SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

İsmail Türk’ün Hezeyanları

Bu haber 03 Ekim 2013 - 12:08 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

”Ey MHP yönetimi, ey MHP taraftarı köşe yazarları, ey yazılarında “allame-i cihan” görünen muhalif köşe yazarları, ey “gerçek ülkücü” pozları ile gerçeklerin fersah fersah uzağında gezinen muhalif “ülkü devleri” Türk Milleti’ni elli yıldır kandırdığınız yetmedi mi?” diyor Haber Erk yazarı İsmail TÜRK…

Kürt meselesine alternatif çözüm paketiniz v ar mı? soruyor.

Dahası, Cumhuriyet tarihi boyunca çocuklarımız andımız okudu.“Türküm, doğruyum, çalışkanım” söylemi ile kaç Kürt’ü Türk yaptık: Kocaman bir sıfır….diyor.

“Türklük üst kimliğimizdir” söylemleri ile sadece Türkleri kandırdık, sadece Türkleri uyuşturduk, sadece Türk Milliyetçiliğini sulandırdığımızı iddia ediyor.

EVET..Yukarıda sözler bir zamanlar MHP içerisinde yer almış, sonra kan uyuşmazlığı nedeniyle BBP ye gitmiş,akabinde orada da durmamış İsmail TÜRK’ün hazeyanları maalesef………….

Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki,Sayın İsmail TÜRK Osmanlı’nın Hasta Adam durumuna düştüğü Birinci Dünya Savaşın da Osmanlı’nın tebasında bulunan ne kadar millet ,kavim varsa hepsi de ayaklanıp bağımsızlklarını ilan etmişlerdi.Yani Fransız ihtilali ile başlayan Milliyetçilik rüzgarları Osmanlıyı darmadağın etmişti.

Elinde sadece Anadolu toprakları kalan Türk Milleti ise şaşkın ve çaresiz bir durumdaydı.Anadolu toprakları da Yunan,İngiliz,Fransız, düşman güçleri tarafından işgal altına alınmıştı.Anadolu da uyuyan ve kimliğini dahi unutan bu Millete yeniden bir ruh ve asalet vermek gerekiyordu ki,işte bunu Mustafa Kemal ve Kuvay’ı Milliyeciler yaptı.

”Ya İstikal Ya ölüm” parolasıyla Türk Milletinİ yeniden şahlandırıp istikamet verdi.İstiklal savaşının kazanılıp Cumhuriyetin kurulmasından sonra da Milli birliği sağlamak ve Devleti güçlü kılmak için Milliyetçilik akımları devam etti. Romanlar,Şiirler,Hikayeler,türküler ve hatta İstiklal marşımız da bile buram buram Türklük duyguları hakim oldu.

Ogün hangi şartlar içerisinde bulunduğumuzu unutup ”80 yıldır Andımız neden çocuklarıma okutuldu” diye ahkam kesen geri zekalılar bilmelidir ki, o andımız sayesinde Türk evlatları Milli kimliğini hatırlamış ve Türklük duygusu en yüce mertebesine ulaşmıştır.

Andımızı Kürt çocuklarını asamile etmek için okumuş değiliz.Tam aksine onları kendimiz gibi gördüğümüz için aklımızın en ufak bir köşesinde onları ötekileştirmedik.Mllliyetçi fikir düşüncemizde ”Kürtler ne kadar kürtse biz de o kadar kürdüz,Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türktür” anlayışımız oldu.

Ancak emperyalistler ve yerli işbirlikçileri,hain siyasetçiler yüzünden kürt vatandaşlarımız zaman zaman kandırılmış bölücü terör örgütünün tuzağına düşmüştür.Şimdi eşkiya ile anlaşma yaparak onların dediklerini bir bir yapan siyasi iktidarın sayesinde iş çığırından çıkmış ve kantarın topuzu kaçmıştır.

AKP ye andımızı kaldırtan PKK dır.Bunu anlıyoruz da,buna alkış tutan Sayın İsmail TÜRK’ün bu mesele de bile MHP de ve Ülkücüler de suç ve kusur aramasını anlamak biraz ağırımıza gidiyor doğrusu..

‘Kürt meselesi için ne yaptınız” diye soruyor.MHP etnik bölücülük bağlamında kürt vatandaşlarına ne yapmalıydı söylermisiniz.Kürtçe konuşmarna asla karşı olmadık.Her türlü gelenek ve göreneklerine saygı duyduk.Kardeşimiz dedik kucakladık.12 Eylül 1980 ihtilalinin koyduğu yasaklara hep karşı olduk.Daha ne yapacaktık Sayın İsmail TÜRK..

PKK nın isteği ”bağımsız Kürdsitan,BDP nin isteği özerklik,’…Ne yapacaktık yani Türkiye de Türk’ün hükümranlığından vaz mı geçmemiz lazım.Sizin bu yazınıza bakılırsa o zaman AKP yerden göğe kadar haklıdr ve doğru yapmaktadır.Hiç kusura bakmayın ama bizim daha fırıldak gibi dönmek alışkanlığımız yok.

Türk’ün haklarının gasbedildiği yerde başkasına da hayat hakkı yoktur.Aklının bir köşesine yaz bu dediklerimi…

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.