SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

KONGRE ÖNCESİ VİCDAN MUHASEBESİ…

Bu haber 02 Ekim 2012 - 4:37 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

ERTUGRUL KALAFAT – Maalesef gerçek şudur ki,Ülkücü hareketi balyoz gibi ezen 12 Eylül ihtilalinin acı,gözyaşı ve ızdıraplarından sonra Ülkücü harekete emeği geçmiş,büyük mücadeleler vermiş ,nefsinin değil davasının kölesi o
lmuş yiğit Ülküdaşlarımızın önemli bir kısmı yeniden teşkilatlar da görev almadıkları için ehliyet ve liyakat açısından yeterli düzeyde olmayan insanlardan istifade etmek zarureti hasıl olmuştur.

Bugün ısrarla” MHP’nin genel başkanlık sorunu yoktur.Ancak üst kadronun daha ehliyet ve liyakat sahibi Ülkücülerden oluşması gerekir” dememizin sebebi budur.Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in ebediyete intikalinden sonra MHP Genel başkanlığına getirilen Sayın Devlet BAHÇELİ’nin her türlü fedekarlığına ve cefakarlığına rağmen kutsal Ülkü davasında ancak bu kadar yol katedilebilmiştir.

MHP Sayın Devlet BAHÇELİ’nin döneminde her türlü kalleşliğe,tertibe,tezgahlara rağmen başarı düzeyi küçümsenmeyecek orandadır.Yani bazılarının iddia ettiği gibi”Devlet bey gitsin de kim gelirse gelsin” sözleriyle açılan muhalefet bayraklarını taşıyanlar aslında Ülkücü hassasiyete sahip olmayan dahası Pensilvanya eksenli bir halet’i ruhiyenin ürünüdür.

Kongre de Devlet BAHÇELİ’nin karşısına çıkan adaylardan Koray AYDIN ise Ülkücü hassasiyetlere sahip olmayan yani, geçmişte Ülkücü dava arkadaşlarımızın yaşadığı acı ve sıkıntıları bilmeyen, onların gözyaşlarına tercüman olamayan 1980 sonrası MHP de yıldızı parlayan ve Sayın Devlet BAHÇELİ tarafından da Bayındırlık Bakanı yapılmış bir şahsiyettir.Her ne kadar ağzı güzel laf yapsa da,ekonomik çevresi güçlü bir aileden geldiği için Ocak ta bir bardak çay ve simitle mutluluğu bulan Ülkücü harekete mensup o güzel insanların duygularına ve düşüncelerine hitap edebilmesi zor görünüyor.

Zaten 57.Hükümet’te görev yapan bazı Bakan ve milletvekili kardeşlerimizn de en büyük eksiği Ülkücü donanıma sahip olmayışlarıydı. Ülkücü bürokrasi ,Ocaklılar ve Partililer arasındaki yardım ve dayanışma olmayınca da, Onun adamı, bunun akrabası,şunun yakını vb.saçmalıklarla bugünlere kadar geldik.

Şimdi Ülkücüler yeniden derlenip toparlanıp ayağa kalkmak istiyor.Mertlik ve yiğitlik duygularıyla Ocakların da söz sahibi olabileceği yönetimleri arzuluyor. 4 Kasım Türk Milliyetçileri için bir MİLAT olabilir diyorum.MHP Genel Merkezinin de kendi üstüne düştüğü sorumluluğu yerine getirebileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Her şeyden önce birbirimize inanıp güvenmek zorundayız.İnanmış insanların aşamayacağı hiç bir engel yoktur.

Yeniden Devlet BAHÇELİ, Yeniden MHP sözün kısası….

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.