SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Kanındaki Vicdanındaki Cevheri Asliye Dikkat

Bu haber 07 Temmuz 2014 - 9:58 'de eklendi ve 101 kez görüntülendi.

Fikri Atılbaz

Birileri hala başımıza geçecek belanın farkında değil. Rahat rahat Ekmeleddin düşmanlığı yapıyor. Hakkında eleştirilecek bir şey bulamayanlar, Erdoğan’la aynı diyerek saldırıyor. Gerçek tehlikenin Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasında yattığını görmüyorlar.

Oda tv, aydınlık v.b medya organları, Erdoğan’a bir kez karşı yayın yapıyorlarsa, Ekmeleddin İhsanoğlu’na 10 kez saldırıyorlar. Sonrasında da bu yayınlarıyla, candaş, yandaş medyayla birlikte seçimi Tayyip Erdoğan’a kazandırabilirlerse, “biz demiştik” diyerek ellerini ovuşturacak, karşı gözüktükleri Erdoğan dönemini iyice putlaştıracaklardır.

Tabii bunu seçim onlar kazanırsa yapabilecekler. Kazanacaklar mı? Bu seçim kazanma ihtimali de var, kaybetme ihtimali de. Devlet desteğini elinde bulunduran bu adayın, basın gücünü elinde tutan bu adayın kazanacağını ümit ediyorlar. Hatta eminler.

Ancak mütevaziliğini hiç elinden bırakmayan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyası da, harcamaları da, şova dönüşmeden çok mütevazi bir şekilde yürümektedir. Bence tek başına bu bile seçimi kazanmasında etken olacaktır. Bir yanda oraya, buraya saldıran bir Erdoğan, diğer yanda tüm yaptıklarına rağmen, kimse hakkında kötü konuşmayan Ekmeleddin.

Üstenci bakışıyla aşağılayan, küçük gören, ağzından çıkanı kulağı duymayan, ondan sonrada milletin adamıyım diyen Erdoğan. bakın ne diyor; “CHP, Cumhurbaşkanlığı siyasetin dışından olsun dediler, yanına MHP’yi de aldı, bazı zavallı figürleri de aldı. CHP, MHP cumhur reisi seçmenin değil statükoya bekçi seçmenin derdinde” İnsanları katleden, cami, türbe, ne varsa yıkan, kestiği kafalarla top oynayan, Allah adına Allahsızlık yapan IŞİD’e terör çetesi diyemeyen Erdoğan, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyen CHP ve MHP’nin dışında destek veren partileri figür olarak tanımlamaktadır. Bu onun Milli İradeye bakışını net olarak ortaya koymaktadır.

Milli denince milli olmayanı algılayan, el ülkelere hizmet etmeyi anlayanlar, kendilerinden olana milli irade demektedir. Kimliksiz bir şekilde, kimlik yarışı yapacaklarına inananlar, büyük bir yanılgı içindedirler. Milliyetçiliği ayaklar altına alan bu zihniyet, milliyetçiyiz dese inandırıcılığı olmayacağı için, milletçiyiz demektedir. Onlar devletçi demekle, Devleti de aşağılamaktadır. Unuttuğu gerçek, Devlet olmadan, milletin yaşayamayacağı gerçeğidir.

Devlet ve millet iç içe geçmiştir. Birbirlerinin devamlılığını sağlarlar. Devleti olmayan millet, yok olp gitmeye mahkumdur. Erdoğan ve zihniyeti bu mahkumiyetin içinde BOP’a eşbaşkan olmuş, boynunda taşıdığı madalya Yahudi kahramanlık madalyasıdır.

Ülke aleyhine açıklayacakları her önemli kararı tarihimizdeki önemli günlere denk getiren AKP, şimdide geziye Samsun’dan başlamıştır. Bu bir aldatmacadır. Atatürk’ün her şeyine karşı zerre tahammülü olmayan bu zihniyetin, Kurtuluş Savaşını inkar eden bu zihniyetin kalkıp Samsun’dan yola çıkması tarihle, milletle dalga geçmek, seçimi kazanmak için ilkesizliği ilke yapmaktır.

Onlar statükoya bekçi arıyorlar derken, Erdoğan, kendinden üstte notere bile dayanamayan bir kibre sahip olduğu için, Gül’ü oradan indirip, noterliği de kendisi yapmak istemektedir. Zaten cemaatle kavgası da, ben gücümü kimseyle paylaşmam diyerek ortaya çıkmamış mıdır?

Kendi yürütmesinin karşısında, yasama, yargı, hiçbir gücün oluşmasını istemeyen, böyle bir durum karşısında krizlere giren, millete her lafı söyleyen, kızan, yumruklayan, al ananı da git diyen bu kırık zihniyet, Türk milletini tanımamakta, kimliksizliğini milletçiyiz diyerek örtmek istemektedir.

Herkes dikkat etmeli. Samsun’dan yola çıkarak çakma Atatürkçülüğe soyunanlar, bakın Mustafa Kemal Atatürk ne diyor;

“Efendiler, bu vesile ile muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevheri asliyi, çok iyi tahlil etmek dikkatinden, bir an feragat etmesin!”

Evet ben Gürcüyüm diyen ve “Ne mutlu Türküm diyene!” diyemeyen bir Erdoğan ve Türk olmaktan gurur duyuyorum diyen bir Yörük çocuğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti üstün hizmet madalyalı Ekmeleddin İhsanoğlu karar seni!

Zumlun perdesini indir, zalimlerin iktidarı sona ersin.

Sağlıcakla kalın!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.