SON DAKİKA

ŞAHİT OL ANKARA!

KÖŞE YAZILARI

Hayal Kurmak Bedava…

Gündem Yazıları

Herkesin B Planı!

Bu haber 25 Mayıs 2016 - 10:30 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

 

 

“Biz siyasetçi değiliz; Ülkücüyüz” sözü kulağa hoş geliyor. Ama Milliyetçi Hareket Partisi, bilgi satarak ayakta duran bir düşünce bankası veya fikir kulübü değildir.
Mademki MHP vardır ve varlığı uğruna verilen onca şehidimizin emanetidir; öyleyse Ülkücü’nün yaşayacağı her yangında ilk önce kurtaracağı değer MHP olmalıdır.
Çünkü Türk Tarihinde Oğuz Kağan’ı, Mete’yi yaşatan, Bilge Kağan’dan ilham alan başka bir siyasi kurum yoktur.
Bunun sebebi, Cumhuriyete kadar “hanedancılık”tır. Her hanedan Türk tarihini, merkeze kendi ailesini koyarak anlatmıştır.

Cumhuriyette verilmeye çalışılan hanedanlar ötesi “Milli Tarih” şuuru ise sağdan ve soldan sık sık baltalanmıştır.
Cumhuriyet anayasasında Milliyetçilik vazedildiği halde, Atatürk’ün ölümünden sonra ortaya çıkan ve 1969’da MHP’nin kuruluşuyla taçlanan Türkçü muhalefetin ortaya çıkış sebebi de budur.
Yaşayan kurumlardan sadece Türk Ordusu ve Milliyetçi Hareket Partisi ruhen 2225 yaşındadır.
MHP’den başka hiçbir siyasi partinin bu tür meseleleri, böyle bir Milliyetçiliği, böylesine bir tarihi derinliği yoktur.

Öyleyse kahramanlık “kahramanlık için” değil “millet” için yapılmalı, Ülkücülerin MHP ile ilgili bütün planları, farklı derinliklerde ve alternatifli olmalıdır.
Bugünlerde terör, başkanlık sistemi, dokunulmazlıkların kaldırılması, MHP’deki erken kurultay talepleri ve Yargı-hükümet ilişkileri birbiriyle ilişkilendiriliyor.
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin terörle mücadelenin sürmesi şartıyla hükümete verdiği desteğe farklı anlamlar yüklenmeye çalışılıyor.
Sarayın Başkanlık konusundaki “A planı”nın: “Parlamentodan alınacak 330 oyla referanduma gitmek…”

“B Planı”nın ise “bir baskın seçimle meclisi iki partili hale getirmek ve AKP’yi 367 hatta 400 milletvekiline ulaştırmak” olduğu ifade ediliyor.
Alfabede harf çok, plan yapmaya engel de yok!.. Ancak birinci düğme yine yanlış ilikleniyor ve sonraki yorumlar da buna göre ayarsız oluyor.

Bir kere Sayın Devlet Bahçeli’nin, Kurultay konusunda AKP yargısından destek almak için hükümete destek verdiği iddiası, yalandır; çocuksu bir dedikodudur.
Birinci düğmenin yanlış iliklendiği yer burasıdır.
AKP, kendi paralel kâbusuyla veya paranoyasıyla hareketlenmiş olabilir.
Şimdi soralım:
5 yıl önce MHP’ye kaset tuzağı hazırlayan ve o zamanlar can ciğer AKP’ye çalışan siyah arabalı “paraleller” şimdi nerededir?
Hapistedir…

3 Yıl önce Diyarbakır’da Apo’nun mektubunu okuyan ve bu saadetin bedeli olarak AKP’nin “analar ağlamasın” adlı seçim yatırımına su taşıyan HDP’lilere nerenin kapısı açılmıştır?
Hapishanenin kapısı açılmıştır.
2 yıl önce gözümüzün içine baka baka özerklik ilan eden, 8 Ekimde 1200 ev ve 1300 araba yakarak 29 Ekim 2014’te AKP’yi Türkiye topraklarını peşmergeye açmak zorunda bırakan hendekli teröristlerin 3500 tanesi şimdi nerededir?
Mezardadır.

Peki olası bir MHP iktidarında AKP seçmenine Vatanı, Bayrağı, Çanakkale’yi, Ertuğrul Gazi’yi, Osmanlı’yı, Üç Hilali, Tuğra’yı bu kadar sevdirme imkanınız var mıdır?
Yoktur!..
AKP’nin miting meydanları artık beş yıl önceki gibi turuncu mavi değil, kırmızı beyazdır; kıpkırmızıdır.
Kimin kime yaklaştığı, kimin nereye doğru yattığı ortadadır.
Cemaat halen Yargıda AKP’den daha güçlüdür, bunu bilenler, bilmeyenlere anlatmalıdır.
MHP eğer hükümete yargı desteği için şirin görünmeye çalışsaydı, sütüne güvenilir hâkim bulmak için Gemerek’e kadar gitmezdi.

Şimdi her Ülkücü, gönlüne hoş gelen yorumlara inanmayı bırakıp, her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak, kendi iradesiyle, kendine ait bir “B planı”na sahip olmalıdır.
Mademki sarayın “MHP’yi baraj altında bırakacak erken seçim” gibi bir B planı vardır.
Ve mademki muhalifler: “Bu haliyle MHP barajı geçemez !”iddiasıyla yola çıkmıştır ve bu kadar acele etmelerinin sebebi budur!

O halde:
1- AKP bir baskın seçim planını yürürlüğe koyduğunda, bütün muhalifler, tası tarağı toplayıp, sahaya koşmalı ve MHP için çalışmalıdır.
2- MHP yönetimi de “biz yoktuk böyle oldu” iddiasının muhatabı olmamak için kendi B planına hizmet etmek isteyen her Ülkücüye kucak açmalı ve genel başkan adaylarından isteyeni, istediği yerden, istediği sıraya koymalıdır.
Böylece hem, MHP’nin başına geçmesi halinde seçmen sayısını ikiye katlayacağını iddia eden adayların “o müthiş hareketi” göstermeleri yönünde seçmene “az sonra!..” misali bir umut verilmiş ve MHP’ye olan muhabbeti korunmuş olacaktır.

Hem de iç çekişmelerle ahengi bozulmuş, tarumar edilmiş teşkilatların, seçim çalışmalarında aksaması önlenmiş olacaktır.
Ayrıca bunun şimdiden hissedilmesi bile, kardeşlik bağlarındaki tahribatı azaltacaktır.
Söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruatsa, “herkesin bir B planı” olmak zorundadır.

Şükrü Alnıaçık

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.