SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

İktidar hangi Cumhuriyeti kutladı?

Bu haber 02 Kasım 2013 - 11:48 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

On yıllık icraatlarında din, devlet demeden, millet mayasını muhafaza eden tüm yapılara her türlü müdahale yapıldı. Laik devlet yapısına rağmen, devlet eliyle İslam’ın kimyasına müdahale edildi.

Oysa devletin dine müdahale yetkisi yoktu. AKP iş başına gelince “üç hak din” olduğu batıl inancını, Müslüman’a zorla benimsetme yoluna gitti. Örnek mi istiyoruz: Çocuklarımıza dağıtılan din dersi kitapları…

Başka…

Devletin yaptığı sınavlarda son peygamberin Hz. Muhammed olduğu gerçeği yerine, Hz. İbrahim olduğu dayatması…

Devletin İslam’a müdahalesini iktidar, hiç şüphesiz batının talebi olduğu için yerine getirdi. Çünkü dinler arası diyalog ve dinlerin eşitliği iddiaları Hıristiyan batının, misyonerlik faaliyetidir.

Batı adına, dini dönüştürmeye çalışan ve bu konuda önemli adımlar atan iktidar, pişkin bir şekilde, din-iman edebiyatı yaparak nerdeyse kendilerinin ‘aşere-i mübeşere’den olduklarını iddia edecekler.

Aynı pişkinliği Cumhuriyet kutlamalarında görüyoruz. ‘Marmaray Projesi’nin açılışını Cumhuriyet Bayramına denk getirdiler. Aman Allah’ım, ne kadar da Cumhuriyetçi bir kadroymuş da haberimiz yok!

Her Üsküdarlının cebine mesaj atarak açılışa davet ettiler. Kıtaları bindirdiler Üsküdar meydanına…

Cumhuriyet kutluyorlar!

Kutladıkları Cumhuriyetin adı ne acaba?

Hangi Cumhuriyetin bayramını kutluyorlar?

AKP Cumhuriyeti’nin mi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin olamaz.

Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin adına bile tahammül edemeyerek levhalardan sildiler. Anayasadan çıkarmak istediler. Cumhuriyet bayramlarında, çelenk koyan insanlar tartaklanarak meydanlarda sürüldüler.

Sözde barış adına “Türk’üm” demeyi bile, yasakladılar. “Türk’üm” diyemeyen Cumhuriyetçiler de, yeni türedi herhalde…

Çakma Cumhuriyetçiler!

“Türk’üm” demek barışa engelmiş!

“Ne mutlu Türk’üm diyene” demek sürece aykırıymış. “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” demek, çok inciticiymiş!

Kafaya bak!

“Sadece benim dinim haktır inancı, en büyük dinsizliktir” diyen ilahiyatçı, diyanetten sorumlu devlet bakanına sahip değiller mi bunlar. Oysa “sadece İslam haktır” ifadesi kullara ait bir görüş değil, Allah kelamıdır.

“Allah katında din İslam’dır” ayeti kerimesi diyalogcuların tosladığı ilahi bir duvar olmuştur. Eski ABD Elçisi Edelman rica etti ve bu ayetin Cuma hutbelerinden sonra okunması bu iktidar tarafından yasaklandı. Nedeni ise, bu ayet Dinlerarası Diyaloğa aykırıymış!

Yani Allah’ın ayetlerini bile ABD istedi diye yasaklayan bir zihniyet, Cumhuriyeti es geçer mi? O sebeple Cumhuriyetçi kardeşlerimiz zannetmesin ki, bu iktidar sadece Cumhuriyetin kırmızı çizgileriyle oynadı.

ABD neyi isterse, bunlar anında yerine getirir ve aslından koparıp dönüştürdü. Cumhuriyet kutlamalarında ne kadar samimilerse, İslam ve Müslümanlık konusunda da işte o kadar samimiler. Bunların sözlerine değil, eylemlerine bakalım.

BOP; yirmi iki İslam ülkesinin rejimlerini, haritalarını ve inançlarını değiştirmeyi hedeflemiş bir projedir. Öyle durup dururken doksancı yılını kutladığımız Cumhuriyet, birden bire levhalardan silinmeye çalışılmadı. Bir nedeni, temeli ve alt yapısı var bu işin.

On dört asırlık dinimizin, inancımızın özünü dinamitlemek, öyle sıradan bir olay değil. Neden bu ülkede kimliklerde din hanesi çıkartılmak istendi?

İslam’dan başka dinlerin Hak olduğunu, devlet politikası haline getirerek, bedava dağıtılan okul kitaplarında Kelime-i Tevhid’in ikinci kısmını silmek saflık veya cahillikle yapılmış bir iş değildir.

Hepsi bir proje ürünü…

İşte, Cumhuriyet’i sulandırmakta projesiz değil. Hatta kutlamak da…

Dilerim, Cumhuriyetin yıkılışı kutlanmıyordur. Dilerim, bu kutlamanın ardından, Gençliğe Hitabe veya İstiklal Marşı kaldırılmaz. Ya da Cumhuriyetin adı değiştirilmez.

Çünkü bu iktidar neye veya kime sahip çıkarsa, başına gelmedik kalmıyor. Geçenlerde “Kosova Türkiye’dir, Türkiye Kosova’dır” dediler. “Bismillah” dedim!

Sahip çıkma esprileri çok farklı…

Ellerini sıkıp “kardeşim” dedikleri ya devrildi ya öldürüldü. Bir şiirle başlayan cami ve minareye sahiplenme; yerini tekbirlerle açılan kiliselere, satılan ve yıkılan hatta kiliseye çevrilen camilere bıraktı.

Allah İslam’ı da, Cumhuriyeti de bunların sevgilerinden kurtarsın!

Yusuf KARACA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.