çanakkale’nin askeri dehası, bin yıllık Büyük Türk Devleti’nin devamlılığı ve bir milletin varoluş destanı olan Milli Mücadele’nin lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 78’inci yıldönümünü de idrak ettiğimiz bu günlerde anlamaya, her zamankinden daha da fazla ihtiyaç hissediyoruz.
Atatürk; hayatını Türk Milleti’nin bağımsızlığına vakfetmiş ve bu uğurda büyük mücadeleler vererek, Cumhuriyetin ilanıyla sonuçlanacak olan süreçte sergilemiş olduğu, büyük devlet adamlığı ve milletimizin önüne düşerek yapmış olduğu liderlik ile Türk ve Dünya tarihine kaydedilen önemli bir şahsiyettir.
Ortaya koyduğu fikir ve idealler, ülkemizin yaşadığı her badirede daha da iyi anlaşılmakla beraber bizlere de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.

Yaşadığı dönemde birçok totaliter rejim örneği varken, Türk insanının demokrasi ile kendi kendini yönetmesi gerektiği düşüncesinde milletine olan inancı, ‘Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim’ sözünde ise, milletine olan sevgi ve saygıyı görmek mümkündür.
Atatürk’ün azim ve kararlılığı, bizlere yüklemiş olduğu sorumluluklar ve gösterdiği hedefleri, ortaya koyduğu milli duruş ve planları, benimsemek ve gelecek kuşaklara aktarmak, Türk tarihinin bizlere yüklemiş olduğu en önemli vazifedir.

Bu düşüncelerle vefatının 78’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, yüce milletimizi saygıyla selamlıyorum.
Ey büyük ATAM; Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğimize and içeriz…
Ne Mutlu Türküm Diyene

Kaynak:haberyiva

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER