SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Irkçılık Türkçülüğe Karşı Kurulan Bir Kumpastır

Bu haber 20 Haziran 2014 - 10:47 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

ERTUGRUL KALAFAT

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün açmış olduğu Türkçülük bayrağını lekelemek ve onun Türk Milletine kazandırdıklarını gölgelemek için bizzat Milli Şeflik döneminde Irkçılık yaftası yapıştırılan Türkçülük hareketine en büyük ihaneti CHP yapmıştır.

Cumhuriyetin ilk döneminde Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün bütün konuşmalarına bakınız.Bir tane Irkçıyız kelimesini bulamazsınız.Çünkü Türkçü ŞAİR VE YAZARLARIN hiç birisi de Irkçıyız dememişlerdir.

Türkçülüğün memleket ve millet için zararlı bir akım olduğuna inanan İsmet İNÖNÜ bu akımın önüne geçebilmek için 1940 yılında CHP Kongresinde Agop Dinçer” Kemalizmi kullanarak Türkçülüğe Irkçılığı ilave edebiliriz” demiştir.Bu kavram kargaşasının hemen akabinde Türkçüleri ırkçılık suçlamasıyla yargılatıp tabutluklara sokan Milli Şeflik dönemi,yüreğinde memleket ve millet sevdasından başka bir şey taşımayan Türkçüleri Irkçı olarak anmaya başlamıştır.

Yani Türkçülük Irkçılık denilerek koskoca Türk Milleti’nin haysiyeti ve şerefiyle oynanmış,Hitler,Mussolini gibi faşist diktatörlerle Türk Milliyetçiliği aynı kefeye konulmuştur.Bu konuda en önemli çıkışı Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ yapmıştr.Başbuğ TÜRKEŞ,” Her türlü ırkçılığı elimizin tersiyle itiyoruz.Biz Türk Milliyetçileri asla ırkçı değiliz.Türklük gurur ve şuuru,İslam ahlak ve fazileti vazgeçilmez şiarımızdır.” demiştir.

Türkçülük Türk Milleti’nin menfaatlerini korumak ve Türk Ülkesini her açıdan yüceltme ülküsüdür. Türk Milliyetçiliği ile Türkçülük aynı anlam ve önemi taşır.Birbirinden çok farklı değildir.Ancak ırkçılık ta üstünlük ve BEN duygusu hakimdir.Bir de başkalarının hakkını ve hukukunu gasbetme ,başeğdirme,zulmetme gibi meziyetler hakimdir.HİTLER ırkçılığın en bariz örneğidir.

Tabii ben bunu söyleyince Türkçülüğüne veya Miliyetçiliğine laf söyledğimi zanneden bazıları yine meseleyi çarpıtarak Türkçülükle ırkçılığı aynı karede görmeye devam edecektir. Oysa tarihin hiç bir döneminde Türk Milleti ırkçı olmamış ve kimseye zulmetmemiştir.

Türkçülük te sevgi saygı,kardeşlik ön plandadır.Irkçılık ta ise yakıp yıkma kin nefret ve intikam duyguları vardır.Gerçek Türkçü mecbur kalmadıkça bir karıncayı bile incitmekten imtina eder.

Zaten Türkçülüğün esasları kitabının yazarı Ziya GÖKALP te,bu kavram kargaşasına dikkat çekerek ırkçılığın Türkçülüğe karşı bilinçli olarak kullanıldığını ifade etmiştir.Irkçılık kelimesi Türkçülüğe karşı bir kumpastır.Bugün ırkçılığı dünya da hiç bir kurum ve kuruluş kabul etmez.Türkçülük eşittir ırkçılık denildiği zaman işte bu artniyetli yaklaşımlar açıkça amaçlarına ulaşacak ve zafer kazanacaktır.

Onlara bir hezimet yaşatalım Ne dersiniz…

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.