SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Mağduriyetten Muktedirliğe

Bu haber 03 Haziran 2013 - 22:17 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

Herşeyi biz biliriz,biz ne yapıyorsak doğrudur. Sizler de kimsiniz.İstediğimiz yeri paylaşırız.İhaleleri istediğimize veririz. İstediğimizi işe alırız,istediğimizi süreriz. İstediğimiz yere AVM yaparız. Parklarıda kaldırırız, ağaçlarıda istersek keseriz.Biz ne diyorsak o … Diyen siyasi ergten artık bıkkınlık geldi. Millet kurtuluş çaresi aramaktadır. Din tüccarlığı artık bir yere kadar. Hayır artık yeter demelerin yaşandığı günler başlamıştır. ABD ne diyorsa evet ,Hoca Efendi bu meseleye şöyle dedi ,derken ağladı… Derken Aınç ağladı,Başkanlar ağladı, hanımları ağladı. Yandaş müteahhitler beri tarafta işi bağladı. PKK hainleri ile bağdaş kurulup oturuldu,eyalet,federal ,başkanlık sistemlerinin temelleri mi atıldı? Şehid anaları ağladı. Apo ile işler halledildi,adam lüks içinde yaşatılıyor. Diğer katiller serbest .Namuslu vatandaşın dirseği ,devletin duvarına değse ,suçlusun hadi içeri ,yapılıyor . Adamlar o kadar insanımızı öldürdü elini kolunu sallayarak , sırıtarak serbestler, neredeler belli değil .Türkiye hükümetin verdiği tavizler sayesinde bölündü, bölünüyor.TC her yerden kaldırıldı.Türk değil Türkiyelilik başladı ,Türkiyeliyiz artık !

 

Bizler devlet yönetiminde adaleti her şeyin üstünde tutan, bir milletin evlatları , başkalarının haklarını gaspetmeyi yasaklayan bir dinin mensuplarıydık güya…

Bizler,ormana ağaca insan kadar değer veren Fatih Sultan Mehmed’in torunlarıydık güya…

Bizler yalandan ,riyadan uzak durun diyen bir dinin mensuplarıydık , doğruların ve hakkın yanında ,yetim hakkını korumanın ,Allahın nizamının kavgasını veren Türk Milleti’nin evlatları idik güya …

Bizi çevrecinin daniskası ,dik yürüyen biri idare ediyordu güya.

Yasakları, yokluğu ve yoksulluğu kaldırmıştık diyorlardı güya.

Eldeki bir kısım medya , bizim vatan hainlerimiz aleyhine yazıp çiziyordu,birden bire tepedekiler anında çark etti ,hainler ,pkk lılar,bölücüler ,çocuk katilleri baştacı yapıldı. Medya da artık hainleri baştacı yapmış konumda. Şehitlerimiz ,aileleri kenara atıldı birden bire… Şu an şehitlerimiz ayağa kalksalar ,verilen sözlerden dolayı belkide tutuklanırlar,şu anki gelinen nokta bu değil mi? Bütün bu mevzular çığırından çıkmış gibi…

İktidar olana kadar ,mazlumları oynayanlar …

O günlerde demokrasiyi dillerinden düşürmeyenler, demokrasi treninden ineli çok oldu zahir…Şimdilerde ben ne dersem o ,herşeyi ben bilirim,konuşmayın lann ,sizde kimsiniz modası tepeden tabana sirayet etmiş durumunda.

Artık demokrasinin dozuna , durmadan ” ben” diyen birileri ve onların gazcıları karar veriyor.’Akıl akıldan üstündür’ istişarenin yerini “Ben yaptım oldu”; demokrasinin yerini “Ben dedim o kadar “aldı.

Ülkede üretim yok. Yabancı firmalara peşkeş çekecek yer kalmamış gibi ,benim köyümdeki madeni bile yabancılar işletiyor.Milli olan , pahada ağır bir çok varlıklarımız yabancılara satılmış durumunda. Ülkede AVM yokmuş gibi TAKSİM’e AVM yapacaklarmış. Belediye Başkanı “yapılmayacak” diyor, başvekil hazretleri “yapılacak” buyuruyor.Millet ayaklanmış,işin içine birsürü bölücü örgütte girmiş,her taraf yakılıp,yıkılıyor. Milliyetçiler olarak tüm haksızlıklara isyan ediyoruz,ancak PKK lı,bölücü örgütlerle bir olamayız.Bu yıkımlara ortak olamayız.Kanunlar çerçevesinde demokratik tavır sergilemekten de çekinmeyiz. Hükümet emir veriyor polis gaz sıkıyor,karşı çıkanları jopluyor. Örgütler ses duyurmak için polisle çatışıyor. Ben Türk polisine ,askerine taş atamam. Bu arada en büyük mağdur olan, polislerimiz olmuş oluyor.

Taksimin dört tarafı beton.Arkasındaki sorgulamayan halk gücüne güvenen adam , “Kalan son yeşilin üzerine beton döktüreceğim .”diyor Fatih’in torunu(!)çevrecinin alası.

 

Dünya böyle gitmeyecek ,belli .O inatçılık geri tepiyor gibi …Coplu ,gazlı, güçleri kendi vatandaşları üzerine göndermek bitişin emareleridir zahir… Birileri ,dini imanı para olanlara peşkeş çekmek üzere Taksim’i fethetmekle meşgul.

Yürümek yasak, konuşmak yasak, yazmak zinhar yasak! Görüntü bu…

 

Yokluğu yoksulluğu kaldırdık şükür (!) İyi de Halkın %70’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Kredi kartından nakit borç çekenlerin oranı , önceki yıl nisanına göre % 32.8 artmış.

Güya bizi veda hutbesini ezber bilenler idare ediyor ;ama bankaların faiz dışı geliri 2012 yılında 24 milyar dolar olmuş.

Kurumlar vergisinde ilk 10 kurumdan sekizi banka.Ve bankaların % 78’i yabancı sermayenin elinde.

38 milyar dolarlık bu hükümetin bir kuruş emeği olmayan ata mirası öz kaynak satılmış. IMF’nin 22 milyar dolar olan borcu sıfırlandı diye övünülüyor.

Ve medya. Kıyamet kopuyor ama özellikle haber kanalları yemek programı, müzik programı, sanat tartışması yapmaya devam ediyorlar.Emir büyük yerden. Yazma diyorlar, yazılmıyor.

Ortalık toz, dumandan geçilmiyor. Gaz bulutu gerçekleri bile örtecek kadar yoğun.

Ahval-i şeraatimiz budur vesselam!!!

Ama herzamanki gibi birileri giriyor devreye.

İleri demokrasi, kalkınan,zenginleşen Türkiye, dünya lideri bizde,teğet geçen kriz,bizde .Pazar kalktıktan sonra çöpten artıkları toplayanlarda bizde!!!

Ancak ,düşünemeyen,bir adım önünü göremeyen ,alaca koyunlar da bizde...

İstanbul ‘daki ve diğer şehirlerdeki eylemler birden bire çoğalan ,sabrı tükenen kıvılcımdır,BU KIVILCIM DURACAĞA BENZEMİYOR. O eylemlerde gözüken BDP (PKK) lılar,yıkıcı örgütlerin çevreye verdiği zararlar ,kimlerin yüzünden. Adaletsizliğin olduğu yerde karmaşa başlar.Sırrı Süreyya denen militan bdp milletvekili gibilerinin öne çıkması hükümetin işine geliyor. Onları ve diğer yıkıcı örgütleri önlerde gören halk ,yine mi tuzağa geliyoruz diyor.Meseleye uzaktan bakıyor. Bu yıkıcı örgütler diskalifiye edilerek ,kırmadan -dökmeden demokrasi içerisinde, parti gözetmeksizin , bu adaletsiz gidişattan Türk Milleti bir araya gelerek kurtulmalıdır. Aksi taktirde kıvılcımı başlayan Türk Baharı Arap Baharlarına hiç benzemez.

Saygılarımla…

Cevat Nas

cevat Nascevay@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.