SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Herkes aklını başına almalı

Bu haber 16 Mayıs 2016 - 14:32 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

 

 

Türk milletinin çelik çekirdeği olan MHP ve ülkücüler üzerinde nasıl bir oyun oynandığı, net biçimde ortaya çıkmıştır. Çok yönlü ve planlı bir süreç işletilmektedir. Hedef, MHP’yi ele geçirmek, eğer bu olmazsa yok etmek veya etkisizleştirmektir. Ancak, büyük badireler atlatan, ateş ve ölümle sınanmış, her türlü kumpas ve fitneye maruz kalmış bu kutlu dava bunu aşacaktır. Hukuksuzluk üzerinden yapılan ilk hamle, geri püskürtülmüştür.

MHP’NİN FARKI
Ülkücü ve milliyetçiler için ülke ve millet her şeyin önünde gelir. Sözkonusu vatan olunca gerisi teferruat kalmaktadır. İşte bu yüzdendir ki, MHP var oldukça, bu ülkenin varlığı ve birliğini bozmak, ihaneti sonuca ulaştırmak hiçbir şekilde mümkün değildir. MHP’yi sandık sonuçlarıyla değerlendirmek son derece sığ ve yetersizdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, MHP’nin özgül ağırlığı, sandık ağırlığın kat kat üzerindedir. Bu milletin yüzde yetmişi MHP ilgi ve sempati duyar. Başka partiye oy verse de MHP’yi takip eder. AKP’ye oy verenlerin de, CHP’ye oy verenlerin de ikinci partisi büyük ölçüde MHP’dir. Türk siyasetinin özellikle son 30 yılında bütün siyasi partiler ya MHP’yi taklit etmişlerdir veya MHP’nin yerini tutmaya çabalamışlardır. Ancak hiçbir şey aslı gibi olamayacağı için yalpalamış ve savrulmuşlardır. Sandık sonucu ne olursa olsun, bu ülkenin ve milletin geleceğinde birinci derecede etkili olan parti MHP’dir.

ÜLKEMİZ KUŞATILDI
Türkiye bir ateş çemberinden geçiyor. İçeriden ve dışarıdan amansız bir kuşatmaya alındık. Tarihin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşıyoruz. Ülkemizin varlığı ve birliği doğrudan hedef alınmış ve etrafımız kuşatılmıştır. Böyle bir dönemde MHP’nin varlığı bu ülkenin ve milletin büyük ve belki de tek şansıdır. Nitekim, siyasetinin doğruluğu ve haklılığı bir defa daha ispatlanmış ve onaylanmıştır. Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin tespit ve söylemlerinin tamamı doğru çıkmış, ülkenin varlığından yana olan herkes ve her siyasi parti aynı çizgiye gelmek gereği hissetmiştir. Milletin arka arkaya iktidar verdiği AKP 14 yıllık söylemlerini ve iddiaların terk edip MHP’nin çizgisine gelmek zorunda kalmıştır. Kaldı ki, AKP’deki bu tutarsızlığın ve savrulmanın kendi içinde bir girdap oluşturduğu da ortadadır. Yakın zaman çok şeye gebedir. AKP’de bölünmelerin yaşanacağı, hatta dağılma sürecinin başlayabileceği aklı başında olan herkesin gördüğü şeylerdir. Diğer taraftan Anamuhalefet partisi konumundaki CHP, güdük ve sığı siyasetiyle kıvranırken, parti içindeki kaynama yeniden yükselmiştir. Kılıçdaroğlu gerginliği, hakareti arttırarak kendi partisini odak olmaktan kurtarmaya çabalıyor. Ancak, bunlar çırpındıkça batmanın ötesine geçemiyor.

NEREYE VARMAK İSTİYORSUNUZ?
Neresinden bakılırsa bakılsın, aynı sonuç ortaya çıkmaktadır. Bir defa daha ve altını çizerek söyleyelim: Siyaseti, vizyonu, misyonu, programı, kadroları ve lideri ile tek ve son ümidin MHP’dir. Bu açık ve yalın gerçekler orta yerde dururken MHP’de kurultay toplamaya, genel başkan aramaya kalkışmanın iyi niyetle izahı yapılamaz. Bir defa daha ve ibretle görüyoruz ki, genel başkan adayı olarak ortaya çıkanların MHP yönetimi ve sayın Genel Başkan için söyledikleri, aslında kendi yetersizliklerinin ve yanlışlarının itirafı olmaktan ileri gidememektedir. Ne üslup, ne seviye, ne iddia, ne de yöntem MHP ve ülkücülükle bağdaşmadığı gibi, insaf ve vicdana da uymamaktadır. Bütün köprüleri atarak, parti içinde bir kardeş kavgası çıkarmaya çabalayarak, nereye varmak istiyorsunuz?

HAKSIZLIK !
Defalarca söylendi ve uyarı yapıldı. MHP’de olağan kurultay süreci başlamıştır. Belirlenen takvim işlemektedir. İl ve ilçe kongreleri yapılacak, ardından da olağan kurultaya gidilecektir. Bu acele, bu yangından mal kaçırma çabası niye? Eğer bir iddianız, bir projeniz, ülkücü iradeye güveniniz ve saygınız varsa, gelir o kurultayda aday olursunuz. Bunun önünde hiçbir engel yoktur. Bu yol açıkken, MHP siyasetinin doğruluğu ve haklılığı ispatlanmış ve iktidar yolunda çok uygun bir zemin oluşmuşken, bir kargaşa çıkarmaya uğraşmanın, partiyi mahkeme kapılarında süründürmenin kabulü mümkün değildir. Kurultay yapabilmek için önce partiyi mahkemeye götürdüler, şimdi çıkan kararlara kendileri uymuyorlar. Sadece bu kadarı bile nasıl bir oyun oynandığını göstermiyor mu? Nitekim, haftalardır MHP haklılığıyla ve doğruluğuyla değil, korsan kurultay girişimleriyle gündem oluşturmaktadır ki, bu büyük bir haksızlıktır.

PARALEL PLANLAR
Dileğimiz ve beklentimiz herkesin aklını başına alması ve bu oyunun artık bitirilmesidir. MHP’nin içine çekildiği tuzağın sadece iktidar sahiplerinin, ülke üzerinde hesabı olanların işini kolaylaştırmaktan başka bir sonuç doğurmadığının görülmesidir. MHP’nin en uygun siyasi zemini bulduğu, herkesten çok söyleyecek sözünün olduğu, tek ve değişmez alternatif haline geldiği bir ortamda, kişisel hırsları, özel hesapları, paralel planları her şeyin önüne geçirmeye kimin ne hakkı var? Gelinen aşamada ve ortalığa saçılanlara bakıldığı zaman artık hiç kimse MHP’de bir parti için mücadele verildiğini söyleyemez. Açık ve aleni şekilde ülkenin ve milletin son kalesi kuşatılmaya çalışılıyor. Türk milletinin çelik çekirdeği olan kadroları birbirine düşürerek son darbeyi de vurmak istiyorlar. Bunun dışında kim ne söylerse söylesin, hikayedir ve Türk milletinin olduğu kadar, ülkücü-milliyetçi camianın da aklıyla alay etmektir.

Orhan Karataş

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.