SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

İslamcı Ermeniciler ‘açılım’ istiyor

Bu haber 14 Aralık 2013 - 5:05 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Ermenistan’ın topu topu 3 milyon nüfusu var. Zerre taviz vermiyor davasından… 75 milyon nüfusa sahip Türkiye’yi, sözde soykırım davasından mahkûm etmek için çalmadık kapı koymayarak amacına büyük ölçüde ulaştı.
Dünyada yirmi ülke Ermeni tezini kabul etti. Yani bu ülkeler “Türkler Ermenilere soykırım uyguladı” dediler. ABD’nin 41 eyaleti sözde soykırımı kabul etti. ABD yönetimi ise her yıl “kabul edecekler” diye ödümüzü patlatıyor. Ama ABD önce Türkiye’nin kabul etmesini bekliyor.

Ayrıca 41 eyaleti kabul ettikten sonra ve ABD Başkanı da “büyük felaket” diye adlandırdıktan sonra “soykırım” kabul edilmiş demektir. Hedefleri üç milyonluk Ermenistan’ın geçimini Türklerin sırtına yüklemek…
Tazminat talebinden sonra sırada toprak talebi var.
Kısaca, 3T talebi…
Tanınma,
Tazminat,
Toprak,
Eli silahlı beş bin kişilik terör örgütüyle baş edememiş bir görüntü veren Türkiye’nin, bir devlet olan Ermenistan’ın 3T’sini kabul etmemesi mümkün mü?

AKP iktidarı dışarıya böyle bir Türkiye profili çizdi. Ermenistan Cumhurbaşkanı “soykırım anıtını ziyaret etmeyecekse, Ahmet Davutoğlu Ermenistan’a gelmesin” diyebiliyor.
Türkiye ile Rusya arasında 1921’de imzalanan Kars ve Moskova anlaşmaları Türkiye’nin doğu sınırlarını belirlemiş ve garanti altına almıştır. Ermenistan’ın toprak ve tazminat talepleri bu antlaşmaya aykırıdır. Bunun farkında olan Ermenistan, özellikle AKP ile yeni bir protokol imzalayarak, bu anlaşmayı delme peşinde.
AKP’nin Lozan’ı deldiğini gören Ermenistan, bayağı ümitlenmişe benziyor.
Gazetemizin kıymetli kalemi hukukçu yazarı Gülseren Aytaş Hanımefendi, 12 Aralık Perşembe günkü yazısında işin hukuki boyutunu ayrıntılarıyla yazmışlardı.
Dış talepleri dini motiflerle süsleyerek zehri millete Zemzem gibi sunan bu iktidarın, giderayak “soykırım” belasını ülkenin başına saracağından korkuyorum. Terör örgütünün ASALA’nın görevini de üstlendiği dikkate alınırsa, hükümetin bir Ermeni açılımını başlatmaması için hiç bir neden yok!
“Hepsi Ermeni” olanlardan bir “akil” heyeti oluşturabilir, bu heyetin milleti “soykırım” yaptığımıza ikna için, dolaştırabilirler. “Türkiye Kürdistan’ı tanıdığı zaman büyür” diyen “jöleli” danışmanlar aylık on bin lira karşılığında bu minval üzere TRT’de konuşmalar yapabilirler.
Bir de bakarsınız ki, bir anda yapmadığınız ve işlemediğiniz bir suç “hepsi Ermeni olanlar” tarafından ülkenize içerden dayatılmış. Yandaş medya işi inceden inceye hazmettirmiş, boşlukta olan insanlar birden “kabul edip kurtulalım” diyorlar.

Ha bu arada bakmayın koalisyon ortaklarının atıştığına, mesele Ermeni meselesi olunca bir anda birleşirler. Tıpkı “açılım” dedikleri melanette, birleştikleri gibi…
Tıpkı “müzakere” korusunda aynı şarkıyı söyledikleri gibi…
“Besteleri farklı olsa da sözleri aynı”
Bir anda “Ermeni ile sulhta hayır vardır” nasihatleri gelmeye başlar. “Hepsi Ermeni Olanlar” dinci örtülerinin altında, birer birer başlarını çıkarırlar. Demokrasiden, insan haklarından dem vurarak…
Çok acıdır ama gerçek bu…
Daha önce de bir yazımda ifade etmiştim. Türkiye’de Ermenicilerin ekseriyeti İslamcı kılığında… Bunlar Ermeni iddialarına din süsü vererek takdim ediyor. Gerek hükümet, gerekse cemaat ekseninde kümelenmişler. Bunlara göre soykırımı kabul sevap, ret büyük günah!
Tıpkı Öcalanlarla savaşı günah(!), askerle savaşı sevap(!) görmeleri gibi…
Yanlış anlaşılmasın: Ermeni olmak başka, Ermenici olmak daha başka…
Vatandaşımız olan veya olmadığı halde ülkemizde yaşayan Ermenilere kimsenin bir sözü olamaz. Onlar bu ülkede güven içindedir ve öyle de olması gerekir. Ancak Küresel Ermenicilerin hesaplarına alet olmak, “gelmeyin!” dedikleri halde bin bir hakareti yutarak, bu ülkeye ziyarette bulanmak Ermeni açılımının ayak sesleridir. Bekleyip görelim ama bence İslamcı Ermeniciler açılım istiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.