Asikurtlar©

İnce: Atatürk 78 milyonun ortak hafızasıdır!

İnce: Atatürk 78 milyonun ortak hafızasıdır!
12 Kasım 2016 - 1:00 'de eklendi ve 3530 kez görüntülendi.

Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programının bu haftaki konukları arasında CHP’li Muharrem İnce ile birlikte, Tarihçi ve Yazar Sinan Meydan da yer aldı.

Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programının bu haftaki konukları arasında yer alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili çok anlamlı bir konuşma yaptı.

Muharrem İnce yaptığı konuşmada; ”Atatürk hepimiz için ortak en iyidir, ortak hafızamızdır. Ortak hafızamızın temeli Atatürk ise, özgürlüğümüzün temeli Atatürk ise, ‘zaman neden büyüttü onu?’ diye baktığımızda, ben şöyle tanımlarım. Bir kere kendi kişilik özelliğinden kaynaklanıyor. Kendine güveniyor, kendini iyi yetiştirmiş, davasına inanmış. Hiç kimsenin inanmadığı günlerde o inanıyor. Büyük Taarruz’a başladığımızda Uşak’ı alalım diye hayâller kurulurken, o İzmir’i almanın hayâlini kurabiliyor. Ordunun gücünü biliyor, çağının gerçeklerini anlıyor ve ikna yeteneği çok yüksek” dedi.

Sinan Meydan, geçmişe giderek zamanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün batılı ülkeleri büyük şaşkınlığa uğratarak ne denli büyük işler başardığını anlattı. Meydan; ”Gerçek demokrasinin adresi Atatürk’tür” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER