Asikurtlar©

Lider’den Kılıçdaroğlu’na nasihat

Lider’den Kılıçdaroğlu’na nasihat
18 Ocak 2017 - 19:12 'de eklendi ve 4239 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MHP’den söz yerine nasihat aldı. CHP’nin anayasa değişiklik teklifi görüşmelerine katılmayarak yanlış tutum aldığını ifade eden Bahçeli, “stratejik hata yaptınız” dedi.

CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Bahçeli’nin baş başa görüşmeleri yaklaşık 45 dakika sürdü. Görüşmeden sonra Kılıçdaroğlu kısa bir açıklama yaparken, gözler kapalı kapılar ardında yapılan sohbete çevrildi.

Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu,   kamuoyunda daha önce dillendirdiği gerekçeleri bir kez de Bahçeli’nin yüzüne karşı söyledi. MHP’nin anayasa değişiklik teklifine ret oyu vermesini isteyen Kılıçdaroğlu olumsuz yanıt aldı.

Görüşmede söz alan  Bahçeli de Türkiye’nin sırat köprüsünden geçtiğini ve anayasal değişikliğin acil ihtiyaçtan kaynaklandığını anlattı. Anayasa değişiklik teklifinin görüşmeleri sırasında CHP’ye de çağrı yaptıklarını anımsatan Bahçeli, “En başından CHP’ye de çağrı yaptık. Bizi yalnız bıraktınız. Bir adım geri durarak stratejik hata yaptınız” diye konuştu.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER