Asikurtlar©

İmralı’daki Terörist Başına Verilen Yaşam Şartları Dünyada Kimseye Verilmemiştir.

İmralı’daki Terörist Başına Verilen Yaşam Şartları Dünyada Kimseye Verilmemiştir.
29 Ocak 2016 - 16:00 'de eklendi ve 4350 kez görüntülendi.

Erdoğan: İmralı’daki terörist başına verilen yaşam şartları dünyada kimseye verilmemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da cuma namazı çıkışında çarpıcı açıklamalarda bulundu. HDP milletvekili Leyla Zana’nın kendisiyle görüşmesi talebi kapsamında özel kalemine bazı şartlar sunduğunu açıklayan Erdoğan “Görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok. İmralı’daki terörist başına verilen yaşam şartları dünyada kimseye verilmemiştir” dedi.

“ÖNCE YEMİN ETSİN”

İstanbul’da gazetecilerin sorularanı yanıtlayan Erdoğan’a HDP’li Leyla Zana’nın görüşme talebi soruldu. Zana’nın Meclis’te yemin etmediğini hatırlatan Erdoğan görüşmeye ilişkin “Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul söz konusu olmaz.” dedi.

“ÖCALAN’IN YAŞAM ŞARTI DÜNYADA KİMSEDE YOK”

Cumhurbaşkanı, Leyza Zana’nın Cumhurbaşkanlığı özel kalemine ilettiği ön görüşme şartına ilişkin ise “Geçenlerde yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok. İmralı’daki terörist başına verilen yaşam şartları dünyada kimseye verilmemiştir” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER