Asikurtlar©

Kandil’deki PKK’lılara Kriptolu Telefon Gönderdin mi?

Kandil’deki PKK’lılara Kriptolu Telefon Gönderdin mi?
04 Ekim 2015 - 13:16 'de eklendi ve 4517 kez görüntülendi.

Partisinin 1 Kasım seçim bildirgesini açıklayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok çarpıcı bir soru sordu.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin 1 Kasım seçim beyannamesini açıkladığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidarına yüklendi.

AKP iktidarı ve Erdoğan’ın, PKK’yı yeniden dirilttiğini söyleyen Bahçeli, ağır ithamlarda bulundu. Gelinen noktada AKP ile PKK’yı birbirinden ayırt etmenin mümkün olmadığını anlattı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin 1 Kasım seçim beyannamesini Ankara Arena Spor Salonu’nda açıkladı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarına yüklendi.

Gelinen noktada AKP ile PKK’yı birbirinden ayırt etmenin mümkün olmadığını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

“AKP, PKK’ya cephanelik vermiş; militan devşirilmesini sessizce izlemiştir. Erdoğan, Oslo’da PKK’ya özerklik sözü vermiştir.

Erdoğan’a soruyorum; İmralı canisi ile mektuplaştın mı?

Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diye kriptolu telefon gönderdin mi?

Terör baronlarıyla telefon görüşmeleri yaptın mı?

Erdoğan, yüreği varsa, kendinden eminse, örtbas edeceği karanlık bir ilişkisi yoksa bu sorularımı cevapsız bırakmaz.”

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları ile artan terör saldırılarının bağlantılı olduğunu anlattı. “Terörün sevk ve idare merkezinde iktidar vardır. 17/25 Aralık’tan dolayı yakayı ele vereceği korkusundan şuurunu kaybetmiş Erdoğan, terörün önündeki bariyerleri teker teker kaldırmıştır.” diye konuştu.

Bahçeli konuşmasında şunları dile getirdi:

KCK’nın kuruluşunda dahlin var mı?: “(Erdoğan’a hitaben) İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı adasından günübirlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Şahsen temas kurdun mu? Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? PKK ve HDP’ye başkanlık karşılığında federasyon ümidi verdin mi? Erdoğan’ın yüreği varsa, örtbas edeceği karanlık bir ilişkisi yoksa, bu sorularımı cevapsız bırakmaz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER