SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Kalleşce Arkadan Vurulan Kerkuk

Bu haber 20 Haziran 2014 - 11:08 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

Ertuğrul KALAFAT

Resülullah efendimiz kendisine peygamberlik tebliğ edilince Kureyş’in ileri gelenleri ve geçimini put yaparak satan zındıklar”Ey muhammed(sav) Sen bu sevdadan vazgeç,Ne istersen verelim” dediler.

Resülullah efendimiz işaret parmağını havaya kaldırarak”Vallahi de bir elime güneşi,bir elime de ayı verseniz ben davamdan vazgeçmem”buyurdu.İşte iman,azim ve fedakarlığın İslam dininin büyüyüp gelişmesi yönünde atılan kararlı adımın en önemli göstergesi..

Bugün Türk coğrafyasında soydaşlarımız her türlü zulme reva görülürken,yani Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri kıtır kıtır kesilirken,Kırım da hakları ve hukukları elinden alınırken,Kerkük ‘te kalleşçe arkadan vurulurken Türk’e sahip çıkamayan bir hükümet var maalesef Ankara’da..

Çünkü Onların Türk diye bir davaları yok..Süleymaniye’de askerlerimizin başına çuval geçirilirken,”Nota verelim” diyen gazeteciye,”Ne notası,müzik notası mı” diyen bir Başbakan var Ankara’da..

Kerkük ve Musul daki Türkmenlerin hak ve hukukları gasbedilirken,kadınların ırzına geçilirken,”Türkmenler için hiç bir şey yapacak durumda değiliz” diyen bir Başbakan var Ankara..

Bayrağımız gönderden indirilirken,yollarımız kesilip vatandaşlarımız kaçırılırken,Susmayı meziyet zanneden bir Genel Kurmay başkanı ve Erbil’de Barzani ile saz çalmayı siyasette başarı kabul eden bir siyasi irade var Ankara da..

Çünkü Onların Türk diye bir davaları yok..Onlar hahamlarla,keşişlerle,papazlarla yanyana gelir poz verirler ,”Milliyetçiliği ayaklar altına aldık ” diye ahkam keserler ,Kilise ve havralara gidip mum yakarlar ama Kerkük’te boğazlanan Türkmenler için kıllarını bile kıpırdatmazlar.

Her zaman olduğu gibi yine meydanlar da Bozkurtlar ve Ülkücüler..Diğerlerinin Kerkük Türkmen falan umurunda değil.Namusumuz lekelenmiş,ırzımıza geçilmiş hiç bir önemi yok.Ceplerindeki para eksilmesin yeter ki….

Bayrak yürüyüşünde olduğu gibi Kerkük yürüyüşünde de yine Bozkurtlar sokaklara döküldü.”Hübbül vatan,minel iman” diyerek Türkmenleri yalnız bırakmayacaklarını ve Kerkük’ü peşmergeye hediye etmeyeceklerini ilan ettiler.Bir Ülküdaşımız”Neden sadece biz ağabey..bu davaya Ülkücülerden başka neden sahip çıkan yok” diye kızgınlığını ifade ederken aynı zaman da çaresizliğini de ifade ediyordu.

Evet..Bu dava bizim davamız olduğu için biz sahip çıkıyoruz.Çünkü Yüce yaradan böyle ulvi davaları güzel insanlara nasip eder.Kıytırık insanlar kutsal davaların bekçiliği yapamaz.Kıytırık insanlar hak yolunda can verip ölemezler.Allah(c.c) yüreği iman dolu,yusuf soylu insanlara verir bu sorumluluğu…

Onun için isyan da değil, tevekkül de olmamız lazım.Peygamber efendimizin davasına olan sadakati gibi sayımız ne kadar az olursa olsun zerre kadar yolumuzdan dönmeden hedefe ulaşıncaya kadar yürümeliyiz.

Ol deyince olduran,koskoca dağları yıkıp dümdüz eden yüce yaradan hiç şüpheniz olmasın ki, mazlumların hakkını koruyacak ve zalimlere haddini bildirecek babayiğitlerin de gönlünü okşayacaktır.

İşte o babayiğitler de Ülkücülerin ta kendisidir.

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.