SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Hilafeti İsteyen O Kafaya

Bu haber 11 Şubat 2016 - 16:34 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Bugün yine şehit var. Şırnaktan cı haber. Şehit sayısı dokuz. O bölgeden gelen şehit haberleri devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye’de paralel gündemi devam ettiriliyor… Rize, Trabzon, Ordu’da gözaltına almalar devam etti. Allah akıl fikir versin. Başımızdaki iktidar aklını yitirince hemen heryerde bu salgın halini alıyor. İktidarla birlikte hareket eden, hemen her konuda onu destekleyen yancıları da ‘Allah hidayet eylesin’ diyebileceğimiz işler, söylemlerde bulunuyorlar. Bunlardan bir tanesi ‘Hilafet’in geri gelmesini isteyecek kadar hayal dünyasında yaşayan biri.
Be Allah’ın kulu bu kafayla mı Türkiye düze çıkacak? Bu kafayla mı yükselecek? Umutlarını hilafete bağlayanların gerçeklerden haberi yok. Kuyruklu yıldızın dünyaya çarpmasının ihtimali neyse hilafetin tekrar ilan edilip, Müslümanları biraraya getireceği hayali de odur.
Şimdi ey şaşkınlar Osmanlı tarihte kendi imanı ve gücüyle bir şeyler yaptı. Hilafet sahibi diye kimse onun yanında durmadı. Yani Müslüman ülkelerin beyni olmadı. Öyle olsaydı Kurtuluş Savaşında emperyalist İngilizlerin yanında olurlar mıydı hiç?
İslam dünyasını saran ateş sahipsizliktenmiş. Yok ya! Şuna akılsızlıktan desene kardeşim, aklını kullanamamktan. Hilafeti geri getirdiğinizde tüm dertler bitecek mi? Sorunlar ortadan kalkacak mı? Mesela PKK, ‘Hilafet ilan edildi, biz isteklerimizden vazgeçiyoruz’ mu diyecek? Mesela İran Şiilikten mi vaz geçecek? Arap dünyası insanları, çevresini mevali diye aşağılamaktan mı vaz geçecek?
Evet şurası bir gerçek ki İslam Alemini kendine getirecek olan Türkiye’dir. Lakin önce Türkiye’nin kendini düzeltmesi gerekir. Kendinin güçlü olması gerekir ki onun gücünden Müslüman ülkeler bile korksun. Yoksa hiafet geri gelsin gibi söylemler münhal istekler olmaktan öteye gidemez. Başkanlık isteyenlere basamak yapılmaktan başka bir şey değildir.
Tarihite devrini tamamlamış ve son bulmuş bir makamı tekrar diriltmeye kalkışmak, olmayacak duaya amin demektir. Böyle bir istek 2 Mart 1924 Türkiye’sine geri dönmeyi istemektir. Damat Feritleri, ihaneti meşrulaştırmak, emperyalizme boyun eğmek, Türkiye Cumhuriyetini tanımamak, Atatürk’ü hiç mi hiç anlamamaktır.
Verdiği fetvalarla Diyanetin milleti nasıl böldüğü ortadayken, bu işi halifelik adı altında başka bir şahsa yaptırmayı düşünmek bu ülkeye yapılmış en büyük düşünce suçudur.
Hilafet için methiyeler yazan o kafanın kullandığı bir cümle doğru ve yerinde. Gerçi o kafa bunu tüm İslam Alemi için kullanmış ama bunu ülkemiz için kullanırsak ne kadar doğru olduğunu sizlerde görmüş olacaksınız. Söylediği, “Alnı secdeye gelmiş adamlar” yanılgısı bizim ülkemize o kadar uyuyorki. Türkiye bu yanılgıyı yaşamakta. İster inanalar açısından, ister ülkeyi yönetenler açısından bakarsak bakalım ülke insanımız bugün çok büyük bir aldatılma yanılgısıyla karşı karşıyadır.
Alnı secdeye değen adam Allahtan korkar alayışının hüküm sürdğü ülkemizde, hala katar katar gelen şehitler konvoyuna, Allah’a karşı şirk koşanlara, uydurulan dinin din adamlığını yapanlara, dini siyasete alet edenlere yol verilmiştir. “Ortadoğu’da biden habersiz yaprak kımıldamaz” diye gündeme getirilen yarı ilahlık anlayışına, yaptıkları her yanlışa dini kılıflar geçirerek aldatanları, kandıranları iktidara taşımaktan başka bir işe yaramamıştır.
Siz bu kafayla kendi ülkenizin en az yarısını sizin anladığınız Müslümanlığa düşman yaptınız. İnsanların çok günah olan ‘Bunlar Müslümansa ben Müslüman değilim’ anlayışına, moduna girmesine sebep oldunuz. Şunu çok iyi biln ki Müslüman zulmu doğru kabul eden, zalimi alkışlayan bir nolktada olamaz. Sizin hayalleriniz bizi muassır medeniyetler seviyesine ulaştıramaz. Olsa olsa bu kafa yapısı bizi hilafete başkanlık sistemi içinde sahip olabileceğimiz fikrini kabul ettirir.
O kafaya göre hilafet için gerekli olan ‘Başkanlık sistemi’dir derler. Yarın meydanlara bu niyetle çıkarlarsa hiç şaşırmayın; ancak Allah rızası için bu adamlara kanmayın. Boş hilafer hayalleri sizi derin bir kuyunun, bataklığın içinde uyandırır.
Bugün Müslüman dünyanın özlemini çektiği ülkemizde kaybolan akıl, aklı kullanma yetisi, becerisidir. İlme sırtını dönmesidir. İslamiyeti yanlış anlamaktır. Müslüman alemi sahipsiz olmaktan değil, acı ama gerçek; akılsız olmaktan, aklını kullanamamaktan böyle düçar duruma düşmüştür. Bu hayali kurmak alevlerin şiddetini artırmaktan öteye gitmez, bilgilerinize!
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.