SON DAKİKA

ŞAHİT OL ANKARA!

KÖŞE YAZILARI

Hayal Kurmak Bedava…

Gündem Yazıları

KODLARIMIZLA OYNUYORLAR

Bu haber 29 Mayıs 2016 - 21:26 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

 

 

Milletlerin kodları; tarih, din ve kültürel değerler üzerind  en oluşur. Bu kodlarla oynanması bir milletin geleceği için büyük bir tehlikedir.

Milli mücadele yıllarından beri gerek dini değerlerimiz üzerinden, gerek kültürel değerlerimiz üzerinden, gerek ise tarihi değerler üzerinden; Türk Milletinin kodları ile oynanmaktadır.

 

Son yıllarda geldiğimiz noktada bu daha da tehlikeli bir hal almıştır!

Onun içindir ki, din temelli kodlarla oynanması neticesinde; sayıları hızla artan önemli bir kitle İslam dinini sorgular hale gelmiş ve büyük bir kısmı da ”kendi ifadelerinden anlıyoruz ki” din dışı kalmıştır.

 

Aynı şekilde kültürel temelli kodlarla oynaması da; ahlaki yozlaşmaya neden olarak birçok ahlaki disiplini altüst etmiştir. Yapılan tahribat;  toplumun önemli bir bölümünün gözünde yolsuzluk gibi gayri ahlaki eylemleri yüz kızartıcı eylem olmaktan çıkarmış, adeta devlet yönetiminde önemsiz bir teferruat haline getirmiştir.

 

Tarih üzerinden milletin kodları ile oynaması ise; ülkemizin geldiği noktada milli birliğimizi adeta paramparça etmek üzere.

 

Toplumun farklı kesimlerinde oluşan algılara baktığımızda; karşı karşıya olduğumuz tehlikenin ne denli büyük olduğunu görmemek için kör olmak gerekir. Mesela 500 yıl sonra Cumhuriyet ile yeniden kazanılan ulusal Türk kimliğimiz ”Yeniden diriliş” adıyla  bizzat ülkeyi yönetenlerce hedef alınmış durumda ve maalesef tarih üzerinden yapılan bu operasyonla, önemli bir bölüm oynanan oyundan habersiz kendi haysiyeti demek olan cumhuriyete ve kendi kimliği olan Türklüğe karşı yapılan saldırılara destek verebilmekte. Tarih üzerinden Türk Milletine yapılan operasyon bugün, fetih yıl dönümü bahanesiyle İstanbul Yenikapı’da yapılan şov ile yeni bir sürece girdi. İstanbul’u Fatih Sultan Mehmet’in  fethettiğini bilmesem; yapılan şovun etkisi ile İstanbul’u Recep Erdoğan’ın fethettiğini sanırdım. Eminim bu şov görünümlü operasyonla yapılmak istenen de tam olarak budur. Yani milyonların bilinçaltına Erdoğan eşittir Fatih Sultan Mehmet algısı yerleştirmek. Tıpkı din üzerine yapılan operasyonda yerleştirmeye çalıştıkları Erdoğan eşittir (haşa) Hz. Muhammet algısı gibi! Oysa hepimiz çok iyi biliyoruz ki bugün fetih şöleni adı altında şov yapanların ne Fatih Sultan Mehmet umurunda nede İstanbul’da dahil tüm yurdu 5 yıllık bir işgalden kurtaran milli mücadele kahramanları nede milli mücadeleyi örgütleyen ve liderliğini üstlenen Mustafa kemal Atatürk.

Aksi halde 13 yıllık iktidarları döneminde bugünkü (sözde) heyecanlarını ne bir cumhuriyet kutlamasında gördük ne milli mücadelenin startı olan 19 Mayıs kutlamasında nede İstanbul’un işgalden kurtuluşunun yıl dönümü olan 6 Ekimde.  Şahap özdemir

Şahap Özdemirsahap@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.