SON DAKİKA

Hukuk Katliamında Sıra Sayıştay’da

Bu haber 24 Nisan 2013 - 14:52 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Hak,hukuk,Adalet sloganlarıyla inançlı müslüman vatandaşlarımızın oylarını alarak iktidara gelen ve iktidara geldikten sonra da değişim ve dönüşüm projesiyle kırmızı çizgileri yerle bir yeksan eden, Devleti ayakta tutan umdeleri teker teker ortadan kaldıran AKP Hükümeti PKK ile olan muhabbeti deşifre olduktan sonra gelecekte kendisinden hesap sorulmasının önüne geçebilmek için yeni düzenlemeler yapmaya başladı.

Mevcut kanun ve yasalarla kendisine muhalif olan bütün unsurları susturan,masumiyet karinesini bile dikkate almadan yalan,dolan ve sahte belgelerle içeri tıktıran AKP Hükümeti başta Deniz Feneri,ihaleye fesat karıştırma,Recep Tayyip ERDOĞAN ve AKP Milletvekilleriyle ilgili suç dosyalarınından hesap sorulamaması için geceyarısı operasyonuyla “Özel Yetkili Mahkemeler”in inceleme alanına giren yolsuzluk ve usulsüzlük yapanların örgüt kurmakla suçlanıp yargılandığı “çıkar amaçlı suç örgütleri” yasasını değiştiriverdi.

Böylece “ihaleye fesat karıştıranlara” verilen cezanın süresi 12 yıldan üç yıla indirildi. Bu düzenlemeyle yolsuzluk yapanlar ve ortakları af kapsamına sokuldu. Bir sonraki adım Kamu İhale Kurumu Yasası’ndaki düzenleme oldu. Hırsızlarla ortaklık yapan AK Parti’nin kamu kurumundaki elemanları ve bakanlar bir kez daha yargıdan kaçırılmış oldu.

Akabinde SAYIŞTAY denilen kurum etkisiz ve yetkisizleştiridi.SAYIŞTAY’ın tek başına yolsuzlukları,hırsızlıkları ve usulsüzlükleri incelemesinin önüne geçildi.”Minareyi çalan kılıfını hazırlar” sözünü hayata geçiren AKP muhtamel bir iktidar değişikliğinde koltuğu kaybettikleri taktir de kendilerinden hesap sorulamaması yönünde yasal hazırlıkları tamamlamış oluyorlar.

Adalet BAKANI nın dediği gibi Sayıştay yargısının denetiminin daha da güçleneceği yorumunu tamamen gerçek dışıdır.Teklif yasalaşırsa, denetçiler artık bağımsız şekilde rapor yazamayacaklar. İktidarın bürokratları ya da atadığı isimler rapora son şeklini verecektir. Sayıştay raporları da artık TBMM’ye gönderilmeyecektir.

HAKİMLER ve Savcılar tamamen bu pass edilecek,iktidarın kulu kölesi haline getirilecektir.Yani yürütmeden gelen “savcıların” uygun gördüğü olaylar Sayıştay Yargılama Daireleri tarafından yargılanabilecek. Yani, AK Parti’yi ilgilendiren bir yolsuzluk ve usulsüzlüğün önü artık kesilmiş olacak. Yolsuzluklar yargıdan bu yöntemle kaçırılmış olacaktır.

Durum vahimdir.AKP bugüne kadar hukuka yeteri kadar müdahale etmiştir.AKP ve Cemaat işbirliği ile bazı savcı ve HAKİMLER mahkemenin tarafsızlık ilkesini çiğneyerek ısmarlama davalar açmış ve siyasi iktidarın işine yarayacak şekilde kararlara imza atmışlardır.Bütün bu vahim gelişmeler elbette bir sonraki dönem ortaya çıkarılacak,adli ayıplar,suistimaller,haksız verilmiş kararlar bir utanç vesikası olarak Türk adli yargısının boynunda asılı olarak kalacaktır.

O zaman ”Baskı altındaydık.Yapacak başka bir şeyimiz yoktu” diye savunma yapacak hakim ve savcılara ”Peki vicdanınızı neden ipotek ettiniz ” diyeceğiz biz de..

Gün ola..Devran döne…

Ertuğrul KALAFAT

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.