SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

IŞİD: “Papa’nın İsviçre Çakısı!..”

Bu haber 23 Şubat 2016 - 11:55 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Hükümet kaynaklarının önce IŞİD deyip, sakallı diye sempati beslediği, sonra ise DAEŞ veya DAİŞ diyerek bulaşığından kurtulmaya çalıştığı örgütle ilgili sağlam bir meclis araştırması yapılmasının zamanı çoktan gelmiş de geçmektedir.
Devletin imajını değil, eğer kirlendiyse ellerini de temizlemek için MİT’ten, askeri istihbarattan da bilgi alarak, bu örgütün Türkiye’ye göre ne olduğu, nerede durduğu, neler yaptığı ve bundan sonra ne olması gerektiği net bir şekilde ortaya konmalıdır.
Sonra da ortaya çıkan netice, Vatikan’dan başlayarak, diplomatik yollar ve haber ajansları vasıtasıyla tüm dünyaya duyurulmalıdır.
Benim IŞİD’le ilgili kaygılarım şüpheye dönüşeli aylar oluyor. Nihayet dün bu örgütün Hristiyan dünyasındaki yankılarını daha yakından görmeye başladım ve tahminimde yanılmadım.
“Catholic Online” adlı siteyi inceledim. Web adresi: “Catholic.org”
“Pope” ve “ISIS” kelimelerini peş peşe tarattırdım.
Sitede bundan önceki papalarla, hatta tarihteki tüm papalarla ve bugünkü Papa Francis’le ilgili olarak 10 yılda yapılan haber toplamı: “512”
Katolik kilisesine ait bir haber sitesi, en çok Papa’yla ilgili haber yapar diye, siteyi bu kelime üzerinden taradım; karşıma irili ufaklı 512 haber çıktı.
Ardından Irak ve Suriye İslam Devleti’nin sadece tek kısaltmasını “ISIS” (Islamic State of Iraq and Syria) kullanarak aynı taramayı yaptım.
Batılıların önce ISIS veya ISIL deyip; sonra da mesaj, orta ve alt zeka seviyesindeki Hıristiyanlara da rahatça ulaşsın diye “İslam Devleti” dedikleri terör örgütüyle ilgili sadece son üç yılda yapılan haber sayısı, tam tamına “499”
Bunun ne demek olduğunu, yapılan haberleri de incelediğim için ben çok iyi biliyorum:
Bu, “IŞİD’in Hıristiyan dünyasına olan hizmeti, papadan daha fazla!” anlamına geliyor.
Evet, “sadece mevcut papadan değil, gelmiş geçmiş bütün papalardan ve Cyrus Hamlin de dahi olmak üzere en başarılı misyonerlerden bile daha çoktur!” anlamına geliyor.
Neden mi?..
İletişim çağında yaşıyoruz, insanlar önce sinemaya, sonra reality şovlara ve belgesellere, sonra da “görüntü”lü haberlere alıştırıldı.
Yani pozitivizmin üçüncü yüzyılında artık “gözüyle düşünen” bir toplum inşa edildi. Şimdi de insanların beynine ve kalbine hitap etmek için ayin, vaaz, ilahi yerine “görüntü” kullanılarak “Hıristiyanlığın iyi, İslamiyet’in kötü olduğu” anlatılıyor.
İnsanlar da yediden yetmişe, gayet güzel anlıyor! Çizgi film ayarındaki grafik temalarla “Müslüman karikatürü “çizen IŞİD’in uluorta bir masum cana kıyması, bin Pazar vaazına bedel…
Yine aynı siteden tüm dünyaya yayılan “İslam Devleti’nin seks kölesi yapmak için kaçırdığı Iraklı Hıristiyanlar, Kürt savaşçılar tarafından kucaklarda taşınarak kurtarıldı” haberi, kayıp İncilin bulunması ve “İsa’nın, Halfetili bir Kürt olduğunun (!) anlaşılması” kadar önemli!
Sitenin galerisinde ayrıca 2500’den fazla IŞİD çerçeveli Ortadoğu fotoğrafı bulunuyor.
Katolik kilisesinin, Afrika’nın yarısını Hıristiyan yapan misyoner papazları bu kadar yakından takip etmediğinden eminim.
IŞİD, Kiliseye çalışıyor!.. IŞİD, Suriye rejimine çalışıyor. IŞİD, Kürdistan’a çalışıyor!
IŞİD, Kürtlerin İslam’dan Ezidiliğe, Ezidilikten Katolikliğe doğru evrilmesine çalışıyor.
IŞİD, PKK’nın PYD ile rahatça bütünleşebilmesi için çalışıyor.
IŞİD, PYD’nin askeri kanadı YPG’de, 8.000 Hıristiyan’ın rahatça savaşabilmesi için çalışıyor.
IŞİD, PYD’nin kadın birlikleri olan YPJ’nin PKK’ya vitrin yapılması için çalışıyor.
IŞİD, Şiilere dehşet salarak İslam dünyasındaki mezhep çatışmasını körüklüyor.
IŞİD, Türkiye Alevilerinin, bütün Sünnilerden ve Ankara’dan da uzaklaşmasına yol açıyor.
IŞİD, bütün dünyayı Suriye rejiminin yanına doğru presliyor ve…
IŞİD, İslam’dan başka herkesin işine yarıyor.
IŞİD, BAAS karşıtı ayaklanmaya karşı havada Avrupa, ABD, Rusya, İsrail’den, Karada ise PKK’dan rahat destek alabilmek için BAAS rejimlerinin kurduğu bir özel ordudur.
Suriye rejimi, kendi işini görüyor. PKK, batıda sempati ve meşruiyet kazanıyor. Kilise Hıristiyanlardaki İslam fobisini canlı tutuyor.
ABD ve Rusya ise PKK’ya yaptıkları Türkiye karşıtı yardımı meşrulaştırmak için IŞİD’i kullanıyor.
Rusya, ABD, Fransa, Kanada, Avustralya ve bütün diğer Hıristiyan unsurlar, Suriye hava sahasını, IŞİD sayesinde bir “Müslüman sürek avına” çeviriyor.
İsviçre çakısından beri hiçbir aletin mucitleri tarafından bu kadar verimli kullanıldığına tarih şahit olmamıştır.
IŞİD, “asrın stratejik buluşu”dur.
IŞİD, Laik İslam toplumu modelinin kurucusu Türkiye Cumhuriyeti tarafından derhal müdahale edilerek önce ifşa, sonra da imha edilmesi gereken klerikal bir hançerdir.
İşlediği iğrenç cinayetlerle genç ve cahil Müslümanlara ahlak kırılmaları da yaşatan IŞİD, emperyalizmin petrol turbişonu… Papa’nın İsviçre çakısıdır!..
Şükrü Alnıaçık

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.