SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

İsminiz, Ahmet Yağgetiren Olmalı

Bu haber 10 Nisan 2014 - 17:05 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’in, Bahçeli’ye dil uzatmasına sert tepki gösterdi. Yalçın, “Sizi MHP lideri hakkında ölçüsüz ifadeler kullanarak aşağılamaya çalışmaktan men ederiz. Haddinizi ve yerinizi biliniz. Eğer sizin ar damarınız yırtılmamış olsaydı, gazeteciliğinizden ve Kahramanmaraşlılığınızdan utanır, bu kadar şakşakçılık yapmazdınız” dedi.

“MHP’yi ve Liderini tenkit ederken hiç aynaya bakmadığınız anlaşılıyor. Kendi gözünüzdeki odun parçasını görmüyor, başkalarının gözünde kıymık arayıp duruyorsunuz” diyen Yalçın, “Dinimize söven de bari Müslüman oysaydı” deyimini iyi bilirsiniz.Bu deyim sizin konumunuza pek uygun düşüyor.

Bence siz soyadınızı işleviniz ve görevinizle mütenasip olacak şekilde değiştirmelisiniz.

İsminiz, Ahmet Yağgetiren olmalı ” açıklaması yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’in Bahçeli’ye dil uzatmasına sert tepki gösterdi.

Yalçın, ” Bugünkü yazınızda hiç haddiniz olmadığı halde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye dil uzatmışsınız. Sayın Bahçeli’ye karşı bu saldırgan dili kullanma cesaretini de devlete h‰kim olduğunu düşündüğünüz AKP iktidarından aldığınız görülüyor.

Siz ve sizin gibi AKP yağcıları millet deyince AKP’ye oy veren %43.5’i kabul ediyorlar. Çoğunluğun oy vermediği partiyi tercih edenleri millet, diğerlerini ötekiler olarak görüyorlar. Oysa milletin yüzde %56.5’i yani çoğunluğu AKP’yi tercih etmiyor.

Çoğunluk deyince TBMM’de en çok milletvekili sayısına sahip partinin varlığı anlaşılır. Ancak bu millet çoğunluğu anlamına gelmez.

Çok partili demokrasinin bir kuralıdır bu.

AKP’nin medyadaki antidemokrat sözcüleri bir dönemin ABD’sinde etkin olan Ku Klux Klan’dan farksız ” dedi.

” SİZ, ÇALIŞTIĞINIZ MEVKUTEDE HALKIN VE HAKK’IN DEĞİL İKTİDARIN TERCÜMANLIĞINI YAPIYORSUNUZ

Yalçın, “Küçümsemeye çalıştığınız MHP’nin yerel seçimlerde kaybettiği birçok ilde AKP ile başa baş yarıştığını neden görmek istemiyorsunuz?
MHP’nin 2,3 milyonluk oy artışını AKP’ninse aynı miktardaki kaybını neden gündeme getirmiyorsunuz?
Yazınızın başlığı aslında ” Bahçeli’nin Dili ” değil de ” Erdoğan’ın Kılı ” olsa daha uygun düşecekti.

Çünkü üslubunuz ve Receperestliğiniz sizi ” Tayyip’in vücudunda kıl olsam. ” diyen ” Yeni Türkiye ” neslinin en mümtaz(!) mensupları arasına sokuyor.

Erdoğan ve iktidarı ne yaparsa yapsın, hukuku ve demokrasiyi nasıl çiğnerse çiğnesin, eleştirmediğiniz gibi alkışlıyorsunuz.

Yazınızda sözünü ettiğiniz gibi, siz sadece ” Tayyip’in vücudunda kıl olma “ya değil, ” teleme çalınmaya amade tekeler ” zümresindensiniz.

Tayyip Erdoğan’ın ensesinde teleme çaldığı basın iş kolunda onun gönüllü tekelerisiniz.

Ardından tıpış tıpış gittiğiniz Erdoğan’ın, bu milleti keçi yerine koyarak teleme çalmağa uğraştığı umurunuzda mı?
Asıl utanç verici olan nedir biliyor musunuz?
Hem basın iş kolunda köşe yazarı olmak, hem de bir siyasi partinin genel başkanını methüsena etmek için bir başka siyasi lideri aşağılamaya yeltenmektir.

İktidarın başına bu kadar yağcılık ettiğiniz için yüzünüz kızarmalı, ağarmış sakalınızdan utanmalısınız.

Elbette siyasi partileri halk adına eleştirmek basının hakkıdır ve görevidir. Ancak bunun da bir yolu, yordamı ve uygun üslubu vardır.

Siz, çalıştığınız mevkutede halkın ve Hakk’ın değil iktidarın tercümanlığını yapıyorsunuz” açıklaması yaptı.

“HADDİNİZİ VE YERİNİZİ BİLİNİZ”

Yalçın, şunları söyledi: “Sizi MHP lideri hakkında ölçüsüz ifadeler kullanarak aşağılamaya çalışmaktan men ederiz. Haddinizi ve yerinizi biliniz.

Eğer sizin ar damarınız yırtılmamış olsaydı, gazeteciliğinizden ve Kahramanmaraşlılığınızdan utanır, bu kadar şakşakçılık yapmazdınız.

MHP’yi ve Liderini tenkit ederken hiç aynaya bakmadığınız anlaşılıyor. Kendi gözünüzdeki odun parçasını görmüyor, başkalarının gözünde kıymık arayıp duruyorsunuz.

” Dinimize söven de bari Müslüman oysaydı. ” deyimini iyi bilirsiniz.

Bu deyim sizin konumunuza pek uygun düşüyor.

Bence siz soyadınızı işleviniz ve görevinizle mütenasip olacak şekilde değiştirmelisiniz.

İsminiz, Ahmet Yağgetiren olmalı.
AKP’nin haram karışmış çorbasına yağ olmakta pek gayret gösterdiğinize göre size yine Kahramanmaraş yöresine ait bir deyişle cevap verelim:
Aptal ata binince ağa oldum sanır,
Şalgam çorbaya girince yağ oldum sanır.

Medyadaki sizin gibi AKP şakşakçıları, MHP’yi CHP ile aynileştirme konusunda algı yönetimine girişenlerin ağır işçisi olmuş durumda.

Nitekim ” MHP ile CHP geçişlilik gösterdi. ” diye saçma sapan bir iddiada bulunuyorsunuz. Sizi bu yanılgıya CHP’nin devşirme Ankara belediye başkan adayı itmiş olabilir.

Ama bir numaralı yağcısı olduğunuz AKP’de yer alıp da kendisini h‰l‰ Ülkücü zanneden eski MHP’lilerin listesini çıkarırsak mahcup olursunuz.

Ayrıca birkaç gün önce bir başka havuz medyası tellalına da hatırlattığımız gibi AKP mitinglerinde MHP bayrağı açarak ” Başbakanım seninleyiz. ” diye bağırtılanları unutmayınız.

“HEPİNİZ EVRİM GEÇİREN “MİLLë GÖRÜŞ” İDEOLOJİSİNİN İÇİNDE BİRER SİYASİ MUTANT OLDUNUZ ”

Sizin gibilerin en büyük marifeti, siyaset pazarında muhafazak‰rlık ve dindarlık alıp satmaktır.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’te ise ihlas ve sadelik esas alındığı kadar, dinin siyasete ‰let edilmemesi için azami özen gösterilir.

Siz daha baskı rejimlerinin ve komünist yayılmacılığın korkusuyla merdiven altlarında saklanırken, Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in mensupları Türkiye’de din ve devlet düşmanlarıyla mücadele edip binlerce şehit vermiştir.

Biz bugüne kadar ilkelerimizden ve inandığımız değerlerden taviz vermedik.

Ama bu AKP iktidarı hepinizi menfaate, sefahate ve güç sahibi olmanın cazibesine alıştırarak dönüştürdü. Hepiniz evrim geçiren ” Mill” Görüş ” ideolojisinin içinde birer siyasi mutant oldunuz.
Kendinizi muhafazakar ve mukaddesatçı sanıyorsunuz ama din” değerlerimizi siyaset ve menafaat için öylesine rezilce kullanmaya başladınız ki artık insanlar İslam’ı sizin giydiğiniz elbisede görmeye başladılar.

Yüce dinimize en küçük saygısı olanlar bile temsil ettiğinizi sandığınız manevi değerlerimizce sizin yüzünüzden muhalif kesildiler.

Sizin son onbir yılda İslam’a ve onun ismetine verdiğiniz zararları hiçbir iktidar, hiçbir zümre ve hiçbir siyasi hareket vermedi.

AKP iktidarının sizin gibi yağdanlıkları kullanarak kirlettiği değerlerimizi biliniz ki yine Milliyetçi-Ülkücü Hareket temizleyecektir.

Siz bu memlekette Erdoğanların sittin sene iktidarda kalacağını mı sanıyorsunuz?
Sizler yolcusunuz, MHP hancıdır. Bunu böyle bilesiniz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.