SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Hizmet Hareketi Nereye Hizmet Ediyor?

Bu haber 13 Aralık 2013 - 9:38 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

Muharrem Bayraktar

Dershanelerin kapatılması gündeme gelince, Fethullahçı cemaatin hükümete karşı nasıl saldırıya geçtiğini hep birlikte gördük. Diyalog ve hoşgörü kelimelerini dillerinden düşürmeyenlerin, dershaneler söz konusu olunca diyalogu nasıl terk ettiklerine şahit olduk.

Oysa dershane konusu, benim için asıl meselelerin yanından sinek vızıltısı bile değil.
Cemaatin okulları, dershaneleri deyince tartışılması gereken konu “bu eğitim kurumlarının FBI ile nasıl bir ilgisi olduğunun ortaya çıkarılmasıdır.”

Daha önce de basında yer aldığı gibi FBI resmi sitesinde, ortaklık kurdukları eğitim kurumları arasında Gülen okullarına da ‘The Gülen Institute’ olarak yer veriliyor.

Bir cemaate bağlı olarak kurulanan ve ‘hizmet’ amacı taşıdığı iddia edilen okullar dünyanın en büyük istihbarat servisi tarafından ‘ortaklık yapılan kurumlar’ olarak ilan ediliyorsa, bu kurumların sahiplerine, hamilerine, finansörlerine sorulması gereken sorular şunlardır:

“Siz bu yabancı istihbarat servisleriyle ne gibi bir işbirliği içindesiniz?”
“Bu ortaklığınızın amacı nedir?”
“FBI, hangi elemanlarıyla ve hangi şekilde sizinle temas halindedir?
“Üstelendiğiniz hizmet misyonunun, FBI’ ya da hizmet etmek gibi şekle bürünmesi karşısındaki görüşleriniz nelerdir?”

Ben olsam ‘cemaatin’ ağabeylerine, büyüklerine bu soruları sorarım.
Cezayir’den getirdikleri zenci çocuklarına “Üsküdar’a gider iken aldı da bir yağmur” şarksını söyletip, kendileri FBI ile şarkı söylerseler bunun vebali büyük olur.
Hizmet hareketi son yıllarda her ne kadar Türkçe Olimpiyatları düzenleyerek kendilerine biraz ‘millilik’ katma sevdasında düşmüşse de gerek misyonları gerekse dünden bugüne milli olan değerlere karşı, sahip oldukları yayın organlarında gösterdikleri tepkiler millilik konusunda pek de samimi olmadıklarını gösteriyor.
Bundan sonra da öyle kolay kolay ‘Türkçe Olimpiyatları’ düzenleyemeyeceklerini de söyleyebiliriz!
Zira kendilerine “na mütenahi imkânlar” sağlayan iktidara karşı yapılan nankörce saldırıların bedelini ağır şekilde ödeyeceklerinden kuşku yok.

Ve birilerinin bu cemaate, hizmet denilen şeyin neye ve kime karşı yapıldığını, yabancı istihbarat servislerinde adlarının geçmesinin hizmetle ne alakası olduğunu sorması gerekir diye düşünüyorum.
Daha doğrusu en esaslı soru budur: Siz bugüne kadar kime hizmet ettiniz?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.